prístup na priečinky v sieti

Sekcia: Konfigurácia 05.01.2012 | 16:16
Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
Zdravím vás
Tak som si povedal, že je čas začať s Gnome3, tak som si dal posledný Mint a pomaly si zvykám na novinky. Mám ale problém s prístupom do satelitu DM8000 k jeho priečinkom. Cez nautilus sa hodim na ftp 192.168.1.3 a som tam kde chcem, ale nedá sa mi pripojiť cez mucommander ani gnome-commander. Vyhodí mi hlášku: "Nepodarilo sa prechádzať sieťou. Je SMB modul nainštalovaný?" Samba je samozrejme nainštalovaná..
Dík za odpovede.
skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
    • Re: prístup na priečinky v sieti 05.01.2012 | 16:48
      WlaSaTy   Návštevník
      FTPa Samba/CIFS/SMB sú rôzne služby. Ak Ti tam beží len FTP server, tak použi pripojenie cez FTP. Inak môžeš porozmýšlať nad alternatívnym firmware ktorý sa ale nemusí zmestiť do čínskych klonov.
      • Re: prístup na priečinky v sieti 05.01.2012 | 17:10
        Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
        doteraz som fungoval v pohode cez commander som sa pripojil na adresu dreamu a pohoda. Iba teraz sa to rovnakym spôsobom nedá a ked dám nové pripojenie tak nič sa nedeje.. nemá to nič spoločné s dreamom, či je klon alebo aky mam firmware, je to určite len nejaká vtákovina čo prehliadam.
        skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
        • Re: prístup na priečinky v sieti 05.01.2012 | 17:39
          Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
          Pravdepodobne sa tam fakt budes pripajat cez sambu, ale moznost mountovat sambovske shary nemusi nutne suvisiet s "nainstalovanou sambou". Skus hladat baliky, ktore obsahuju v nazve "cifs".
          Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
        • Re: prístup na priečinky v sieti 05.01.2012 | 17:39
          WlaSaTy   Návštevník
          Samozrejme že je to ftákovina. Tebe na tom prehrávači funguje IBA a LEN jeden typ prenosu, ten si aj pred tým používal. Teraz sa ale snažíš pristupovať iným typom prenosu ktorý Ti tam nefunguje. Takže si v menu nájdi Go/Open Location a tam napíš ftp://ip.ad.re.sa/ .

          Inak, s tým klonom to má veľa spoločného. Rozširujúce firmware pre také hračky ktoré pridali množstvo funkcionality (torrenty, ssh prístup, zdielanie cez CIFS ktoré sa teraz omylom snažíš použiť) sa da tie klony nezmestili. Kolega si nevšimol že je ten FW o 2M väčší ako interná FLASH. Výsledkom bola tehla. Ale, dalo sa to nacvaknúť na programátor. Ale, neskôr s nášupom DX sa začali vo veľkom optimalizovať niektoré verzie neoficiálneho FW na veľkosť aby sa to zmestilo. Ako je to teraz, tak to neviem. Nemám kam dať tanier.
          • Re: prístup na priečinky v sieti 05.01.2012 | 18:04
            Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
            s dreamami sa hrám už zopár rokov a čo-to o nich viem. Tu nie je problém v satelite alebo v použitom softe, ten mám odladený k mojej spokojnosti a fungujem na nom druhý rok. Problémom je, že to doteraz išlo a chyba je v gnome3, lebo doteraz som mal 8.04 LTS a všetko šlapalo. Nie je problém s komunikáciou ani vo windowse či už cez commander, DCC alebo DreamUP. Nič som nerobil ani so sieťou, pripojený som cez router, menil som sice poskytovateľa, ale to je zas slepá ulička, kde som nič "nestratil.."
            skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
            • Re: prístup na priečinky v sieti 05.01.2012 | 18:29
              Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
              Google tvrdi, ze balicek, ktory potrebujes doinstalovat sa vola cifs-utils.
              Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
              • Re: prístup na priečinky v sieti 05.01.2012 | 18:37
                WlaSaTy   Návštevník
                A ešte povedz kde sa nachádza ten balíček pre Satelit. Ten je cieľom pripojenia.
                • Re: prístup na priečinky v sieti 05.01.2012 | 19:13
                  Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
                  Ale ved v tom dreamboxe normalne bezi samba defaultne. Pochopil som to tak, ze on sa snazi pripojit zo svojho mintu a nechce mu to ist.
                  Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
                  • Re: prístup na priečinky v sieti 05.01.2012 | 19:21
                    Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
                    samozrejme samba je aj v dreamboxe normálne nahodená..
                    Mne je v podstate jedno ako sa do dreamu dostanem, ide mi to cez nautilus, čo mi postačuje, ale ide mi len o to, prečo to nejde v iných suborových manažeroch
                    skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
                    • Re: prístup na priečinky v sieti 05.01.2012 | 19:26
                      WlaSaTy   Návštevník
                      Ak je CIFS nahodený na tom dreambox-e, tak ukáž výstup z nmap že či má aspoň port otvorený.
                      • Re: prístup na priečinky v sieti 05.01.2012 | 19:35
                        Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
                        Starting Nmap 5.21 ( http://nmap.org ) at 2012-01-05 18:34 CET
                        Nmap scan report for 192.168.1.3
                        Host is up (0.025s latency).
                        Not shown: 989 closed ports
                        PORT STATE SERVICE
                        21/tcp open ftp
                        22/tcp open ssh
                        23/tcp open telnet
                        80/tcp open http
                        139/tcp open netbios-ssn
                        443/tcp open https
                        445/tcp open microsoft-ds
                        5200/tcp open unknown
                        8001/tcp open unknown
                        16000/tcp open unknown
                        31337/tcp open Elite

                        Nmap done: 1 IP address (1 host up) scanned in 0.46 seconds
                        skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
                        • Re: prístup na priečinky v sieti 05.01.2012 | 20:03
                          WlaSaTy   Návštevník
                          Obidva porty pre CIFS vyzerajú byť otvorené. Čo píše smbclient -L 192.168.1.3 ? Ak by to odpovedalo normálne, tak je pohodlnejšie priamo to pripájať a nepoužívať VFS.
                          • Re: prístup na priečinky v sieti 05.01.2012 | 20:07
                            Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
                            milboy@milboy-dell ~ $ smbclient -L 192.168.1.3
                            Enter milboy's password:
                            Domain=[DREAM] OS=[Unix] Server=[Samba 3.0.37]
                            Server requested LANMAN password (share-level security) but 'client lanman auth' is disabled
                            tree connect failed: NT_STATUS_ACCESS_DENIED
                            skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
                            • Re: prístup na priečinky v sieti 05.01.2012 | 21:57
                              WlaSaTy   Návštevník
                              Mno. Keď je nastavená politika na share level v tom vytunenom firmware, tak by sa to asi mohlo zapnúť aj na počítači. Nie? Potom by to mohlo vypísať niečo iné.
                              • Re: prístup na priečinky v sieti 05.01.2012 | 22:06
                                Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
                                Ale tam je nastavené zdieľanie softcam-u (na zdieľanie karty) a to predsa nemá vplyv na prácu s subormi po sieti.
                                skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
                                • Re: prístup na priečinky v sieti 05.01.2012 | 22:44
                                  WlaSaTy   Návštevník
                                  Ja som si doteraz myslel, že sa bavíme o zdieľaní súborov. A ty hovoríš o zdieľaní karty. Takže ten firmware si vytunil veľmi dobre. Trośku neštandardne na dnešné tisícročie, ale vcelku dobre.
                                  • Re: prístup na priečinky v sieti 05.01.2012 | 22:56
                                    Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
                                    tak som si to ja vyložil zle. Ked som si nastavoval softcam, tak tam je vyhradený vstup cez konkretny port a je tam "lanman disabled" a z tohoto výpisu som si myslel, že to má s tým niečo spoločné. Fakt nie som odborník na siete, väčšinu vecí robím systemom pokus/omyl..
                                    a preto sa pýtam tých čo tomu rozumia!
                                    skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
                                    • Re: prístup na priečinky v sieti 05.01.2012 | 23:52
                                      WlaSaTy   Návštevník
                                      Keď je nastavená politika na share level v tom vytunenom firmware, tak by sa to asi mohlo zapnúť aj na počítači.

                                      Neviem či dáš prednosť ručnému zápisu do konfiguráku alebo klikátku system-config-samba, ale je to na Tebe.
            • Re: prístup na priečinky v sieti 05.01.2012 | 18:35
              WlaSaTy   Návštevník
              Áno, problém je už dávno popísaný. Ty si nevyberáš protokol prenosu FTP ale CIFS. Je to tým, že si prešiel na Gnome 3? Keď už chceš používať CIFS, tak ho aj musíš mať povolený na strane servra, teda v tom vyladenom firmware.

              I keď môže byť primárny problém v tom, že sa zmenila verzia gnome-vfs a tie dva zvyšné programy s ňou nevedia pracovať. A tak po zlyhaní pripojenia cez FTP (ktoré si už isto vyskúšal ručne nahodiť do programu) to prejde na SMB ktoré sa nemá s čím spojiť.
              • Re: prístup na priečinky v sieti 05.01.2012 | 18:48
                Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
                tak som doinštaloval cifs-utils aj reštartol ntb. Nič sa síce nezmenilo, tak sa spýtam inak. Prečo mi ftp pripojenie ide cez Nautilus a nejde cez commander..?
                skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
                • Re: prístup na priečinky v sieti 05.01.2012 | 18:52
                  Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
                  teraz ma napadla ešte jedna vec. Doteraz som použival len 32bit OS ale Mint som si dal 64 bitový..
                  skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
                • Re: prístup na priečinky v sieti 05.01.2012 | 19:18
                  Avatar m4jkl   Používateľ
                  co si pamatam, tak gnome-commander bol vzdy strasne zabugovany a teraz uz je to mozno uplna mrtvola. mucommander vobec nepoznam. byt na tvojom miete, tak by som skusil pouzit wireshark - teda ak sa trosku zaoberas sietami.
                • Re: prístup na priečinky v sieti 06.01.2012 | 16:32
                  Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                  Akú verziu Gnome Commandera používaš?
                  Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                  • Re: prístup na priečinky v sieti 07.01.2012 | 16:00
                    Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
                    vyhodil som ho, momentalne tam je tuxcommander verzia 0.6.70
                    skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
                    • Re: prístup na priečinky v sieti 07.01.2012 | 16:51
                      Avatar m4jkl   Používateľ
                      a ten funguje? lebo aj to uz je asi mrtvy projekt
                      • Re: prístup na priečinky v sieti 07.01.2012 | 17:03
                        Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
                        nič nefunguje, počkám do jari kým sa oteplí a trávička ozelenie.. (ešte by som mohol nahodiť Krusadera, ale nechcem to sem pchať)
                        Potom sa uvidí či v LTS čosi vývojári napravia. Mne to v podstate nevadí, išlo mi len o to, prečo to ftp pripojenie v niečom ide a inde nie.
                        skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
                        • Re: prístup na priečinky v sieti 14.02.2012 | 21:50
                          Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
                          Asi sa blýska na lepšie časy. Našiel som commander, ktorý sa dal cestou overených možností a je schopný využiť pluginy z TotalCommander-a . . .
                          skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
                          • Re: prístup na priečinky v sieti 14.02.2012 | 22:02
                            WlaSaTy   Návštevník
                            Pokiaľ chceš hľadať samba/cifs plugin do total commandera namiesto prepnutia na share level na tvojom počítači, tak Ti prajem veľa zdaru.
                            • Re: prístup na priečinky v sieti 14.02.2012 | 22:13
                              Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
                              nemusim nič hľadať, všetko šlape ako má..
                              skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
                              • Re: prístup na priečinky v sieti 14.02.2012 | 23:43
                                WlaSaTy   Návštevník
                                Ja len že tvorca daného zdielania dát vyvinul dve základné politiky bezpečnostného prístupu ktoré boli medzi sebou nekompatibilné. A tebe, tak ako som už dávnejšie písal, stačilo prepnúť jednu položku. Vtedy by sa to rozbehlo všade.