\multirow v LATEX-u mi nejde

Sekcia: Ostatné 27.04.2012 | 20:59
Avatar listrdave Linux  Používateľ
Dobry den

poterboval by som pomoct ohladom prace s Tex-om. Som uplna lama ktora si ho prednedavnom nainstalovala. Snazim sa v nom spravit jednu pracu a mam problem s prikazom \multirow - ked si dam na Kile zobrazit prikazy Latexu tak ho tam nevidim a ked ho aj pouzijem tak sice sa mi nejako podari spravit bunku z 2 riadkov ale pri zapise \multirow{2}{*}{AHOJ} mi to vypise 2*AHOJ a ani ho nezarovna do stredu danych dvoch riadkov. Skusal som aj ukazky z netu a tiez ich nezarovnalo do stredu. Pouzivam slovak babel a mam aj pridany balik mulirow ale neviem skor si mam pocit akoby tam vobec nebol .. ak by ste vedeli niekto poradit :) popripade ako by som mohol inak dosiahnut obdobneho vysledku
    • Re: \multirow v LATEX-u mi nejde 27.04.2012 | 21:39
      Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
      Najlepsie je pri takychto problemoch uviest minimalny pripad, u ktoreho je mozne problem replikovat.
      $ cat skuska.tex 
      \documentclass[11pt,a4paper]{article}
      
      \usepackage[slovak]{babel}
      \usepackage[IL2]{fontenc}
      \usepackage[utf8]{inputenc}
      \usepackage{multirow}
      
      \begin{document}
      \begin{table}[h]
      \begin{center}
          \begin{tabular}{|c|c|}
          \hline
              \multirow{2}{*}{Ahoj}   & listrdave \\
                                      & dalsie \\
          \hline
              dalsia                  & cast \\
          \hline
          \end{tabular}
      \end{center}
      \end{table}
      \end{document}
      
      $ latex skuska.tex > /dev/null
      $ dvips -t a4 skuska.dvi             
      This is dvips(k) 5.991 Copyright 2011 Radical Eye Software (www.radicaleye.com)
      ' TeX output 2012.04.27:1942' -> skuska.ps
      </usr/share/texmf/dvips/base/tex.pro></usr/share/texmf/dvips/base/texps.pro>
      . </usr/share/texmf-dist/fonts/type1/public/cs/csr10.pfb>[1] 
      $ ps2pdf skuska.ps 
      $ 
      
      • Re: \multirow v LATEX-u mi nejde 27.04.2012 | 23:22
        Avatar listrdave Linux  Používateľ
        Skusil som .. nemam ale prikaz ps2pdf , robim to cez pdflatex popripade texi2pdf ale aj tak stale nic. Sice sa mi spravi 2-riadkova bunka ale text je stale napisany v hornom riadku a neni v strede, tiez mi to ale vypisuje aj ze nevie najst multicolumn.sty ani multirow.sty To prve som vyriesil ze som napisal \usepackage{multicol} ... ale balik multirow mi nechce najst, stiahol som niekde subor multirow.sty a vlozil kde su dane subory konkretne adresar tools ale nenajde mi ho aj tak .. moze to byt v tom ?
        • Re: \multirow v LATEX-u mi nejde 28.04.2012 | 00:32
          Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
          Skontroluj spravnost instalacie LaTeXu. Pozri sa po balicku texlive-latex-extra.
          • Re: \multirow v LATEX-u mi nejde 28.04.2012 | 00:41
            Avatar listrdave Linux  Používateľ
            nainstaloval som si texlive-extra a skontroloval som /ust/share/texmf-dist/tex/latex/multirow a obsahuje subory ktore ma medzi nimi aj multirow.sty ... po instalacii som dal texconfig init no aj tak mi stale pise ze to nevie najst ...
          • Re: \multirow v LATEX-u mi nejde 28.04.2012 | 01:04
            Avatar listrdave Linux  Používateľ
            Dakujem za rady .. pomohly .. neslo mi to teraz koli tomu ze som to predtym skusal sam a vytvoril som si priecinok multirow ktory ale nema prava drwxr-xr-x .. ale len drwx------ :D uz to ide krasne .. dik :)