Vhodné distro

Sekcia: Ostatné 08.01.2012 | 17:56
Jurenix   Návštevník
Ahojte. Potreboval by som poradiť. Mám tu pred sebou NB od HP model 510. Chcel by som naň dať linux, ktorý by zvládla jeho HW výbava, ktorá je: Intel pentium 2,13 GHz, 512 ram, 60 GB hdd. Mám tam momentálne win XP home, ale robiť na tom je niečo úžasné... Jednoducho zmrzlinár. Potreboval by som distro, ktoré by bolo svižné, ale ktoré by obsahovalo už aj nejaké kancelárske aplikácie - najlepšie založené na Ubuntu, ale nebránim sa ani ničomu inému. Naozaj dík za pomoc :-)
    • Re: Vhodné distro 08.01.2012 | 19:10
      Avatar default Debian  Používateľ
      ake su tvoje doterajsie skusenosti s linuxom? podla mna by tam slo dobre xubuntu (ubuntu s prostredim Xfce), nechcem spominat tie superlight systemy, lebo podla mojho nazoru su az moc osekane a lepsie su take komplexne ,ako je napriklad to xubuntu, su aj viac light prostredie ako je Lxde a s neho odvodene Lubuntu, lenze to prostredie uz je podla mna menej spravovatelne oproti Xfce, ja som mojej mame dal na PC , nie o moc lepsi ako tvoj normalne Ubuntu, ale verziu 10.04 je totiz LTS, s prostredim Gnome a dokonca som jej tam zapol aj compiz a ide jej to paradne, podporu to ma v aprili roku 2013, to by podla mna bolo najlepsie ak ti nevadia starsie baliky
      R.K
      • Re: Vhodné distro 08.01.2012 | 19:11
        Avatar default Debian  Používateľ
        no tak nic mame som dal 10.10 a tomu uz aj bude koncit podpora tak to budem musiet preinstalovat :) na 10.04
        R.K
    • Re: Vhodné distro 08.01.2012 | 20:01
      Avatar myky   Používateľ
      Moj tip je Lubuntu co je Ubuntu + LXDE pokial si linux nikdy predym nepouzival ...ale poslednu dobu sa mi celkom pazdava aj DreamLinux ktory je postaveny na debiane a tiez splna tvoje poziadavky
      • Re: Vhodné distro 09.01.2012 | 00:40
        Jurenix   Návštevník
        Ďakujem ti veľmi pekne a počúvol som - bola to dobrá rada :-) Nasadil som na ten môj starý stroj Peppermint OS čo je vlastne upravené Lubuntu a skutočne ten stroj ožil. Doinštaloval som si tam všetko potrebné a aj s LibreOffice sa stroj nezadrháva, nemrzne, jednoducho radosť pracovať :-)
        • Re: Vhodné distro 09.01.2012 | 15:31
          Avatar default Debian  Používateľ
          cau, odkial si ten Peppermint OS stahoval? chcel som to skusit vo virtualboxe, ale na tej stranke donwloadu su po sebou len serverove verzie, alebo teda aspon je tam napisane ze server, a torrent netaha vobec, a tie mirrori su strasne pomale
          R.K
          • Re: Vhodné distro 09.01.2012 | 16:57
            Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
            "Peppermint OS Server One/Two/Three/Four" neznamena ze je to serverova verzia ale vyberas si z ktoreho serveru to tahas, ach boze.. a slo mi to celkom fajn, 800 KB/s
            There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
            • Re: Vhodné distro 09.01.2012 | 17:14
              Avatar default Debian  Používateľ
              :D aha
              R.K
            • Re: Vhodné distro 09.01.2012 | 17:16
              Avatar default Debian  Používateľ
              no mne tie serveri idu tak 64 kb/s az 98 , to skor ten mirror siel lepsie 100kb/s :)
              R.K