Postfix

Sekcia: Konfigurácia 03.02.2012 | 13:49
Anonymous   Návštevník
Caute, mam jednu otazku mam doma server (pre vlastne potreby a linka od T-comu s Dynamickou IP), ide len o to ze mam na nom logcheck a chcem aby mi logcheck posielal na moj email na gmail.com hlasenia...no neviem sa pohnut s konfiguraciou mailu, potreboval by som nakonfigurovat Postfix no nedari sa mi to, potrebujem mat aj vlastnu domenu alebo staci len nejaka virtualna domena?? ocenim kazdu radu ako to spojazdnit
    • Re: Postfix 03.02.2012 | 14:18
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      jednoduchy php script s pear mail funkciou ... pouziju sa tvoje prihlasovacie udaje na google konto ...
      • Re: Postfix 03.02.2012 | 18:18
        Anonymous   Návštevník
        A ako by to vyzeralo? neviem si predstavit komunikaciu logchecku s PHP
    • Re: Postfix 03.02.2012 | 20:25
      Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
      Samotne odosielanie emailov problem nie je. Ten moze nastat az na strane prijemcu (v tomto pripade gmail), ktory urcite pouziva rozne kontroly a bud ten email rovno odmietne alebo sa dostane do spamu. Kazdopadne, riesenim by bolo pouzivat server t-comu ako relay. Neviem vsak, ci t-com vytvara emailove konta k pripojeniu zdarma. Bez toho bude problem, lebo pochybujem, ze t-com ma len tak otvoreny relay bez autentizacie.

      Dalsia moznost je tam pchat tie emaily cez IMAP, alebo ako bolo spominane vyssie, pouzit ako relay priamo servery google. Ale to chce uz trochu zrucnosti. Skus teda najprv preskumat tu prvu moznost. Ak by to neslo, tak napis a nejako to pushovanie cez IMAP rozbehneme.
      Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
      • Re: Postfix 04.02.2012 | 13:50
        WlaSaTy   Návštevník
        Ak má linku od telekomunikácií, tak má u nich aj email a tým pádom si môže posielať tie mejly pod svojim menom cez ich SMTP server. Ale open spam relay z toru mu nepôjde, to sa zahadzuje.
        • Re: Postfix 04.02.2012 | 18:57
          Anonymous   Návštevník
          tie e-maili ktore predtym t-com daval sa mi zda ze uz su zrusene..teraz ti ponukaju e-mail na zoznam.sk ak sa nemylim
          • Re: Postfix 05.02.2012 | 14:37
            WlaSaTy   Návštevník
            Mno, otázkou tým pádom nie je načo sa im DNS aliasy smtp, pop3 a imap ktoré ukazujú na mailproxy narozsiel od aliasu mail ktorý ukazuje na aktuálny ballancer. Skôr by sa oplatila otázka čo je v zmluvných podmienkach k poskytovaniu internetu. Tým by som znova odporučil začať.
      • Re: Postfix 04.02.2012 | 19:24
        Anonymous   Návštevník
        Ak mas cas a chut mi pomoct ozvi sa na ICQ 309 684 042
        • Re: Postfix 05.02.2012 | 15:05
          Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
          ICQ nemam, ale mozes sa zastavit na IRC tohto portalu a mozno ma tam zastihnes.
          Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity