rozne kernely a subor .config

Sekcia: Konfigurácia 23.03.2012 | 11:41
MIke Stuffel   Návštevník
Ahojte,

rad by som sa opytal ako je to so suborom .config medzi verziami jednotlivych zdrojovych kodov kernelov vzhladom na kompilaciu.

Mam .config pre kompilaciu kernelu 3.0.22 a rad by som sa spytal ci mozem pouzit ten isty config pre kompilaciu kernelu 3.2.7 alebo pre 3.3. Ako to bude s funcionalitou? Budu skompilovane funkcionality, ovladace a funkcnosti v najnovsich kerneloch?

dakujem.
    • Re: rozne kernely a subor .config 23.03.2012 | 12:41
      WlaSaTy   Návštevník
      Môžeš. Ale pred komplikáciou si daj make oldconfig a on sa Ťa popýta na nové vlastnosti. Občas ale nejaké vlastnosti zmiznú alebo sa premenuje či nahradí nejaký ovládač a budeš to musieť prekonfigurovavať detilnejšie. Či sa to prejaví aj medzi 3.0.22 a 3.2.7 alebo 3.3, uvidíš. Ale, radšej si nehaj staré jadro.
      • Re: rozne kernely a subor .config 23.03.2012 | 12:55
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
        Jadro 3.3 mi dosť zavarilo, asi by som odporučil voľbu make defconfig pretože inak sa vypytuje na veľa vecí po ktorých sa mi nechcelo pátrať. Dosť vecí mi nešlo vrátane NVIDIA modulu.
        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • Re: rozne kernely a subor .config 23.03.2012 | 14:54
          WlaSaTy   Návštevník
          Defconfig dáva dosť veľa zbytočností. Ale, aspoň to chalan prejde postupným uberaním a nebude to pre systém taký veľký skok.
    • Re: rozne kernely a subor .config 26.03.2012 | 11:33
      MIke Stuffel   Návštevník
      dakujem za odpovede