Ubuntu nejdu videa

Sekcia: Aplikácie & Desktop 12.04.2012 | 17:26
Avatar hovädo   Používateľ
Nazdar, nainštaloval som ubuntu 11.10, potom ako som klasicky došiel na youtube sa mi stiahol flash, videá niektoré idú, niektoré mi nejdú vôbec sa mi nezobrazí video iba čierna obrazovka. Na druhej stránke vimeo som napr. nemal predtým vôbec nič nevidel som videá, nainštaloval som nejaké codeky, teraz sa video zobrazí iba ako obrázok ale nejde prehrať. Kde môže byť chyba, prípadne čo ešte nahodiť upraviť?
    • Re: Ubuntu nejdu videa 12.04.2012 | 19:13
      Avatar default Debian  Používateľ
      tie videa co ti idu, skus dat pravym tlacidlom v tom poli kde sa prehrava video, a kukni dole ci tam dole v ponuke ci sa nespomina html5, ak hej, tak zrejma nefunguje flash player, iba videa podporujuce html5 sa prehraju
      R.K
      • Re: Ubuntu nejdu videa 12.04.2012 | 21:46
        Avatar hovädo   Používateľ
        hej na YT ak dám pravým na video čo ide, tak dole je " o štandarde html 5"
        • Re: Ubuntu nejdu videa 12.04.2012 | 21:51
          Avatar default Debian  Používateľ
          no a uz je to jasne, ked si instaloval ubuntu zaskrtol si instalovat aktualizacie pocas instalaciie a instalovat software od tretej strany?
          R.K
          • Re: Ubuntu nejdu videa 12.04.2012 | 21:52
            Avatar hovädo   Používateľ
            hej počas inštalácie som dal aktualizácie, ale od tretej strany som nedával
            • Re: Ubuntu nejdu videa 12.04.2012 | 21:54
              Avatar default Debian  Používateľ
              mal si dat, tam by si mal aj flash aj kodeky, ja tak davam a potom neni problem
              R.K
              • Re: Ubuntu nejdu videa 12.04.2012 | 21:58
                Avatar hovädo   Používateľ
                teraz to bude veľký problém dáko nahodiť?
    • Re: Ubuntu nejdu videa 12.04.2012 | 19:44
      Avatar menom   Používateľ
      Napíš ako a akú verziu flashu si instaloval.
      • Re: Ubuntu nejdu videa 12.04.2012 | 21:50
        Avatar hovädo   Používateľ
        ako som hore písal, prišiel som hneď na YT nech sa mi flash stiahne sám, takže sa spustil inštalátor nainštaloval sa sám, reštartoval sa mi firefox a to je všetko. Ak si ho dám vyhľadať cez Centrum softvéru Ubuntu tak mi nájde len Zásuvný modul adobe flash pre prehliadače.
        A flash " shockwawe flash 11.2 r202
        • Re: Ubuntu nejdu videa 12.04.2012 | 21:53
          Avatar default Debian  Používateľ
          toto mas flashplugin-installer ?
          R.K
          • Re: Ubuntu nejdu videa 12.04.2012 | 21:57
            Avatar hovädo   Používateľ
            no ak cez centrum nájdem adobe flash plugin 10, tak keď dám že nainštalovať toto tak mi vypisuje, že musí sa pritom odstrániť : adobe flash player plugin instaler"
            • Re: Ubuntu nejdu videa 12.04.2012 | 22:00
              Avatar hovädo   Používateľ
              mám inštalátor zásuvného modulu adobe flash pre prehliadače mozilla ..ukazuje že je nainštalované
              • Re: Ubuntu nejdu videa 12.04.2012 | 22:13
                Avatar default Debian  Používateľ
                to by malo stacit, pozri do zasuvnych modulov vo firefoxe ci tam je ten flash a ci je povoleny
                R.K
                • Re: Ubuntu nejdu videa 12.04.2012 | 22:47
                  Avatar hovädo   Používateľ
                  hej je tam ukazuje ho že je povolený, ale nejde to aj tak
                  • Re: Ubuntu nejdu videa 12.04.2012 | 22:56
                    Avatar default Debian  Používateľ
                    a ked pojdes sem deaktivujes to a skusis pustit dake video co sa stane?
                    R.K
                    • Re: Ubuntu nejdu videa 12.04.2012 | 23:15
                      Avatar hovädo   Používateľ
                      deaktivoval som, teraz namiesto videa/videii zobrazuje len čierny obdlžnik (všetky možnosti play,stop,hlasitosť sú preč) len čiernota.
                      • Re: Ubuntu nejdu videa 12.04.2012 | 23:19
                        Avatar hovädo   Používateľ
                        ešte ma napadlo, mám grafiku ATI, keď som nenahadzoval žiadny ovládač na grafiku (iba že by som si ho nevšimol v 120 aktualizaciach hneď po nahodení ubuntu) tak keď som cez dal cez DODATOČNÉ OVLÁDAČE nenašlo mi žiadny ovládač k tomu, môže to byť aj niečo s grafikou? prípadne ako zistíme či je tam nahodený ovláda už naňu?
                        • Re: Ubuntu nejdu videa 12.04.2012 | 23:21
                          Avatar default Debian  Používateľ
                          preco si nepovolil ten posahany dodatocny software, to by doinstalovalo aj ovladace
                          R.K
                          • Re: Ubuntu nejdu videa 12.04.2012 | 23:29
                            Avatar hovädo   Používateľ
                            neviem, myslel som si že to nie je doporučované, myslel som si, že sa to dá doinštalovať všetko v poriadku aj po nahodení ubuntu. Takže na základe tvojich slov bude jednoduchšie preinštalovať celý ubuntu?
                            • Re: Ubuntu nejdu videa 12.04.2012 | 23:39
                              Avatar default Debian  Používateľ
                              je to uplne zvratene riesenie, ale je sanca ze s tym bude menej prace ako teraz hladat riesenie :), ale lepsie bude ked prides na tom cim to je , lebo takto sa zbieraju skusenosti ktore sa zidu, ked len preinstalujes nic sa nenaucis
                              R.K
                            • Re: Ubuntu nejdu videa 12.04.2012 | 23:41
                              Avatar default Debian  Používateľ
                              ja som ati kartu na linuxe este nikde neskusal a neviem ako to chodi s ich ovladacmi, a ci to suvisi s touto chybou, ale podla mna nie, podla mna je len zle nainstalovany ten flash player, skus zo srandy este chromium-browser
                              R.K
                              • Re: Ubuntu nejdu videa 13.04.2012 | 00:06
                                Avatar hovädo   Používateľ
                                tak budem skúšať. skúsil som chromium na YT ukazuje missing plug in, na vimeu ukazuje shockwawe zlyhal
                                • Re: Ubuntu nejdu videa 13.04.2012 | 00:43
                                  Avatar menom   Používateľ
                                  Ten shockwave plugin pre firefox je slaby.

                                  Chod na stranku:

                                  http://www.adobe.com/

                                  Vpravo dole pod download klikni na Adobe Flash Player a nainstaluj najnovsiu plnu verziu.
                                  Ak treba tak vyber inu ako ponukanu verziu.
                                  • Re: Ubuntu nejdu videa 13.04.2012 | 01:11
                                    Avatar hovädo   Používateľ
                                    mne ukazuje pre moju 32bit verziu tento shock, novší mi tam neukazuje pre moju verziu.. Skúsil som nainštalovať aj restricted-extras, dokonca som upravil aj zoznam zdrojov, dal som aj od partnerov canonicalu, stále nič..
                                    • Re: Ubuntu nejdu videa 13.04.2012 | 01:33
                                      Avatar menom   Používateľ
                                      Ten shockwave vo firefoxe zakaz, odinstaluj a potom stiahni plnohodnotny Adobe Flash Player co ponuka na adobe.com pokial sedi verzia.
                                      Pripadne potom restartni pc.
                                      • Re: Ubuntu nejdu videa 13.04.2012 | 01:48
                                        Avatar hovädo   Používateľ
                                        zakázal som, odinštaloval som, stiahol najnovší čo ponúkal, ten sa nainštaloval, tak som reštartol pc, pustil firefox, nejaké video na YT nešlo, tak som šiel do doplnkov, dal povoliť flash a stále len čierna obrazovka.
    • Re: Ubuntu nejdu videa 13.04.2012 | 00:53
      Avatar menom   Používateľ
      Este k tym aktualizaciam:

      Najdi "Zdroje softveru" (Software sources) a zaskrtni si tam od hora 4 riadky okrem posledneho.
      Potom to daj aktualizovat.
    • Re: Ubuntu nejdu videa 13.04.2012 | 11:22
      Avatar menom   Používateľ
      Nahodil som LiveCD, ktore mam na usb kluci Ubuntu 11.10 a skusil som instalovat najnovsi Adobe Flash Player.

      Moj postup mozes skusit:
      Na stranke www.adobe.com pod Download klik na Adobe Flash Player, potom na dalsej klik na Different operating system or browser ?
      Vyberies operacny system, verziu Flash Player 11 for Ubuntu (apt).
      Vo vyskocenom okne ponukne Ubuntu Software Center, zaskrtni Remember my choice for apt links stlac OK.

      Vpravo stlac Install, pod tou velkou 10 je malymi pismenami napisane verzia 11
      Zatvor a otvor Firefox a uz to ide...


      Takto som to rozbehol na 2 strojoch, jeden s Intel grafikou (ovladac i915) a druhy s Nvidia (ovladac nouveau) takze myslim ze od ovladacov to nezavisi.Ati nemam ako odskusat.


      http://i42.tinypic.com/5kfs60.png

      • Re: Ubuntu nejdu videa 13.04.2012 | 12:07
        Avatar hovädo   Používateľ
        takže keď som išiel na adobe podľa postupu stiahol, ukázalo mi že flash je nainštalovaný, tak som ho odstránil, znova stiahol podľa postupu tvojho vypol firefox zapol a stále to nejde, takže tomu nerozumiem ani sám
        • Re: Ubuntu nejdu videa 13.04.2012 | 12:36
          Avatar hovädo   Používateľ
          Teraz som skúsil cez synaptic odstrániť adobe flash plugin, nainštaloval som gnash plugin, na YT video ide ale seká, na Vimeu sa to stále chová rovnako, len obrázok videa a nič iné nejde
          • Re: Ubuntu nejdu videa 13.04.2012 | 14:06
            Avatar menom   Používateľ
            Na tvojom mieste by som skusil spustit to cd z ktoreho si instaloval ako LiveCD, aby som overil ci ten postup pojde.
            Este ak tam niekde okolo toho Remember my choice...uvidis nieco ako Use This Source, tak aj to potvrď.

            Ono v systeme mozes mat nieco dovrzgane, asi sa tam nieco medzi sebou bije.
            Ked som to robil, nestahoval som nijake aktualizacie pre system, iba povolil zdroje.
            Ked nieco odstranis cez Synaptic, je dobre dat nie len Odstranenie ale Uplne odstranit...vratane konfigurakov a restartnut pc.
            • Re: Ubuntu nejdu videa 14.04.2012 | 18:59
              Avatar hovädo   Používateľ
              Takže problém sa vyriešil tak, že aj cez synaptik som najprv odstránil uplne všetko spoločné s flashom. Nainštaloval som staršiu verziu flashu. stiahol deb balíček, nainštaloval pomocou softwaru a už to fičí aj na YT, aj na vimeu. Ďakujem za Váš čas a pomoc