samsung instalacia

Sekcia: Hardware a Drivery 09.04.2012 | 12:56
Jojo   Návštevník
Zdravim Vas, mam problem z tlačiarnou SAMSUNG CPL-325 - farebna laserova.
V zozname tlaciarni, ktore mi ponka linux ju nenachadzam a ak stiahnem univerzalny ovladac pre linux, tam je tiez len CLP 320 a potom vyssia, ale táto moja tam nieje. Ak nainstalujem iny ovladac, ciernobiela tlaci pekne, ale farebna je strasne tmava,alebo nekvalitna, alebo mi to vytlaci papier s textom ...Please use a propper driver..... Ak sa ju snazim nainstalovat cez PPD a dam tam ovladac pre CPL 320, tak zas jej chyba toto:
Tlačiareň 'Samsung-CLP-320-Series' vyžaduje program 'rastertosamsungsplc', ktorý nie je momentálne nainštalovaný. Prosím nainštalujte ho pred používaním tejto tlačiarne.
Prosim teda o rady, ako sfunkcnit farebnu tlac, aby bola na urovni.
Prípadne je sanca, ze na inej distribucii, by mohla ist ? Mam UBUNTU 10.04.

Vopred vsetkym dakujem.
    • Re: samsung instalacia 09.04.2012 | 13:12
      jojo   Návštevník
      Uz som davnejsie pisal na tuto temu, ale nevyriesil som to - univerzalny driver je na:
      <url">
      www.samsung.com/us/support/owners/product/CLP-325W/XAA</url>


      No to je len ten co mi nejde - ked idem cez cdroot/linux/noarch/apt_opt/share/ppd tak tam moja konkretna tlaciaren neni.
    • Re: samsung instalacia 09.04.2012 | 13:13
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      ahoj, nieco starsie som nasiel na ubuntu forums, na tomto odkaze, mohlo by to poriesit tvoj problem :)
      skus a daj vediet.
      • Re: samsung instalacia 09.04.2012 | 13:50
        jojo   Návštevník
        Dik, ako prosim nakopirujem subor z plochy so usr/lib/cups/filter ?

        Prístup odoprený - ako sa dá kopírovat ked nemám prístum ?

        Potrebujem tam totiz prekopirovat ten program rastertosamsungplc , ci jak sa to vola. mam ho pridany z ovladacom, ale neviem to tam nakopirovat.

        A zistil som, ze ta CPL 235 ma spolocny ovladac z CLP 320 - lebo pod windowsom mi to instalovalo ako 320 automaticky.

        • Re: samsung instalacia 09.04.2012 | 13:59
          jojo   Návštevník
          To co ste mi poradili je:
          ilias@ilias-desktop:~$ sudo cp ./cdroot/Linux/i386/at_root/usr/lib/cups/filter/rastertosamsungsplc /usr/lib/cups/filter/
          cp: nie je možné stat() `./cdroot/Linux/i386/at_root/usr/lib/cups/filter/rastertosamsungsplc': Adresár alebo súbor neexistuje
          ilias@ilias-desktop:~$

          Mam ten subor ulozeny na inom mieste ?
        • Re: samsung instalacia 09.04.2012 | 14:06
          Avatar menom   Používateľ
          Nainstaluj "Midnight Commander", potom otvor terminal, prihlas sa ako root a spusti mc, a mozes kopirovat co len chces:

          sudo su

          zadaj heslo a enter a pis

          mc

          enter
          • Re: samsung instalacia 09.04.2012 | 14:22
            jojo   Návštevník
            ilias@ilias-desktop:~$
            ilias@ilias-desktop:~$ cp ./'/home/ilias/Plocha/rastertosamsungsplc'
            cp: chýba operand cieľového súboru po `.//home/ilias/Plocha/rastertosamsungsplc'
            Viac informácií získate príkazom `cp --help'.
            ilias@ilias-desktop:~$ cp ./'/home/ilias/Plocha/rastertosamsungsplc' /usr/lib/cups/filter
            cp: nie je možné stat() `.//home/ilias/Plocha/rastertosamsungsplc': Adresár alebo súbor neexistuje
            ilias@ilias-desktop:~$ su cp ./home/ilias/desktop/rastertosamsungsplc /usr/lib/cups/filter/
            Id cp je neznáme.
            ilias@ilias-desktop:~$ sudo cp ./home/ilias/desktop/rastertosamsungsplc /usr/lib/cups/filter/
            [sudo] password for ilias:
            cp: nie je možné stat() `./home/ilias/desktop/rastertosamsungsplc': Adresár alebo súbor neexistuje
            ilias@ilias-desktop:~$

            Instalujem ten mc, ale kde pri tom kopikovani robil pls chybu ?
            • Re: samsung instalacia 09.04.2012 | 14:49
              Avatar menom   Používateľ
              Cez mc spustenom pod rootom v terminali si najdes to co chces kopirovat sipkami hore, dole napriklad v lavom okne.
              Klavesou TAB sa prepnes do praveho okna.
              ENTER vojdes do zlozky o uroven nizsie ale aj naspat v hornom riadku.

              Teda v pravom okne najdes umiestnenie kam chces kopirovat.
              TAB znova do laveho okna, aby si mal zvyrazneny riadok s tym co budes kopirovat, stlac funkcnu klavesu f5 a potvrd ENTER.
            • Re: samsung instalacia 09.04.2012 | 15:22
              Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
              nie som si isty, ci adresar s plochou je s malym D ... potom pred /home/ilias nedavaj bodku ...
              • Re: samsung instalacia 09.04.2012 | 15:26
                Jojo   Návštevník
                Uspesne nakopirovane - ale ajtak mi to nevie ta tlaciaren najst.

                preco?
                • Re: samsung instalacia 09.04.2012 | 15:34
                  jojo   Návštevník
                  subor..rasterforsamsungsplc ci jako sa to pise.....not owned by root

                  ak si otvorim adresar filter - je tam ten subor rasterforsamsungsplc ci ako sa to pise
                  • Re: samsung instalacia 09.04.2012 | 16:44
                    Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                    kym ma byt vlastneny ten subor? (cize opravnenia ...) root? cups?
                    • Re: samsung instalacia 13.04.2012 | 18:17
                      jojo   Návštevník
                      Ja absolutne netusim, pise to co som nypysal vyssie - root.
                      • Re: samsung instalacia 13.04.2012 | 20:09
                        Avatar menom   Používateľ
                        Tak ten problematicky subor vymaz.

                        A vyskusaj ho znova kopirovat cez mc, tak ze sa najprv prihlasis ako root prikazom "sudo su" bez uvodzoviek a odentrujes, ked popyta heslo, das a odentrujes.
                        Potom spustis mc, tak, ze napises "mc" bez uvodzoviek a odentrujes ==> potom môzes kopirovat co len chces.


                        Este sa mi nestalo, aby som ako root nieco kopiroval, a potom by vypisalo ze to nemam vo vlastnictve.


                        Ale aky postup si pouzil na to kopirovanie sa môzeme len domnievat.
                        • Re: samsung instalacia 16.04.2012 | 18:45
                          Jojo   Návštevník
                          Pekne nakopirovane, akurat:

                          Stopping job because the scheduler could not execute a filter.

                          Takze nejde.