jednoduche uvodzovky

Sekcia: Aplikácie & Desktop 24.09.2005 | 19:30
Avatar Matus Valo Ubuntu  Používateľ
Mam mensi problem...Pouzivam KDE 3.4. V nom mam problem napisat jednoduche uvodzovky . Neviem preco. Pouzivam anglicku klavesnicu. Na tu klavesu kde su musim stlacit 2x. Az potom mi to napise nieco podobne ako jednoduche uvodzovky:´(ako keby to bol dlzen).A musia to byt jed. uvodzovky lebo inak mi to neskompiluje pascal. V gnome sa to nevyskytuje...V systeme pouzivam pisma freesans a monospace.
    • Re: jednoduche uvodzovky 23.09.2005 | 23:43
      laco   Návštevník
      Mal som tiez podobny problem, riesenim je nastavit keyboard layout v control paneli KDE na "U.S. English w/ ISO9995-3" varianta basic toto je standardna klavesnica
    • Re: jednoduche uvodzovky 24.09.2005 | 00:40
      Avatar thefox Slackware  Používateľ
      Máš nastavenú klávesnicu s tzv. "deadkeys", keď stlačíš apostrof (jednoduchú úvodzovku) a následne nejaké písmeno, kde môže byť dĺžeň, napíše sa dané písmeno s dĺžňom, podobne tam môžeš niekde nájsť mäkčeň (myslím, že tak funguje strieška ^) a podobne. Pomáha to, keď potrebuješ písať slovenské texty na anglickej klávesnici (akurát nemáš diakritické písmenká nad písmenami, ale takto). Ak to chceš zrušiť, zmeň si klávesnicu na normálnu US english, teraz máš pravdepodobne US english with deadkeys alebo US english international.
    • Re: jednoduche uvodzovky 24.09.2005 | 19:30
      Avatar Matus Valo Ubuntu  Používateľ
      Dakujem. Nakoniec som to vyriesil. Mal som nastavenu klavesnicu U.S.A. s ISO9995-3 a neboli zapnute mrtve klavesy. Trebalo len zmenit variant rozlozenia na intl. Neviem co to znamena ale uz mi vsetko pekne ide... :)