Prepinanie okien v Gnome Shell

Sekcia: Aplikácie & Desktop 03.03.2012 | 18:01
Avatar Ľubomír Štulajter Ubuntu 14.04 X64  Používateľ
Da sa nejako v Gnome Shell zmenit sposob prepinania okien cez klavesovu skratku Alt+Tab tak, aby sa okna toho isteho programu nezoskupovali? Vyzera to sice dobre, ale pri praci je to strasne neprakticke, bez pouzitia mysi sa neprepnem. V Gnome 2 to bolo OK, autori Unity to ocividne tiez pochopili, len v Gnome Shell je to tak blbo urobene...
    • Re: Prepinanie okien v Gnome Shell 03.03.2012 | 18:08
      Avatar Ľubomír Štulajter Ubuntu 14.04 X64  Používateľ
      Dalsia vec, co mi na Gnome Shell prekaza, ze aj ked si okna rozlozim na viac ploch, pri pouziti Alt+Tab sa mi zobrazuju vsetky...
      • Re: Prepinanie okien v Gnome Shell 03.03.2012 | 18:35
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        Ja som kvoli gnome shell presiel na xfce.. :) je to nepouzitelne
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: Prepinanie okien v Gnome Shell 04.03.2012 | 00:32
        johnny   Návštevník
        zapni si gnome fallback(gnome classic)
        A potom klikanie po paneloch ide len keď máš stlačený ALT
    • Re: Prepinanie okien v Gnome Shell 04.03.2012 | 17:51
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Je nutné podotknúť, že Gnome Shell 3 je najlepšie "poriešené" v non-ubuntu distribúciach.
      Tvoje problémy nie sú problémom v iných ... poobzeraj a po iných , napr. stiahni a napáľ si aj iné LiveCD/DVD a experimentuj. Možno budeš príjemne prekvapený ....
      :-)
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: Prepinanie okien v Gnome Shell 04.03.2012 | 21:03
        Avatar Ľubomír Štulajter Ubuntu 14.04 X64  Používateľ
        Bohuzial teraz nemam cas na experimentovanie s inymi distrami, mam Ubuntu s viacerymi GUI a vyberam si, co mi bude viac sediet, distribuciu budem riesit niekedy neskor.
        Uz to vyzeralo na Gnome Shell, ale spominany nedostatok ma obmedzoval pri praci, tak momentalne bezim na KDE.
    • Re: Prepinanie okien v Gnome Shell 05.03.2012 | 13:41
      GeoRW   Návštevník
      daj si Alternate Tab extension: https://extensions.gnome.org/extension/15/alternatetab/
      Na tej stranke mas viacero extensions. Daju sa jednoducho nainstalovat cez Firefox - na par kliknuti
    • Re: Prepinanie okien v Gnome Shell 05.03.2012 | 13:57
      qk   Návštevník
      Seskupovani oken si nemuzu vynachvalit - mivam toho otevreno opravdu hodne a timto se zkrati seznam na prepinani

      A pokud se chci prepnout na jine okno stejne aplikace, tak staci pouzit ALT+F6 - pripadne je jeste jedna klavesova zkratka, pro prepinani v ramci aplikace, ale tak, ze mas nahled oken jako u ALT+Tab - nicmene ne u vsude je to nastaveno (u jedny F16 jsem to mel nastaveny a u druhy ne) - ktera je to zkratka uz si bohuzel nepamatuju, ale jiste dohledas

      Co mi na gnome shellu vadi je, ze nema panel, kam bych si dal tech 10 dokumentu a 5 aplikaci, ktery kazdodenne pouzivam, a aby tak byl k otevreni na jeden klik. Urcite se na to najde nejaky rozsireni, ale zatim jsem to neresil...
      • Re: Prepinanie okien v Gnome Shell 05.03.2012 | 14:48
        Avatar m4jkl   Používateľ
        to prepinanie v ramci aplikacie je pomocou ALT+` (ALT plus to tlacitko nad TABom)
        • Re: Prepinanie okien v Gnome Shell 05.03.2012 | 20:50
          Avatar Ľubomír Štulajter Ubuntu 14.04 X64  Používateľ
          To je ono, vdaka. F6 je pridaleko, ale toto je idealne.