Aky linux na HP6735s

Sekcia: Aplikácie & Desktop 23.02.2012 | 22:02
kamil   Návštevník
Nazdar kamarati,

donedavna som bol pouzivatelom Win 7, ale povedal som si, ze dam sancu romu linuxu :) Moj pribeh je taky, ze som skusal Ubuntu, Xubuntu, Debian, Ubuntu a doinstaloval Xfce-desktop, Ubuntu a dosintaloval len Xfce-session, no ale mam taky maly problemik.

Neviem si nastavit JAS na displeji :(

Skusal som tony navodov, niektore podobne, ine menej podobrone, fakt som vyskusal vsetky navody ktore som nasiel na vsetkych horeuvedenych konfiguraciach, ale nastavovanie jasu sa mi podarilo spojazdnit len raz, ani to neviem ako, ale potom mi zamrzol notas a uz nesiel (pri bootovani, potom som dva dni rieisl to, ale nevyriesil.)

Ked sa mi to podarilo spojazdnit, tak som spravil toto: nainstalova Ubuntu 11.10 z live USB, potom doinstaloval XFCE-desktop, cize sa mi to zmenilo na xubuntu, potom som doinstaloval driver na grafiku ATI Catalyst nejaky najnovsi, myslim, ze vtedy mi to uz islo (instaloval som aj cosi ine, ale neviem co...) a potom som dal nainstalovat update, a vtedy sa mi to dotentovalo.

Odvetdy ani naznak. Najcastejsie sa stretavam s takym problemom, ze ked riesim navod, tak ono ani nemam take veci v systeme ako pozaduju, nemam tam take adresare atd... jednoducho uz som z toho deprimovany, tyzden a pol som ziaden OS este nespojazdnoval... nebolo treba...

Jaj a napriklad v XFCE je plugin ze brightness control tak ten mi pise ze no device found... ako keby som nemal nainstalovany nejaky driver na LCD alebo ja neviem fakt... ja do toho nevidim...

vypisem Vam tu vsetky vypisy ake chcete, aj na hlavu sa postavim, ale skuste mi s tym pomoct prosim...

A moj HW je:
HP 6735s
dvojjadro AMD64
grafika ATI HD 3200
a to je asi tak vsetko, ide mi aj wifi, aj bluetooth, aj kamera, aj vsetko, len hento nie... a ostatne Fn klavesy mi idu tiez... zvuk atd...

Tak co?

Dakujem pekne ze vas cas :)
    • Re: Aky linux na HP6735s 23.02.2012 | 22:03
      kamil   Návštevník
      jaj a linux by som rad Xubuntu, alebo nieco s XFCE, lebo sa mi vobec nepaci KDE ani Gnome... pomale to je velmi na mojom notase...
      • Re: Aky linux na HP6735s 26.02.2012 | 11:02
        Avatar myky   Používateľ
        ahoj co tak skusit toto ? ODKAZ
        • Re: Aky linux na HP6735s 27.02.2012 | 09:12
          dogsoldier   Návštevník
          ahoj, skusil som tamten navod uz na troch roznych distribuciach :)

          ale nakoniec sa mi podarilo vyriesit moj problem a to tak, ze som spravil upgrade biosu, ktory vsetko vyriesil. KONECNE!