Evolution mail - vymazanie všetkého

Sekcia: Aplikácie & Desktop 01.03.2012 | 16:08
Avatar Miloš Linux Mint, Ubuntu studio  Používateľ
Zdravím. Ako prosím vás vymažem kompletne všetko z pošty Evolution? Mám na mysli celý učet ale tak aby mi z Evolutionu zmyzli aj všetky emaily čo si nasťahoval. Hľadal som aj skrytý priečinok v /home ale nanašiel som ho. Čo stým mám spraviť lebo robil som si poriadky v e-mailoch a on tam stále drží aj tie čo som už dávno vymazal :)
http://necyklopedia.wikia.com/wiki/Linux
    • Re: Evolution mail - vymazanie všetkého 01.03.2012 | 19:50
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Ahoj.

      Pokiaľ nepoužívaš takzvaný off-line mód pre email, tak žiadne lokálne priečinky neexistujú s tvojou poštou na disku, lokálne ...

      Evolution na stahovanie emailov používa POP3 protokol, ak sa jedná o vymazanie mailov, tak ich vymazávaš vlastne zo vzdialeného serveru .. tam aj hľadaj príčinu, u toho poskytovateľa emailu ...
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: Evolution mail - vymazanie všetkého 01.03.2012 | 20:49
        Avatar Miloš Linux Mint, Ubuntu studio  Používateľ
        Ahoj, no používam Gmail a už som teda prišiel na to. V Evolution keď rozbalím priečinky pod gmailom a otvorím "všetky správy" tak je tam všetko možné, vymazával som to tam ale po znovu spustení to tam bolo zasa. Dopátral som sa ku tým emailom cez web gmailu a vymazávam to už tam, dík :)
        http://necyklopedia.wikia.com/wiki/Linux
        • Re: Evolution mail - vymazanie všetkého 01.03.2012 | 21:36
          Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
          Fajn,

          tak používaj Gmail a je to OK.

          Gmail používaš priamo - na tvoje email v Gmail a nepriamo na Tvoje ostatné kontá u poskytovateľov email, ktorí ponukajú POP3/IMAP protokol.

          To je všetko.

          :-)
          G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."