nefunguje menu v kde

Sekcia: Aplikácie & Desktop 26.02.2012 | 23:55
Martin   Návštevník
zdravím páni, nainštaloval som kororaa s Kde, urobil update a po reštarte mi nefunguje nič na panele. Ani menu, ani prepínanie plôch, ani nič. Fedorove distro vidím prvý krát, tak neviem, dá sa to nejako opraviť alebo to mám dať porád celé preč? Vďaka.
    • Re: nefunguje menu v kde 27.02.2012 | 00:16
      Avatar mmatko   Používateľ
      co to znamena nefunguje? nie su na paneli prislusne "ovladace", alebo su len nefunkcne?
      • Re: nefunguje menu v kde 27.02.2012 | 01:09
        Martin   Návštevník
        Nefunguje, čiže je ne_funkčné. Všetko tam je, pekné, barevné, ale keď na to kliknem tak nič. Skúšal som tie spúšťače dať preč a znovu pridať, aj celý panel som skúsil zmazať a znovu pridať, ale nič nepomohlo. Aplikácie čo sú na ploche idú normálne. Len dostať sa do menu by bolo celkom suprácke.
        • Re: nefunguje menu v kde 27.02.2012 | 01:15
          Avatar mmatko   Používateľ
          s kde4 mam minimalne skusenosti, ale vseobecna rada - zazalohuj si konfiguragy kde-cka pre tvoje sedenie a spusti kde bez tvojich osobnych konfigurakov v default nastaveni a nastavenia si obnov manualne - pripadne to urob najprv len pre panel...
          • Re: nefunguje menu v kde 27.02.2012 | 01:33
            Martin   Návštevník
            fu, tak tadeto cesta nepovedie. Doteraz som mal gnome, teraz pár dní mint s kde a teraz som skúsil toto. Takže mi to nič nehovorí. Ale ďakujem za ochotu. Dám tam lubuntu a vybavené, aj keď sa mi nebudú okná trepotať :)
            • Re: nefunguje menu v kde 27.02.2012 | 09:14
              Martin   Návštevník
              ale keby som vedel ako sa volá v synapticu panel, tak by som to skúsil preinštalovať. Prosím vás, volá sa to nejako?
              • Re: nefunguje menu v kde 27.02.2012 | 09:49
                Avatar mmatko   Používateľ
                preinstalovanie ti nepomoze - s vysokou pravdepodobnostou je nieco zblbnute v tvojom lokalnom configu, vid. prispevok vyssie...
                • Re: nefunguje menu v kde 27.02.2012 | 10:48
                  Martin   Návštevník
                  po dvoch rokoch výhradného používania linuxu som sa rozhodol že už nikdy nebudem inštalovať novinky. Na disku sa mi už točí mint9 LTS. Amen.
                  • Re: nefunguje menu v kde 27.02.2012 | 16:20
                    Avatar default Debian  Používateľ
                    ale no tak, preco to hned balis, ja mam tiez radsej starsie stabilne veci, ale taketo veci sa ti mozu stat aj tak, lespsie je sa naucit zakladne veci ako hovori mmatko , zrejma sa jedna len o chybu konfiguracie, a vediet narabat s configmi v domovskom priecinku je zaklad, ked sa to naucis, tak nabuduce to budes vediet spravit, mam linux mene nez ty ale, taketo veci uz mam zmaknute :D
                    R.K
            • Re: nefunguje menu v kde 27.02.2012 | 16:17
              Avatar default Debian  Používateľ
              ked chces aby sa ti trepotali okna tak na to mozes mat aj lxde, to co sa o to stara je okenny manazer, v KDE je to defaultne Kwin, ten by som ale nikde ja osobne nedaval, ja mam tiez lxde, a mam tu compiz, a v pohode to ide
              R.K
              • Re: nefunguje menu v kde 27.02.2012 | 23:01
                tomy   Návštevník
                Celkom to chápem, osobne som preinštaloval OS /ten istý - Fedora/ a nakoniec som prešiel na KDE, čo mi celkom dobre funguje. Naopak - Gnome 3 to je niečo hrozné - dával som snímky, pýtal som sa ako odstrániť panel z pravej strany - zaberal cca pätinu obrazovky čo je príšerne veľa - nezmizol ani napr. po otvorení prehliadača. Dodnes nechápem prečo u NB s Nvidiou bol tento problém, u Intel grafiky nie
    • Re: ... 28.02.2012 | 11:52
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Ahoj.
      Ak je naozaj pravda to, že si robil čistú inštaláciu (asi z LiveCD) Kororaa Linuxu na partíciu, tak to nemôže byť tak, ako to sugestívne tuná popisuješ ...

      ;-)

      Osobne predpokladám, že si iba jednoducho neurobil/nespustil aspoň kompletné update, po celej inštalácii z LiveCD, ktoré muselo byť spustené už zo samotnej inštalácie na disku ...
      napr.: v Termináli ako root spustíš príkaz yum update
      BTW, KDE je všeobecné a tak si to jednoducho odskúšaj na tom počítači ešte raz cez spustenie LiveCd s Fedora 16 KDE, kód systému Kororaa Linuxu a F16 je prakticky rovnaký až na nejaké pristupujúce scripty a programy

      LiveCD s Fedora 16 KDE si stiahneš odtiaľto, Fedora 16 KDE Spin....
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."