VPN "Server" HELP

Sekcia: Konfigurácia 22.04.2012 | 23:53
Avatar 01Laky Fedora 20,Android,Windows 8.1 PRO  Používateľ
Ahojte...V priebehu casu som si doma vybudoval centralne PC s 12 TB HDD, 6 GB RAM a 2,2 dvojjadrakom intelakom....Bezi mi to pod Mandrivou 2011 ,je spravena domaca siet cez sambu a PS3 home media server...Som v UK a linku mam opticku...Proste chcem navod ako vytvorim VPN spojenie na dalsich niekolko PC mimo domacej siete...Uz som skusal Hamachi aj Remobo,ale ten prenos udajov je az katastrofalne spomaleny...Fakt prosim o radu,zaplatil by som si aj nejaky hosting na nete,len uz chcem aby mi to fungovalo dobre...Malo by to byt pre Linux aj Windows 7,vzhladom na to,ze mi servrik bezi pod linuxom a ostatne myslene PC maju Win...Mohlo by sa to dat pripojit aj na PS3 mimo lokalnej siete?Za kazde poradenie budem velmi vdacny...Dopredu dakujem...
    • Re: VPN "Server" HELP 23.04.2012 | 00:13
      Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
      Najlepsie je na tento ucel pouzit OpenVPN. Podmienkou je len verejna IP, resp. nejaka moznost dostat aspon nejaky port (ci uz TCP alebo UDP) z vonku domov. Klienti bezia pod vsetkym moznym, od Linuxu, Windowsu, Mac OS X, iOS, Androidu, atd. Konfiguracia nie je vobec zlozita, akurat treba aspon trochu vediet, co robis. Pripadne ti s tym mozem pomoct, len zisti, ci mas verejnu IP.
      Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
      • Re: VPN "Server" HELP 23.04.2012 | 00:23
        Avatar 01Laky Fedora 20,Android,Windows 8.1 PRO  Používateľ
        IP adresa je takato 77.101.113.69 ... A pomoct zapojit to vsetko by si mi to naozaj mohol...
        • Re: VPN "Server" HELP 01.05.2012 | 02:24
          Avatar 01Laky Fedora 20,Android,Windows 8.1 PRO  Používateľ
          Uz som to poriesil cez OpenVPN...