debian sources

Sekcia: Ostatné 14.02.2012 | 16:08
johnny   Návštevník
Zdravím.

Oplatí sa debian balíčky kompilovať zo zdrojových balíčkov a tak ich inštalovať ? Získa to nejaký výkon ? Je niekde nejaký dobrý návod ako na to ? Myslím tým, nie len $ apt-get -b source pkg, ale aj niečo advance.
    • Re: debian sources 14.02.2012 | 16:20
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      práve apt-get je veľmi dobrá vec. Tak to jednoducho používaj. Ak chceš všetko kompilovať, tak samozrejme môžeš, ale určite to treba?
      • Re: debian sources 14.02.2012 | 16:25
        Avatar default Debian  Používateľ
        vsak prave na to sa pyta, ci tym nieco ziska, moja skusenost je taka ze sa to napriklad v gentoo oplatilo, nastavil som si zavislosti a veci ktore chcem, a napriklad KDE v beznych distrach proste v cistom s vecami co tam oni dali mi zere okolo 650 mb, zatial co v odladenom gentoo to bolo tusim 250 mb, takze rozdiel tam urcite bol, lenze gentoo ma tie use flagy kde si nastavis zavislosti, to o debiane neviem ze by sa dalo daco take, samotna kompilacia nic nevyriesi podla mna, kedze aj tie binarky co uz mas musel dakdo skompilovat :)
        R.K
        • Re: debian sources 14.02.2012 | 16:31
          johnny   Návštevník
          Tak to je pekný rozdiel. Lenže v gentoo sa musí všetko kompilovať a ten čas ...
      • Re: debian sources 14.02.2012 | 16:27
        johnny   Návštevník
        Jednalo sa mi hlavne o kompiláciu ušitú presne pre môj pc, teda pokiaľ ide o kernel, chcem si ho skompilovať presne pre môj pc, nech tam je len to, čo tam má byť a nič naviac. Teda by to malo zvýšiť výkon. Nebudem kompilovať všetko chcem len zopár vecí aby sa proste zrýchlil systém. ker,apache,mysql,bind, a možno veci ako chromium, lebo to ide proste úplne naprd, donedávna sa dala ešte mozilla alebo epiphany, ale už ani jeden. padá to ako hnilé hrušky zo stromu.
        • Re: debian sources 14.02.2012 | 16:42
          Avatar default Debian  Používateľ
          "padá to ako hnilé hrušky zo stromu" neviem ako to suvisi s kompilaciou, to problemy vobec riesit nemusi, ako som uz povedal mozno tak ako by si skompiloval ti trebars chromium, rovnako ho mohol skompilovat ten dakdo kto spravil balik ktory pouzivas, to nemusi nic riesit, jadro , to uz je nieco ine, to neni ani zlozite ked vies co tam chces nechat a co dat prec, len neviem co chces vlastne vediet, chces link na stranku kde je napisane ako kompilovat software a jadro? to si urcite vies najst aj sam, ten vykon ktory ti spominas , moze byt problem aj napriklad v tom ze mas po spusteni pozapinane kadeake veci ktore ani nepotrebujes, a iba spomaluju start, napriklad, dalej prostredie je celkom podstatna zalezitost, je celkom rozdie mat KDE a fluxbox, to iste vies, len sa ti snazim naznacit, ze mozno riesenie tvojich problemov nemusi byt ta kompilacia
          R.K
          • Re: debian sources 14.02.2012 | 17:02
            johnny   Návštevník
            To padanie spôsobuje patch na verziu,nejaký doplnok, proste z verzie na verziu nastane zmena, ale to si budem musieť pozrieť ako to má debian, že či sa bude dať zbehnúť na nižšiu verziu. Proste existuje changelog...

            Áno aj to by sa zišlo, ale niečo aktuálne, lebo všade čítam out of date...

            Všeobecne pociťujem spomalenie systému a nepáči sa mi to.

            Používam, gnome classic. Ak vieš o niečom čím sa dá debian zrýchliť sem s tým, napr zmena MTA z exim na exim-light.

            Uvítam hocičo ohľadom zrýchlenia systému.
            • Re: debian sources 15.02.2012 | 15:58
              Avatar default Debian  Používateľ
              ti mas debian testing , stable, ci unstable?
              R.K
              • Re: debian sources 15.02.2012 | 19:53
                johnny   Návštevník
                testing
                • Re: debian sources 15.02.2012 | 20:38
                  Avatar default Debian  Používateľ
                  no vidis, ked chces stabilny, vykonny system tak pouzivas nieco co je testovacie, hoci neni to az taky extrem, no sam vidis ake veci to prinasa, mozno sa ti podari nejak spravit problemy ktore mas, no mozu prist dalsie, tie pridu aj v inej distribucii, to nehovorim ze debian je zly, len je najlepsie si vybrat taku volbu kde je tych problemov co najmenej , ci uz zo statistickeho hladiska, alebo doporucenia niekoho , ked si sa uz ale rozhodol, tak to neries, a povedz mi ktory gnome classic vlastne myslis, ubuntu mi v tom spravilo trocha chaos :) , myslis gnome 2 , ci tu novu gnome fallback mode, ci ako sa to vola
                  R.K
                  • Re: debian sources 16.02.2012 | 11:47
                    johnny   Návštevník
                    gnome 3 pustený ako fallback.
                    • Re: debian sources 16.02.2012 | 15:46
                      Avatar default Debian  Používateľ
                      aha, neskusal som to dlho tak neviem posudit na kolko je to z hladiska vykonu vhodne, no myslim si ze tych veci ktore by sa dali zlepsit je viac, v prvom rade ale by som riesil tu stabilitu, ktora podla mna suvisi s distrom ktore pouzivas, jeden kamarat sa tiez dost stazuje ze sa mu po update tohoto testing zvykne nieco rozsypat/nefungovat, ja osobne by som to skusil inde, niesom za utekanie pred problemamy, ale je dobre ich minimalizovat, a myslim ze to dosiahnes tym ze najdes nieco lepsie ako je debian testing, ked to ale do uvahi nepripada, tak by som na tvojom mieste skusil ine prostredie, napriklad xfce, alebo potom ak ti ide dost o rychlost/vykon tak lxde, a ked sa mam vratit k povodnej teme , tak ta kompilacia, je podla mna v distrach ktore su package based zbitocna, a vykon podla mna na novych alebo novsich strojoch nezlepsi, co tam vlastne nastavis, pokial viem tak akurat procesor, v gentoo je to daco ine, ked mozes menit tie zavislosti, tam to ide pekne vytunit, a este k tomu jadru, tiez som skusal vitunit vlastne jadro, povyhadzoval hovadiny, no aj tak to podla mna sa nespustilo rychlejsie ako napriklad predvolene jadro v ubuntu, neviem cim to bolo, vyhodil som len veci co som poznal, mozno tie start ani nespomalovali, neviem
                      R.K