ako stiahnuť slovenčinu?

Sekcia: Konfigurácia 25.01.2012 | 06:38
Martin   Návštevník
zdravím. Ide o distro AVlinux. Je to postavené na debiane s prostredím lxde. Pri inštalácii sa síce dá zvoliť jazyk, v systeme aj funguje, ale v samotných aplikáciách nie. Tie idú v angličtine. V iných distribúciach sa mi počase zobrazilo upozornenie o tom že jazyková podpora nie je úplná a dala sa doinštalovať. Ale tu nie. Ani v nastaveniach nič podobné nie je. Ani v synapticu nijaké jazykové balíky nevidím. Je pre debian nejaký konzolový príkaz na inštaláciu jazyka? Alebo treba pridať nejaké repozitáre? Vďaka.
    • Re: ako stiahnuť slovenčinu? 25.01.2012 | 08:47
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Aj LibreOffice ti ide v angličtine? Napíš do termínálu locale a výsledok hoď sem.
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • Re: ako stiahnuť slovenčinu? 25.01.2012 | 09:01
        Martin   Návštevník
        ak to ide aj v live cd tak sa na to pozriem. Lebo momentálne som to preinstaloval na ubuntu. aj office je v anglicky, aj gimp, skrátka všetko. Idem nahodit live.
        • Re: ako stiahnuť slovenčinu? 25.01.2012 | 09:05
          Martin   Návštevník
          teraz ma napadlo že v live to asi nepôjde, voľba jazyka je až pri inštalácii. Ale keby som mal istotu že mi niekto pomôže dať tam tú slovenčinu, tak to nainštalujem:) Je nejaký dôvod aby to nešlo?
        • Re: ako stiahnuť slovenčinu? 25.01.2012 | 09:33
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
          Pri prihlásení si volíš jazyk, pozri dole, máš tam slovenčinu?
          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • Re: ako stiahnuť slovenčinu? 25.01.2012 | 09:22
      Peter S.   Návštevník
      Určite bude treba nejaké balíky, ked si v mojom viac-menej nelokalizovanom debiane dám apt-cache search slovak, tak mi vráti balíky ako:

      kde-i18n-sk - Slovak (sk) internationalized files for KDE (transitional dummy package)
      kde-l10n-sk - Slovakian (sk) localization files for KDE
      xfonts-biznet-100dpi - 100 dpi BIZNET ISO-8859-2 fonts for X servers
      xfonts-biznet-75dpi - 75 dpi BIZNET ISO-8859-2 fonts for X servers
      xfonts-biznet-base - Standard BIZNET ISO-8859-2 fonts for X servers
      openoffice.org-l10n-sk - office productivity suite -- Slovak language package
      libreoffice-help-sk - office productivity suite -- Slovak help
      libreoffice-l10n-sk - office productivity suite -- Slovak language package

      a je toho aj viacej. No ale nemôžem povedať že by toto pokrylo celú lokalizáciu. Ďalšia vec je samozrejme správne Locale