wifi micronet nefunguje monitor sietí (backtrack) v ubuntu 11.10

Sekcia: Aplikácie & Desktop 08.03.2012 | 20:40
Avatar teuzo   Používateľ
Micronet sp907np mi za žiadnu cenu sa nechce spustiť v móde monitoringu v aircrack-ng , systém je ubuntu 11.10 , síce systém je nainštalovaný na Usb flash disku 8 giga Kingstone, ale to by nemal byť problém , miesto ešte je :) ...
pri zadaní všetkého mi napíše micronet toto : http://pastebin.com/hTjwgyeT
nespustí mi monitor , a ako ste si všimli nemá ani driver , i to potrebujem vyriešiť , neviem ho nijak dostať tam , nainštalovať , , , wifi funguje aj sa pripojím na nejakú danú sieť , len bactrack nejde ... ešte neviem či ide , vlastne musí ísť , len sa neviem k tomu dostať , poraďte mi prosím ... ďakujem ,,, čipset je realtek ...
    • Re: wifi micronet nefunguje monitor sietí (backtrack) v ubuntu 11.10 08.03.2012 | 20:48
      Avatar teuzo   Používateľ
      http://www.micronet.info/l4.aspx?series_no=4&sno=856 daná wifi ...
      http://pastebin.com/hTjwgyeT daný problém ...
      neviem nejak mi vloženie kódov nefunguje a to hore ... pardón zabudol som ... :o
    • Re: wifi micronet nefunguje monitor sietí (backtrack) v ubuntu 11.10 09.03.2012 | 13:10
      Avatar menom   Používateľ
      Skus zabit tie procesy dhclient-
      kill -9 (cislo procesu dhclient)

      Ak to neide skus-
      ifconfig wlan1 down
      airodump-ng wlan1

      Pokial si si isty ze wifi je oznacena wlan1.
      Ak to nepomohlo daj vypis
      lsusb
      • Re: wifi micronet nefunguje monitor sietí (backtrack) v ubuntu 11.10 17.03.2012 | 20:07
        Avatar teuzo   Používateľ
        dané processy niektoré nájdem a zabijem , hneď sa obnovia ,,, ale ako 2296 a 4750 alebo 4757 ani tam niesú nenájdem ich a zvyšné sa obnovujú ... stane sa pritom že mi LAN aleno danú wifi odpojí od internetu a celkovo je rebootne , ale problém to nevyriešilo , ba ani ešte daný airmon-ng nechce spustiť , keď zadám "airmon-ng mon1" ... usage: airmon-ng <start|stop|check> <interface> [channel or frequency]
        a keď zadám ten shutdown pre wlan 1 odpojí mi wifinu na wlan 1 a znova musím zadať príkaz start wlan1 pričom monitoring nejde ,teda rovnako ,
        root@ericc-Acer:/home/ericc# ifconfig wlan1 down
        root@ericc-Acer:/home/ericc# airodump-ng wlan1
        ioctl(SIOCSIWMODE) failed: Invalid argument

        ARP linktype is set to 1 (Ethernet) - expected ARPHRD_IEEE80211,
        ARPHRD_IEEE80211_FULL or ARPHRD_IEEE80211_PRISM instead. Make
        sure RFMON is enabled: run 'airmon-ng start wlan1 <#>'
        Sysfs injection support was not found either.

        a následný príkaz lsusb : root@ericc-Acer:/home/ericc# lsusb
        Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
        Bus 002 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
        Bus 001 Device 004: ID 0951:1642 Kingston Technology
        Bus 002 Device 002: ID 09da:0006 A4 Tech Co., Ltd Optical Mouse WOP-35 / Trust 450L Optical Mouse
        Bus 002 Device 003: ID 0458:0708 KYE Systems Corp. (Mouse Systems)
        Bus 002 Device 004: ID 058f:9360 Alcor Micro Corp. 8-in-1 Media Card Reader
        Bus 002 Device 005: ID 0a5c:4500 Broadcom Corp. BCM2046B1 USB 2.0 Hub (part of BCM2046 Bluetooth)
        Bus 002 Device 006: ID 0a5c:4502 Broadcom Corp. Keyboard (Boot Interface Subclass)
        Bus 002 Device 007: ID 0a5c:4503 Broadcom Corp. Mouse (Boot Interface Subclass)
        Bus 002 Device 008: ID 050d:0017 Belkin Components B8T017 Bluetooth+EDR 2.1
        Bus 001 Device 008: ID 0bda:8171 Realtek Semiconductor Corp. RTL8188SU 802.11n WLAN Adapter
        musím ešte raz povedať , neviem ako oživiť chipset , vôbec mi nejdú nainštalovať drivers čo mám na cd a už vobec mi to nechytá cez systém update ... a wifi inú čo mám chytí si samú a nakopne jej drivery sám linux ...
        i keď nieje driver na Micronet-e wifi šlape a internet chytá ... dík zatiaľ
        • Re: wifi micronet nefunguje monitor sietí (backtrack) v ubuntu 11.10 17.03.2012 | 20:17
          Avatar teuzo   Používateľ
          toto chcem povedať , že keď je i tá druhá MSI wifi pripojená :
          root@ericc-Acer:/home/ericc# airmon-ng


          Interface Chipset Driver

          wlan1 Unknown r8712u
          wlan0 Unknown carl9170 - [phy0]

          wlan1 je tá micronet s čipom od realtek-u
          wlan0 je tá MSI a čip Atheros

          len pre porovnanie : airmon-ng start wlan0
          ...
          Interface Chipset Driver

          wlan1 Unknown r8712u
          wlan0 Unknown carl9170 - [phy0]
          (monitor mode enabled on mon0)
          a keď to dáme opačne , pre realtek , teda micronet :
          Interface Chipset Driver

          wlan1 Unknown r8712u (monitor mode enabled)
          wlan0 Unknown carl9170 - [phy1]

          teraz pri tom realteku nenapíše daný monitor iba že je ten monitor mód spustený ...
          a samozrejme tie dané processy stále ukazuje a MSI si ich nevšíma a frčí ale Micronet stalé s "universe" má problém ...
        • Re: wifi micronet nefunguje monitor sietí (backtrack) v ubuntu 11.10 19.03.2012 | 17:52
          Avatar menom   Používateľ
          dané processy niektoré nájdem a zabijem , hneď sa obnovia ,,, ale ako 2296 a 4750 alebo 4757 ani tam niesú nenájdem ich a zvyšné sa obnovujú ... stane sa pritom že mi LAN aleno danú wifi odpojí od internetu a celkovo je rebootne , ale problém to nevyriešilo , ba ani ešte daný airmon-ng nechce spustiť , keď zadám "airmon-ng mon1"

          Po spusteni PC klikni na ikonu Network managera vpravo hore na liste a vyber Edit Connections.
          Na karte Wireless oznac siet a stlac Edit.
          V dalsom okne zrus zaskrtnutie vedla Connect automatically, stlac Save.

          Toto je potrebne urobit pre vsetky siete na karte Wireless.
          Ale aj do buducna, ak sa pripojis na novu siet, Ubuntu automaticky vytvori v Network manageri toto AUTOMATICKE nastavenie, ktore treba zrusit.

          Tak vyskusaj, stavim sa ze dhclient tam uz nebude.
          Potom:
          ifconfig wlan1 down
          airodump-ng wlan1
    • Re: wifi micronet nefunguje monitor sietí (backtrack) v ubuntu 11.10 18.03.2012 | 01:02
      Avatar menom   Používateľ
      Este raz odzaciatku - mas to notebook, ked pises o druhej wifi MSI, alebo desktop a MSI pripajas cez usb?

      Ubuntu 11.10 bezi z usb kluca, ten aircrack-ng doinstalovavas pri kazdom spusteni Ubuntu z usb kluca?

      Preco teda spominas backtrack - toto vysvetli, nech v tom mam jasno.
      • Re: wifi micronet nefunguje monitor sietí (backtrack) v ubuntu 11.10 18.03.2012 | 16:16
        Avatar teuzo   Používateľ
        mám desktop , obe wifiny sú usb , len msi sa dokáže dostať do monitor mode , a tá micronet , nie (pričom micronet som zaobstaral kôly backtrack , má plnú podporu)
        a systém je nainštalovaný na usb , ako klasický systém na HDD , ale je na usb , čiže sa bootuje , raz nainštalujem airmon-ng , teda aircrack a už je tam nainštalovaný , netreba ho znova nainštalovať pri dalšom bootnotí , lebo je to ako klasický disk so systémom ,,, nie je to LIVE CD ani obraz / zrkadlo ,,,
        • Re: wifi micronet nefunguje monitor sietí (backtrack) v ubuntu 11.10 18.03.2012 | 16:28
          Avatar teuzo   Používateľ
          a backtrack spomínam len preto , lebo sa len tak chcem pohrať doma s routrom a lámať heslo k wifi pripojeniu ... a nejde mi to , lebo už sa to pokazí na prvom kroku k tomu a to monitor sieti wifi ,,,
          • Re: wifi micronet nefunguje monitor sietí (backtrack) v ubuntu 11.10 18.03.2012 | 19:21
            Avatar menom   Používateľ
            pohrať doma s routrom a lámať heslo k wifi pripojeniu ...
            Mozes teda pomocou tej MSI ked hovoris, ze funguje.
            Teda podarilo sa ti s MSI spustit Packet injection?
        • Re: wifi micronet nefunguje monitor sietí (backtrack) v ubuntu 11.10 18.03.2012 | 19:17
          Avatar menom   Používateľ
          To je dobre, ak mas istotu, ze Ubuntu z usb kluca nie je LiveCD, ale mas moznost zapisu trvalych zmien.Tym padom by nemal byt problem doinstalovat akykolvek ovladac.

          Ja osobne by som dal ten system radsej na harddisk.

          Pises, Micronet ma plnu podporu v Backtrack, teda by bolo vhodnejsie mat tento system na usb, ale aby tak isto podporoval Persistent mode(trvaly zapis zmien).

          Asi by si mal teda pohladat ovladac pre micronet(realtek), ktory funguje spolu s aircrack-ng a nainstalovat.
          A nepchat tam obidve wifi sucastne.

          A k tomuto:
          root@ericc-Acer:/home/ericc# ifconfig wlan1 down
          root@ericc-Acer:/home/ericc# airodump-ng wlan1.
          ioctl(SIOCSIWMODE) failed: Invalid argument

          Uisti sa, ci je oznacenie tej wifi skutocne v tej chvili wlan1.
          Ja pomocou tychto dvoch prikazov:
          ifconfig wlan0 down

          airodump-ng wlan0

          spustim monitor mode a nevyhadzuje mi:
          ioctl(SIOCSIWMODE) failed: Invalid argument

          V tomto pripade by si mohol pozriet cez rfkill ci neni zablokovana wifi:
          rfkill list