GT 520MX adace neslobodne ovla

Sekcia: Hardware a Drivery 28.02.2012 | 00:28
miro   Návštevník
Zdravim, som este novacik a preto sa aj pytam preco mi moje Kubuntu 11.10 64bit, neponuklo neslobodne ovladace na moju kartu? alebo ako ich tam inak dostanem? dakujem za odpoved..
chcem rozbehnut hlavne 3D akceleraciu a vyuzit graficky vykon karty,...
    • Re: GT 520MX adace neslobodne ovla 28.02.2012 | 02:51
      Avatar menom   Používateľ
      Jedna moznost je cez centrum softveru - pohladat odporucany ovladac od nvidie a dat nainstalovat.

      Druha moznost je ist na stranku nvidia a stiahnut najnovsi ovladac pre tvoju kartu, v tomto pripade 64-bit.
      A cez terminal ho nainstalovat.
    • Re: GT 520MX adace neslobodne ovla 28.02.2012 | 16:13
      Avatar default Debian  Používateľ
      sudo apt-get install jockey-gtk => alt+f2 jockey-gtk , vyberieses a nainstalujes
      R.K
      • Re: GT 520MX adace neslobodne ovla 28.02.2012 | 21:34
        Avatar menom   Používateľ
        To si mu poradil akurat aby sa spustil program "Additional Drivers".
        Teraz som to skusil, povolil a aktualizoval zdroje softveru, ale po tvojom postupe mi ziadny driver neponuklo.

        Toto Kubuntu 11.10 je celkom pekne, teraz to vidim prvy krat.
        Ale ta prakticka pouzitelnost...
        Ten Muon Package Manager ma teda este svoje muchy.Do vyhladavacieho pola som napisal aircrack-ng stlacim enter... a nic.
        Musim skrolovat a hladat, keby som nevedel co hladam, tak nenajdem, tak isto macchanger.

        Toto vyhladavanie v Ubuntu cez Synaptic okamzite najde (ked su povolene a aktualizovane zdroje).

        • Re: GT 520MX adace neslobodne ovla 01.03.2012 | 14:50
          Avatar default Debian  Používateľ
          nechapem co tym chces povedat mne
          R.K
          • Re: GT 520MX adace neslobodne ovla 01.03.2012 | 17:58
            Avatar menom   Používateľ
            Ze tvoja rada neviedla k vyrieseniu problemu, ale mozno sa mylim.
            Alebo to bola iba prva cast odpovede a treba este uskutocnit dalsie kroky - k uspesnemu instalovaniu ovladaca ?

            Ak je to tak, potom prezrad co treba dalej urobit po spusteni Additional drivers k uspesnemu instalovaniu nvidia drivera.
            • Re: GT 520MX adace neslobodne ovla 01.03.2012 | 18:02
              Avatar default Debian  Používateľ
              mas iny pc ako on, ak by tam nasiel ovladac pre svoju graficku kartu, jednoducho nan staci kliknut a dat instalovat, predpokladam ze na to uz by prisiel aj sam, a keby tam nebol ziadny ovladac, tak viem instalovat nvidia ovladace aj manualnou cestou, ale nedprepokladam ze to bude treba
              R.K
              • Re: GT 520MX adace neslobodne ovla 01.03.2012 | 18:05
                miro   Návštevník
                zatial mam len neuspesne instalacie NVIDIA driveru od vyrobcu priamo, furt niekde sa nieco pokazi..a vacsinou nenabehne startx...chcel by som proste najradsej tie neslobodne ovladace
                • Re: GT 520MX adace neslobodne ovla 01.03.2012 | 18:52
                  Avatar default Debian  Používateľ
                  nevidel som tu nikde ze by si napisal chyby s ktorymi bojujes, vsak treba pisat, podarilo sa ti to vobec nainstalovat, alebo ti ta instalacka pise daku chybu, alebo co?
                  R.K
                  • Re: GT 520MX adace neslobodne ovla 01.03.2012 | 23:11
                    miro   Návštevník
                    skusal som par navodov a vacsinou prebehla instalacia korektne, ale neslo proste nahodit graficke prostredie...ak by ste mohli potesil by som sa navodu od vas :-) dakujem
                    • Re: GT 520MX adace neslobodne ovla 01.03.2012 | 23:41
                      Avatar default Debian  Používateľ
                      malo informacii, skusal si uz ci v tom jockey-gtk ako som ti na zaciatku radil, nemas drivere? ked nie, tak mi napis, ked ti nenabehne graficke prostredie, ci xorg napise daku chybu, a ked nie tak na pastebin uloz log , ktory najdes vo /var/log/Xorg.0.log => ale to musi byt skopirovane vtedy ked ti to nenabehne, ale predpokladam ze to pise samo daku chybu ked sa to pokusas cez startx spustit
                      R.K
        • Re: GT 520MX adace neslobodne ovla 01.03.2012 | 16:51
          miro   Návštevník
          ten Muon Package Manager je totalne naprd, uz 3x mi koli tomu zdechol cely OS, kedze zamrzne vzdy pri instalacii aktualizacii a hned prestane ist wifina a podobne...celeee zle..nechapem