fedora 16 RAM

Sekcia: Aplikácie & Desktop 21.01.2012 | 15:09
Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
Zdravim chcem sa opytat ci je normalne ze gnome-shell vo fedore 16 64bit zerie priemerne 1,5 GB ramky ??
zda sa mi to dost vela

normalne by mi to nevadilo ale uz sa mi par krat stalo ze som mal otvorene 2-3 okna v chrome, 2 dokumenty v LibreOfiice a ked som otvoril jednu pomerne jednoduchu aplikaciu cez wine (ASPI - právne predpisy) tak sa mi zaplnila cela ramka (4GB) a kompo zacal lagovat (a swapovat)

zatial mam nahodeny openbox ktory pouzivam na pracu (kde robim s vyssie spominanou zostavou + virtualbox) a zabera to cele priemerne 3GB ramky

notebook je HP probook 6460b i5 (sandy bridge)

moja otazka teda je je to normalne ?? mam si dokupit ramku (gnome-shell sa mi paci viac ako openbox)?? alebo je to nejaka chyba, ktoru mozem odstranit ??

BTW vsimol som ze chrome bezi v 10 procesoch po 50MB - to je normalne ??
Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: fedora 16 RAM 21.01.2012 | 15:36
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      este jedna vec, ked v LibreOffice otvorim subor .doc trva strasne dlho (vyse minuty) kym ho otvori
      pri .odt a dokonca ani pri .docx to nerobi (otvori ich za par sekund)

      vseobecny bug ?? alebo len u mna ??
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: fedora 16 RAM 21.01.2012 | 16:32
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      S tak málo RAM, sa neoplatí prevádzkovať 64bit, moje skúsenosti sú so zvýšením spotreby pamäte od 50 až do 100%.
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • Re: fedora 16 RAM 21.01.2012 | 17:14
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        takze asi dokupim ramku, mam volny slot
        lebo system preinstalovavat nebudem, na to nemam cas ani chut

        a to s Libre office ??
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: fedora 16 RAM 21.01.2012 | 19:04
      Avatar default Debian  Používateľ
      to je daka haluz, vsak , ja som zapol pc, mam otvorene 4 karty chromiumu, na jednej bezi youtube a video v kvalite 1080p, mam zapnuty okrem standardnych veci, libre office, 2x , raz writer, a raz prezentaciie, pidgin, gnome-system-monitor a zere to 836mb ram, a to mam Ubuntu s unity , verzia 11.04, normalne zapnute 3D , ked pozastavim video to HD tak procesor ide tak na 30% , aj jedno aj druhe jadro, po zapnuti okolo 70%, a mam Intel Pentium Core 2 Duo 2.6 GHZ 2-jadra, a je to vlastne len preto lebo vykreslovanie toho HD videa neprebieha cez GPU ale cez CPU myslim, a nespominal si nic take ze by si terbars pustal vela videii, a ze by to teda bolo nacitane v tej pamati, a to mam 6gb ramky, to znamena ze system je schopny si zobrat viac, to znamena ze to normalne asi nebude v tvojom pripade, aspon ja si to myslim, zalezi aj ako mas pc vytuneni, KDE prostredie zabera v ubuntu po zapnuti okolo 500-600 mb co ja viem, s pozapinanmimi default vecami, a ked som mal gentoo, odladene , skoro len s vecami co som chcel, ale aj efekty zapnute, tak to bolo len 200-300 mb, to znamena neni prostredie ako prostredie, tam su sluzby ako napriklad nepomuk, co vedia obsadit vykon, a co sa tyka toho chromiumu tak mam ho otvoreny 6x v gnome-system-monuitor, pricom 3 idu tak na 40mb, a ostatne 16 , 2 a 6, to je bez spusteneho videa
      R.K
      • Re: fedora 16 RAM 21.01.2012 | 19:05
        Avatar default Debian  Používateľ
        a zabudol som, tiez mam 64 bitovi, pc o tom komentari kde sa pise ze 64 bitovi system zerie vykon, ja pochybujem, ale mozno dakde sa to tak vyskitlo, ale ja som mal aj 32 bitove systemi, a sa mi nezda ze by tam boli tak razantne zmeny ako bedna opisuje
        R.K
        • Re: fedora 16 RAM 21.01.2012 | 21:17
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
          ja som mal rovnake skusenosti s debianom, preto som to dal sem na forum ze ci to nie je fedorou
          ak nezozeniem ramku v dobrej cene asi sa vratim k debianu
          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
          • Re: fedora 16 RAM 21.01.2012 | 21:22
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
            sa ma ten komp asi zlakol alebo co
            momentalne gnome-shell zabera 230 MB ramky
            cely system aj s chromom 900MB, mam taky pocit ze bug bude dakde v LibreOffice lebo jedine zmena je ze ho mam zatvoreny
            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: fedora 16 RAM 21.01.2012 | 21:22
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Ahoj.
      Najprv pre všetkých zaintererovaných daj informáciu, ako si, akým príkazom detekoval, že je to Gnome Shell čo Ti žerie RAM 1,5 GB ???
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: fedora 16 RAM 21.01.2012 | 21:23
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        aplikaciou Monitor Systemu
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • Re: fedora 16 RAM 21.01.2012 | 21:33
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
          OK
          momentalne mam zapnuty
          chrome a 6 tabov (+ beziaca hudva v youtube)
          2 x 60 stranove ODT v Libre Office
          virtualbox s beziacim XP ckom (zerie 1 GB ramky)
          ASPI cez wine
          monitor systemu
          nautilus (spravsu suborov)

          2,4 GB ramky

          Ja uz nicomu nerozumiem, lebo som nic nemenil ani som neupdatoval
          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
          • Re: fedora 16 RAM 21.01.2012 | 22:41
            tomy   Návštevník
            free
            free -m -t
            cat /proc/meminfo
            grep 'MemTotal:' /proc/meminfo
            • Re: fedora 16 RAM 22.01.2012 | 11:06
              Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
              Otvorene mam len 3 okna chromu a Libre office:
              Monitor systemu ukazuje 1GB pouzitej ramky

              tie prikazy tu: (ked som to pastol sem pokazilo by sa formatovanie)

              http://pastebin.com/Ua2PrM2p
              Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: fedora 16 RAM 22.01.2012 | 15:07
      Avatar Róbert Dúbravský PC Debian alebo Ubuntu - servery Debian  Používateľ
      To je uplne normal. Naco mas 4GB ram ked sa nema pouzivat :). To lagovanie co pises moze byt zvysenym loadom a nie pamatou.

      priklad u mna:

      free -m
      total used free shared buffers cached
      Mem: 3702 3432 269 0 63 1695
      -/+ buffers/cache: 1673 2028
      Swap: 3090 0 3090

      load average 0.21

      Aplikacie: FF, chromium, konzola, kate, krusader, thunderbird, vlc, skype a ine graficke prostredie KDE
      • Re: fedora 16 RAM 22.01.2012 | 15:49
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        loadom to nie je , ten je aj pri lagovani pod 1, totizto zaidna aplikacia nic nerobi len zobrazuje
        ked rozbalujem velky rar a komp je spomaleny nemam problem lebo vidim ze pouziva cely vykon CPU
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: fedora 16 22.01.2012 | 15:27
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Ahoj.

      Pozri si napr:
      http://www.pixelbeat.org/docs/f16.html
      :-)
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: fedora 16 22.01.2012 | 15:30
        Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
        Použi aj ten script na určenie spotreby RAM, je tam použitý na príklade # ps_mem.py | tail -n10:

        http://www.pixelbeat.org/scripts/ps_mem.py
        G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
    • Re: fedora 16 RAM 22.01.2012 | 15:54
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      vytiahol som zo stareho notebooku 2GB ram modul podla info co viem zistit rovnako rychly ako ten co mam tak uvidiem ci sa ot zopakuje aj so 6GB ramky

      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment