pomale otvaranie adresarov - samba

Sekcia: Aplikácie & Desktop 07.03.2012 | 18:40
Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
zdravim,
najprv situacia - vrámci jednej siete mám 2 notebooky a jeden desktop/server, k tomu este multimedialne centrum (tiez zapojene do siete)
NTB1 - fedora
NTB2 - windows7
Desktop - debian
MMC - bohvie aky linuxik

vsatky zariadenia maju nastavene zdielanie adresarov v sieti (na linuxoch bezi samba) vsetko viac menej funguje dobre az na to ze z NTB2 (W7) ked otvorim siet - tak sa adresare na NTB1,Desktope,MMC otvaraju (po rozkliknuti) rovnako rychlo ako lokalne adresare

ALE a to je problem, ked pristupujem z fedory do siete strva to dlho. Co znamena - v nautiluse otvorim siet a vidim vsetky stroje, ked hociktory rozkliknem vybehne popup s napisom OTVARA SA "NAZOV STROJA" - MOZETE UKONCIT STLACENIM ZRUSIT, to sa zobrazuje priblizne 15-17 sekund (odmerane), nasledne sa mi zobrazia zdielane adresare stroja, ked rozkliknem niektory - znovu vyssie uvedene okno (dalších 15s). AVSAK potom uz dalsie vnorene adresare funguju rychlo.

Pripojenie cez wifi alebo priamo kablom nerobi rozdiel.

otazka je PRECO? a AKO TO URYCHLIM ?? (ak to teda ide) lebo je to irirujuce a tych 15s je vecnost ked napriklad chcem nieco ukazat navsteve a je to na serveri a vsetci sa pozeraju a cakaju len na to :(
Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: pomale otvaranie adresarov - samba 07.03.2012 | 22:39
      Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
      Dovodov moze byt viacero a na viacerych strojoch. Napriklad stroje, na ktore sa pripajas, mozu mat snahu resolvovat tvoju IP u lokalneho DNSka. Vyskusaj, co vrati na reverznu poziadavku. Dalej to moze byt tym, ze mas vo svojom firewalle blokovane vystupne (alebo aj vstupne porty). Vsade by malo byt povolene nasledovne: 137/UDP, 138/UDP, 139/TCP a 445/TCP.

      Keby som mal tento problem a chcel by som ho vyriesit, tak si napriklad na Desktope (teda na tom debiane) pustim tcpdump (wireshark) a pozrem, co sa komunikacia vlastne prudi, ked sa z NTB1 pokusam pripajat na Desktopovske sambovske shary. Od toho by som dalej pokracoval.
      Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
      • Re: pomale otvaranie adresarov - samba 11.03.2012 | 16:21
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        len co pridem domov vyskusam wireshark a uvidime, zatial dik
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment