Ubuntu mrzne

Sekcia: Aplikácie & Desktop 07.03.2012 | 16:13
Majlo   Návštevník
Zdravím v linuxe som začiatočník a mám taký problém že niekedy ide PC aj celý deň bez problémov ale niekedy aj 3 krát do dňa zmrzne a pomože len tvrdý reštart. Predtým som mal WIN 7 a nikdy to nerobilo. Momentálne mám Ubuntu 11.10 ale robilo mi to aj na 10.04.
    • Re: Ubuntu mrzne 07.03.2012 | 16:36
      Avatar chatpall   Používateľ
      to je ako keby si napisal, mam auto - niekedy nejde. skus nieco konkretnejsie.
      NERUSTE TENTO UCET!!!
      • Re: Ubuntu mrzne 07.03.2012 | 16:45
        Majlo   Návštevník
        Ja viem, ale takto je ...proste to zmrzne klávesnica nereaguje ani capslock nič dokážem hýbať iba kurzorom ...
        zostava RAM 2GB, Intel Core2 Duo 3GHz, 32Bit OS, Graf: NVidia Geforce 8600GT a pri grafike píše režim núdzový...
        • Re: Ubuntu mrzne 07.03.2012 | 17:43
          WlaSaTy   Návštevník
          Slabý zdroj, vadná RAM, moc pretaktovaný CPU alebo slabé chladenie alebo hocičo iné.

          Skús na tom stroji spustiť stress testy.
          • Re: Ubuntu mrzne 07.03.2012 | 18:12
            Majlo   Návštevník
            Ak by to tak bolo tak bolo tak by padal aj windows a ten ide stále v poriadku.
            • Re: Ubuntu mrzne 07.03.2012 | 20:37
              WlaSaTy   Návštevník
              Windows nemusel preťažovať ten stroj keďže pod ním boli inštalované ovládače na grafiku. Nechcel si tie ovládače nahodiť aj do Linuxu?

              A Linux je citlivejší na problémy s hardware.
        • Re: Ubuntu mrzne 07.03.2012 | 20:57
          Avatar chatpall   Používateľ
          ak si dobre pamatam tak v ubuntu bola nejaka ikonka v paneli nieco ako neslobodne ovladace, musis ich vyskusat prijat. ak mas nudzovy rezim tak stale sa nepohneme dalej.
          NERUSTE TENTO UCET!!!
          • Re: Ubuntu mrzne 07.03.2012 | 23:48
            Majlo   Návštevník
            V dodatočných ovládačoch mám na výber 4 možné ovládače ku grafike, ale pri každom je to v nudzovom.
            • Re: Ubuntu mrzne 08.03.2012 | 00:40
              Avatar menom   Používateľ
              A čo vyskúšať stiahnuť najnovší - posledný Stabilný ovládač zo stránky nvidia a nahodiť ho cez Terminál.
              • Re: Ubuntu mrzne 08.03.2012 | 17:30
                Avatar Ján Šuvada Linux MINT 20 MATE, EdUbuntu 23.10, Windows 11  Používateľ
                postup pre NVIDIA - terminál

                sudo add-apt-repository ppa:ubuntu-x-swat/x-updates
                sudo apt-get update
                sudo apt-get install nvidia-current
                "Keď ľudožrút používa vidličku a nôž, znamená to pokrok?"
                • Re: Ubuntu mrzne 08.03.2012 | 17:31
                  Avatar Ján Šuvada Linux MINT 20 MATE, EdUbuntu 23.10, Windows 11  Používateľ
                  pridávaj postupne po riadkoch
                  "Keď ľudožrút používa vidličku a nôž, znamená to pokrok?"
                • Re: Ubuntu mrzne 08.03.2012 | 18:06
                  Avatar menom   Používateľ
                  Dobre mu radis, ale "nvidia-current" ovladac moze takto ziskat aj cez Additional Drivers pripadne cez Synaptic.
                  Ale stale to nebude ten najnovsi ovladac, len odporucany a testovany vyvojarmi ubuntu.

                  Pokial to vyriesi problemy, tak fajn.
                  Ja ked som hladal ovladac pre nvidiu, tak okrem "nvidia-current" odporucany a testovany vyvojarmi ubuntu som na stranke Nvidia nasiel asi 5 novsich.

                  Preto pisem o stiahnuti a nainstalovani binarneho ovladaca priamo zo stranky Nvidia.