Nespravna klavesnica na vzdialenej ploche

Sekcia: Konfigurácia 01.01.2012 | 22:08
Avatar Ľubomír Štulajter Ubuntu 14.04 X64  Používateľ
Mam notebook s numerickou klavesnicou, pod Kubuntu funguje korektne. Ale ked si pripojim vzdialenu pracovnu plochu (WinXP), klavesnica sa sprava, akoby numericku cast nemala a zaroven ma zapnutu funkciu numerickych klaves na standarnej casti, co pre mna znamena, ze niektore znaky neviem pouzivat. Netusim, ako to vypnut, ani ako nastavit klavesnicu tak, aby mi fungovala korektne aj na vzdialenej ploche. Poradi mi niekto?
    • Re: Nespravna klavesnica na vzdialenej ploche 01.01.2012 | 22:10
      Avatar Ľubomír Štulajter Ubuntu 14.04 X64  Používateľ
      Sorry, malo to ist do sekcie Hardware...
      • Re: Nespravna klavesnica na vzdialenej ploche 01.01.2012 | 22:29
        Avatar mmatko   Používateľ
        1. cez co sa pripajas na remote desktop?
        2. aky mas nastaveny typ klavesnice na XP (hardwarovo) - je kompatibilny s tvojou?
        • Re: Nespravna klavesnica na vzdialenej ploche 01.01.2012 | 23:02
          Avatar Ľubomír Štulajter Ubuntu 14.04 X64  Používateľ
          "Zobrazovač vzdialenej pracovnej plochy" - neviem, ako sa to vola v originali...
          Klavesnica na druhom PC: Standard 101/102-Key or Microsoft Natural PS/2 Keyboard

          Rozlozenie klaves na notebooku mam na pohlad takmer rovnake, naviac mam len tlacidla € a $ (ktore mi pod Linuxom nejdu) a Fn. Kompatibilitu posudit neviem...
          • Re: Nespravna klavesnica na vzdialenej ploche 01.01.2012 | 23:16
            Avatar Ľubomír Štulajter Ubuntu 14.04 X64  Používateľ
            Nasiel som ten nazov: Vinagre, verzia 3.2.1
            • Re: Nespravna klavesnica na vzdialenej ploche 02.01.2012 | 00:19
              Avatar mmatko   Používateľ
              Klavesnica na druhom PC: Standard 101/102-Key or Microsoft Natural PS/2 Keyboard - nebude problem tu? kedze mas notebookovu klavesnicu... ako mas definovanu klavesnicu na notebooku?
              • Re: Nespravna klavesnica na vzdialenej ploche 02.01.2012 | 00:41
                Avatar Ľubomír Štulajter Ubuntu 14.04 X64  Používateľ
                Generic 101-key PC
              • Re: Nespravna klavesnica na vzdialenej ploche 14.01.2012 | 22:11
                Avatar Ľubomír Štulajter Ubuntu 14.04 X64  Používateľ
                Tak som to nakoniec vyriesil instalaciou programu Remmina, vyzera takmer dokonale, zatial som nasiel len jednu chybicku - Alt+TAB mi neprepina okna na vzdialenej ploche, ale ma prepne na lokalnu plochu. Ale inak som spokojny, klavesnica ide ako ma a ani okraj okna sa mi nestraca za okrajom obrazovky, ako to bolo pri pouziti Vinagre.
                • Re: Nespravna klavesnica na vzdialenej ploche 14.01.2012 | 23:40
                  Avatar Ľubomír Štulajter Ubuntu 14.04 X64  Používateľ
                  Tak aj toto som vyriesil, Remmina to ma v nastaveniach. Odporucam kazdemu, kto potrebuje kvalitneho klienta vzdialenej plochy.