telefón s androidom - pomoc s kúpou

Sekcia: Ostatné 28.04.2012 | 17:36
Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
Viem, že to asi nie je tak celkom otázka pre toto fórum a asi by bola lepšia na niektorej stránke venujúcej sa mobilom, no rozmýšľam o kúpe linuxového telefónu. Aktuálne je modelov požehnane a keďže som nikdy inteligentný telefón nemal v ruke (áno, je to kúsok divné v tomto roku u mladého človeka), tak by som rád váš názor. S čím máte skúsenosti a aké?

potreboval by som nasledovné:
- internet cez wifi
- pár aplikácii
- výdrž ideálne aspoň 2 dni
- prepojenie s PC ideálne bez obslužného sw (tak ako usb kľúč)
- hodí sa hw klávesnica, nie je ale nutnosť
- detto sk lokalizácia
- detto podpora mp3
- detto základné možnosti fotenia

Za akú cenu sa dá niečo takéto zohnať, nové či použité? nevyžadujem konkrétnu značku, mimoriadne kvalitný displej a podobné dobroty. Mám operátora O2 a nemám tušenie, ako sú spoplatnené internetové pakety mimo wifi. Ďakujem pekne za rady a názory.
    • Re: telefón s androidom - pomoc s kúpou 28.04.2012 | 18:45
      Avatar menom   Používateľ
      Mám operátora O2 a nemám tušenie, ako sú spoplatnené internetové pakety mimo wifi.

      Aj ja mam o2 a este som stihol O2 Data Neobmedzene za 6 eur mesacne.Teraz sa uz neda aktivovat a nas Pokrokovy Nadejny operator serie na ludi a dava 500MB za tu cenu.
      Zevraj v 3G sieti - nedorobenej...

      Najhorsie co mozes urobit je ked si neaktivujes Datovy balik ale net pouzijes.
      Vtedy nabiehaju ine palky na ucet.
      • Re: telefón s androidom - pomoc s kúpou 28.04.2012 | 20:46
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        500MB sa mi zdá na bežné prezeranie dostačujúce, po vyblokovaní reklám, vypnutí nejakých tých aktualizácii atď. alebo nie? neviem, netuším.
        • Re: telefón s androidom - pomoc s kúpou 28.04.2012 | 23:24
          Avatar menom   Používateľ
          Treba vyskúšať, každý asi minie podľa okolností.
          Ja sa vojdem do 1 GB, ale keď ho používam častejšie s notebokom ako modem, tak aj 2 GB.
    • Re: telefón s androidom - pomoc s kúpou 29.04.2012 | 09:56
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      tvoje poziadavky splni asi kazdy android telefon
      cenovo to zacina na 200€ a konci na 700€

      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: telefón s androidom - pomoc s kúpou 29.04.2012 | 10:56
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        200€? myslel som, že to začína niekde oveľa nižšie.
        • Re: telefón s androidom - pomoc s kúpou 29.04.2012 | 11:51
          Avatar default Debian  Používateľ
          tiez sa divim, toto je podla mna parada
          R.K
          • Re: telefón s androidom - pomoc s kúpou 30.04.2012 | 23:12
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
            chvilu som mal SE xperiu X10 mini pro a denne som mal chut ho hodit o stenu (nereagoval, nestihal, zasekaval sa)
            radsej si kupim drahsi telefon, ktory mi funguje a vydrzi

            netvdim ze lacne telefony su zle a ja osobne im neverim

            napriklad aj HTC wildfire co maju kamosi ma obcas privadzal do zufalstva (okolo 200€)
            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • Re: telefón s androidom - pomoc s kúpou 29.04.2012 | 11:53
          Avatar default Debian  Používateľ
          a inac k tej HW klavesnici, ja tomu neverim najlepsie je mat nepohyblivy normalny phone, tie flex kable sa zviknu zlomit, aj ked to neni draha zalezitost, ale ked si kupis jemne dotykove pero k tomu phonu tak HW klavesnicu nepotrebujes
          R.K
          • Re: telefón s androidom - pomoc s kúpou 29.04.2012 | 13:37
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            no ja viem že nepotrebujem, to sú všetko veci ktoré je fajn mať, no dá sa žiť bez toho. asi som to kúsok zle napísal :)
          • Re: telefón s androidom - pomoc s kúpou 29.04.2012 | 13:38
            Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
            Presne tento samsung som vydražil pred mesiacom na e-bay za 62+8 € a som s nim max spokojný..
            skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
    • Re: telefón s androidom - pomoc s kúpou 30.04.2012 | 01:11
      Avatar kopancek Gentoo, XBMCbuntu  Používateľ
      Z potrebnych vlastnosti prakticky vsetky android telefony splnaju v podstate vsetky vlastnosti az na:
      - vydrz 2 dni
      - hw klavesnicu

      IMHO by bolo potrebne najskor stanovit cenovu relaciu, v ktorej sa chces pohybovat a potom az hladat konkretny model :)

      U mna bola HW klavesnica priorita, preto mam SE Xperiu X10 mini pro, svojho casu za nejakych 260€ z eshopu, splna vsetky vlastnosti, co popisujes. Ale je to uz outdated, ma 2 roky (pozrel by som sa na novsie modely od SE/HTC/Motoroly s HW klavesnicou). Z veku vyplyva aj relativne slaby procesor (600MHz), co je dnes uz trochu citit, ale so spravnym firmware sa da pretaktovat aj na 864MHz :)
      Bola mila, stihla krasna, moja jedina a prava laska a volali sme ju flaska:P
      • Re: telefón s androidom - pomoc s kúpou 30.04.2012 | 02:21
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        veď to, nie je problém vybrať model z veľkú pálku. Ideálne by som investoval tak do 50€, no neviem či je to reálne. Btw tá výdrž je naozaj taký problém? Ja totiž netelefonujem ani nič také. Na súčasnom telefóne (nerozbitná 3310) akurát tak pozerám čas a nadávam na to, že som zas nezamkol klávesy :)
        • Re: telefón s androidom - pomoc s kúpou 30.04.2012 | 10:46
          Avatar kopancek Gentoo, XBMCbuntu  Používateľ
          Vydrz naozaj je realny problem, ked si vezmes, ake velke to ma displeje a co vsetko ten telefon robi (prenos dat na pozadi, aktualizacie, synchronizacia, hry, web...). Samozrejme, ze vydrz sa da predlzit vypnutim dat na pozadi a podobne, ale zazraky od toho netreba cakat. Vseobecne sa da povedat, ze cim vacsi displej, tym mensia ocakavatelna vydrz. Poznam chalanov, co maju samsung galaxy s2 a vydrzi im realne 8 hodin, 16 ak je telefon polozeny na stole. Mne vydrzi telefon 2 dni pri realnom pouzivani, ale mam maly displej a OEM baterku s vacsou kapacitou...

          A ak chces investovat 50€, tak novy telefon s androidom za taku cenu nezozenies (pokial nechces viazanost s pausalom). Co som pozeral narychlo inzerciu, tak za cca 60€ vies zohnat z bazaru. Naozaj chces mat starsi telefon s nizsim vykonom a pomerne mensou vydrzou na baterku? (Cim je totiz baterka starsia, tym menej vydrzi...)

          Ked pouzivas telefon iba ako hodiny, nebude rozumnejsia investicia do naramkovych hodiniek? :)
          Bola mila, stihla krasna, moja jedina a prava laska a volali sme ju flaska:P
          • Re: telefón s androidom - pomoc s kúpou 30.04.2012 | 11:54
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            nuž, môj súčasný nemá wifi ani nič podobné, čo sa mi hodí. novší by som samozrejme bral z vrecka na viac vecí, ako len na pozeranie na hodinky. Skúsim teda bazár, díky moc. Paušál rozhodne nemám v láske.
          • Re: telefón s androidom - pomoc s kúpou 30.04.2012 | 23:09
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
            tak s tou vydrzou uplne nesuhlasim

            mam HTC sensation XE to je obrazovka 4,3 palca myslim
            ked mam zapnutu wifi (nonstop) a vsetku synchronizaciu a automaticky jas obrazovky, niekolkokrat denne ceknem daco na nete a par telefonatov, proste bezne pouzivanie - vydrzi 1,5 az 2 dni

            bez neustale zapnutej wifi (zapinam len ked potrebujem), ostatne vyuzivanie identicke, vydrzi 3 aj 4 dni

            na stole by podla mna vydrzal aj tyzden (neskusal som - telefon potrebujem pouzivat)

            telefon bezproblemov vydrzi cely den prehravat cez bluetooth hudbu do audiosystemu auta plus obcasne pouzitie navigacie sygic (asi 1h pocas jazdy v BA) - vyskusane dnes 9h v aute plus dokopy 20m telefonovanie (tiez cez BT), a momentalne zostava 30 percent baterie

            takisto nemam problem s celodennou turistickou navigaciou v terene zo sucasne zapnutym GPS loggovanim a pravidelnym cekovanim mapy v telefone (samozrejme wifi vypnute)
            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • Re: telefón s androidom - pomoc s kúpou 30.04.2012 | 10:47
          MARTIN   Návštevník
          Na bazoši je práve pár dobrých kúskov so zárukou, aj nepoužitých so zárukou.
          • Re: telefón s androidom - pomoc s kúpou 01.05.2012 | 21:39
            Avatar default Debian  Používateľ
            ale je to risk, ked beries nieco na dobierku, moze mu poslat maketu a on za nu vyhodi 50 eur, alebo tam bude zavada na ktoru neskor narazi, alebo k tomu nebude zarucny list ,a na druhy den sa phone pokazi
            R.K
    • Re: telefón s androidom - pomoc s kúpou 02.05.2012 | 16:24
      Avatar m4jkl   Používateľ
      mate niekto skusenosti so ZTE Blade?