Menu monitora

Sekcia: Hardware a Drivery 14.02.2012 | 21:05
Monika   Návštevník
Ahojte, neviete mi poradiť čím to môže byť že mi z ničoho nič už dva dni vkuse nahadzuje na obrazovke menu monitora, ktoré by malo nabiehať iba po stlačení tlačítka priamo na monitore? Nie je to menu PC ale monitora a striedaju sa tam tri typy monitorového menu. Už z toho šediviem, lebo sa nič poriadne nedá robiť keď je tretina monitora v strede obsadená tým menu. V minulosti sa mi to už stalo a po nejakom týždni to samo prestalo.
Ďakujem
Mám monitor Philips 109B5, /Lightframe3/
    • Re: Menu monitora 14.02.2012 | 21:07
      Monika   Návštevník
      Chcela som napísať "tretina obrazovky".
    • Re: Menu monitora 14.02.2012 | 21:16
      WlaSaTy   Návštevník
      Neumývala si ho mokrou handrou? Nepredpokladám že by to tlačítko bolo zatrúsené od omrviniek, ocikané od šteniatka alebo vycvaknuté od papagája. Tak isto nepredpokladám, že by sa jednalo o model čo vie zapnúť menu cez USB. Ale ešte môže byť pichnutý do zlej zásuvky.
      • Re: Menu monitora 14.02.2012 | 21:29
        Monika   Návštevník
        Neumývala a dobre predpokladáš :D Zásuvka je ok. Zabudla som napísať že mi tu obrazovke tiež lietajú zosvetlené okná, obraz okolo nich trochu šedší:o( A to menu monitora sa mi samo prepina na nastavenia jazyka a iné
        • Re: Menu monitora 14.02.2012 | 22:10
          WlaSaTy   Návštevník
          Skús, či to robí aj pri použití LiveCD alebo pri odpojenom kábli. poprípade s iným počítačom alebo notebookom. Ono, po video kábli by nemali loziť signály na prestavovanie monitora, ale človek nikdy nevie. Možno odchádza monitor, možno odchádza kábel a možno sa prehrieva grafika a púšťa do monitora šum z ktorého sa aj železo scvokne.

          A skús aj iné rozlíšenie, teda veľkosť obrazovky a ubrať grafické efekty.
          • Re: Menu monitora 14.02.2012 | 23:00
            Monika   Návštevník
            Zatial som skusila len odpojit kabel -tie okna tam nelietali, bola tam len jedna stabilna tabulka, nie tie meniace sa menu tabulky ako pri zapojenom kabli od PC.
            • Re: Menu monitora 14.02.2012 | 23:49
              WlaSaTy   Návštevník
              Tá tabuľka by tam mala byť len keď stlačíš tlačítko menu na monitore. Ale to blikanie môže byť aj vyvolané potrebou kalibrácie monitora. Skús to nájsť v menu pri odpojenom počítači a potom Ho pripojiť a vybrať ( hoci aj poslepiačky ) tú kalibráciu.
              • Re: Menu monitora 15.02.2012 | 11:09
                Martin   Návštevník
                možno to bude blbosť, ale ja som rozobral celé pc kým som zistil že blbne koli vtlačenému tlačidla resetu. Tak skús pozrieť či nemáš vtlačené tlačidlo menu.
                • Re: Menu monitora 15.02.2012 | 19:16
                  tomy   Návštevník
                  Ahoj Monika,

                  Nečítal som všetky príspevky, ale nemáš tam náhodou v strede obrazovky v červenom páse bieleho okna ATENTION...... ?