wow hra

Sekcia: Aplikácie & Desktop 14.01.2012 | 20:46
ulumulu   Návštevník
ahojte mam obrovský problém rozbehol som si wow-ko cez wine .Lenže mi laguje a neukazuje mi to čo píšem dá sa stým niečo urobiť .
Keď sme už pritom aký príkaz je na inštaláciu drivera grafickej karty sudo apt-get ....... install nefunguje neviem čo mam robiť-
A nefunguje mi asi ani heslo keď odomňa pýta heslo terminal tak pisem nič.
    • Re: wow hra 14.01.2012 | 20:48
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      heslo sa pri pisani nezobrazuje.. normalne ho napis a odentruj to

      Ja som svojho casu WoW hraval cez wine uplne v pohode, je len teda potrebne mat nainstalovanu graficku kartu. Ak mas niekoho skusenejsieho v okoli ohladom linuxu poziadaj o zinstalovanie grafickej karty ty, alebo ak pouzivas ubuntu, pouzi oficialne prirucky. Mali by byt dostatocne kvalitne
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: wow hra 14.01.2012 | 20:55
        ulumulu   Návštevník
        mam jedného už mam stiahnutí presne potrební driver na grafiku ktorú potrebujem ale neviem ju nainštalovať nevieš dajaký prikazový riadok . Ale keď zadám heslo a nick to neje problém , ide o to že potom mam na víber BG-server fun a ja nemôžem nakliknúť danu požiadavku . CHAPES
        • Re: wow hra 15.01.2012 | 01:06
          Avatar menom   Používateľ
          Čo tu píšeš je ťažké pochopiť.

          Napíš presne, aký Operačný systém máš nainštalovaný a akú máš grafickú kartu a možno sa pohneš dalej.


          Bez týchto informácí ten driver ťažko nainštaluješ.
          • Re: wow hra 15.01.2012 | 01:33
            Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
            CHAPES :D
            There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: wow hra 15.01.2012 | 10:40
          Avatar default Debian  Používateľ
          presnejsie nepotrebujes ovladace od grafickej karty ako take, daku uz isto mas , ale ak mas nvidiu napriklad tak tam je dost jasne poznat rozdiel medzi nimi co mas a medzi timi co tam potrebujes, takzvane propertialne , cize neslobodne , priamo od vyrbobcu, a ak mas Ubuntu oni na to maju nastroj s nazvom jockey-gtk, ak pojdes kdesi do nastaveni mal by si tam mat nieco ako Dodatocne Ovladace, a tam by si mal mat na vyber ovladac, ta cesta ze stiahnes ovladac a nainstalujes je podla mna pre teba (vychadzam aj s toho akym stylom opisujes problem) velmi tazka, ked ti poviem, prepni sa do textoveho rezimu, uprav inittab na runlevel 3, restartuj pc , potom spusti ten instalacny script, a nakoniec prehod runlevel naspat s 3 na 5 a restartuj, tak to asi nepochopis, a aj keby som sa rozpisal, podla mna by to trvalo dlho kym by si to spravil, takze bud nech ti to spravi ten kamos, ale ako vravim ak mas ubuntu kukni sa na tie Dodatocne ovladace, ja odtial mam tiez ovladace do svojeho Ubuntu, mozes to spustit aj rovno ak to nechces hladat, stlac alt+F2 a napis jockey-gtk a potvrd enterom
          R.K
          • Re: wow hra 15.01.2012 | 10:55
            ulumulu   Návštevník
            Maš pravdu asi budem musieť presvedčiť kamoša aby prišiel ku mne . Ale problém je aj že hrám na deffendri to je wow server a po prihlásený vyskočí tabuľka na aký druh servera chcem hrať napr:tbc BG Fun . lenže ja nič nevidím a nemôžem zaškrtnúť a spustiť do zakladaného menu (charakteru )
            • Re: wow hra 15.01.2012 | 11:16
              Avatar default Debian  Používateľ
              ja tu hru nemam , ani som nemal v tomto ti neporadim, radsej napis ake mas distro aby sme ti vedeli poradit s tymi ovladacmi, mozno toho kamarata potrebovat nebudes
              R.K
            • Re: wow hra 15.01.2012 | 11:44
              Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
              To moze byt kludne len chybajuci font.. Vies, ta ponuka sa vykresluje nejakym specialnym typom pisma, ktore ti v emulovanom systeme chyba. Ja som mal taky problem pri counter strike
              There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
              • Re: wow hra 15.01.2012 | 13:12
                ulumulu   Návštevník
                dalo by sa to vyriešiť tak keby centrum softveru ubuntu našiel a nainštaloval všetky widowsacke pisma ?
                • Re: wow hra 16.01.2012 | 18:20
                  Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                  ja som nepovedal ze je chyba v tom... ale skusit to mozes, windows pisma = balik s nazvom msttcorefonts
                  There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                  • Re: wow hra 16.01.2012 | 18:58
                    ulumulu   Návštevník
                    nainštaloval som msttcorefonts a nič sa nezmenilo . Je normalne keď asi nemôžem použiť myšku keď sa prihlasujem nebudem ju môcť použiť aj počas hry ?


                    Driver grafická - o tom chvíľu keď budem vedieť všetky potrebné parametre
                    • Re: wow hra 16.01.2012 | 19:01
                      ulumulu   Návštevník
                      oprava : Keď zapnem wow môžem napisať svoje meno a priezvisko ale len pomocou tab myška mi nefunguje . Bude mi fungovať v hre ?
                      • Re: wow hra 16.01.2012 | 20:42
                        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                        niekedy pomáha spustiť winecfg a nastaviť tam rozlíšenie virtuálnej plochy. len nedávaj dáke moc vysoké
    • Re: wow hra 17.01.2012 | 09:31
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Hry pre Windows na Linuxe sa najlepšie inštalujú cez PlayOnLinux, ten si automaticky stiahne závislosti a potrebnú verziu Wine. Používa takzvané Bottle (flaška-ľudovo chlievik) pre každú hru zvlášť
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • Re: wow hra 25.01.2012 | 20:12
        ulumulu   Návštevník
        ok vyskúšam
    • Re: wow hra 01.02.2012 | 16:57
      Happy WinXP user   Návštevník
      ja som WOW instaloval asi pred 2 tyzdnami na najnovsom kubuntu a vsetko prebehlo absolutne bez problemov.
      v tvojom pripade by som odporucal nastavit najnizsie detaily a hru spustal s parametrom -opengl
      (napr.: wine /home/happy_winxp_user/wow/WoW.exe -opengl)

      v pripade problemov odporucam naucit sa anglictinu a skusit pouzit nejaky z vyskusanych nastrojov (odporucam http://lmgtfy.com/?q=wow+wine)
      • Re: wow hra 04.02.2012 | 23:40
        Avatar Peter Ubuntu 12.04 64bit  Používateľ
        Zdravim,ja hravam na serveri twinstar.cz ,wow som skopiroval uz nainstalovane z windowsu,vsetko frci,ale az nato ze mi kurzor seka,a aj troska hra.ovladat som aktivoval,a hru spustil cez openGL.mam notbook Asus G73,s grafickou kartou Ati Mobility Radeon HD5870.pls poradte ako zvysit fps,alebo ako spravit aby mi kurzor nesekal?
        dakujem za rady,a vas cas.