Keepalived

Sekcia: Aplikácie & Desktop 16.04.2012 | 13:20
Sofokles   Návštevník
Dobry den. Snazim sa spravit zadanie do skoly, ale v linuxe som novacik, tak snad by ste ma nasmerovali spravnym smerom. Idem podla navodu ktory je na stranke keepalivedu ,len mam problem s tym ze ked zadam ten prikaz /etc/rc.d/init.d/keepalived.init start tak sa nic nestane. Pracujem na UBUNTU.
    • Re: Keepalived 16.04.2012 | 13:38
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      skor to bude
      sudo /etc/init.d/keepalived start

      sudo to spusti ako root (pravdepodobne ma na to len on opravnenie)
      cestu som ti upravil, predpokladam, ze mas novu verziu Ubuntu a keepalive mas nainstalovane.
      • Re: Keepalived 16.04.2012 | 14:01
        Sofokles   Návštevník
        pouzil som sudo -s cize som ako root, ano mam nainstalovanu najnovsiu verziu keepalivedu... napisal som prikaz a nic :/
        • Re: Keepalived 16.04.2012 | 14:08
          Sofokles   Návštevník
          Moj presny postup bol : pomocou programu synaptic som nainstaloval keepalived(1.2.2), pouzil som prikaz [root@lvs keepalived]# ln -s /etc/init.d/keepalived.init /etc/rc2.d/S99keepalived , subor keepalived.conf som prepisal na moje hodnoty, pouzil som ten Vas prikaz a nenapisalo mi to "OK" co je v navode :/
          • Re: Keepalived 16.04.2012 | 14:19
            Sofokles   Návštevník
            Moze to byt aj v tom ze mam priecinok /etc/keepalived prazdny? Lebo podla mna by tam mal byt subor keepalived.conf. Ten som nasiel inde v PC chcel som ho tam skopirovat ale mi pise ze akcia sa neda uskutocnit nemam dostatocne prava
            • Re: Keepalived 16.04.2012 | 14:25
              Sofokles   Návštevník
              Prekopiroval som ten keepalived.conf do toho /etc/keepalived/keepalived.conf zadam ten vas prikaz a napise mi fail ... som dalej ale stale mam chybu :D