Dualboot XP a Ubuntu na notebooku

Sekcia: Ostatné 01.10.2005 | 14:50
Avatar q-parser Gentoo  Používateľ
Zdravim. Mam problem rozchodit dualboot na "mojom" Asus notebooku. Uz si s tym neviem dat rady. Najvacsi problem robi samozrejme XP. Najprv som urobil particiu pre Win, nainstalil a potom dodatocne Ubuntu. Po nainstalovani grubu, mi vsak win nejde. Zacne sa bootovat, ale po xvili sa mi vyhodi modra obrazovka. Grub som daval do MBR. Skusal som aj vytvorit /boot particiu na zaciatku disku a tam som aj zapisal grub, ale je to stale ten isty problem. Poradte prosim ako ste to rozbehali. Na desktope som dualboot rozxodil aj s mdk aj gentoo, ale toto jaksi neviem. Diky za radu.
    • Re: Dualboot XP a Ubuntu na notebooku 28.09.2005 | 13:12
      Avatar titanik mint  Používateľ
      a kedy ti vyhodi modru obrazovku? ked uz bootuje win abo hned po zadani v grupe?
    • Re: Dualboot XP a Ubuntu na notebooku 30.09.2005 | 14:32
      d   Návštevník
      no chybou bola zle zvolena cast disku pre boot particiu. na zaciatku disku sa totiz zapisuje winXP (primary) skor vam odporucam nahodit winXP na primary(hda1 sa mi zda) potom vytvorit hda2 (logical) pre boot, alebo len klasicke (hda6) pre /root particiu a tam nechat aj boot sektor, priklad: hda1 winXP NTFS hda3 /root ext3 hda6 /home ext3 swap hda5 a pojde to....
      • Re: Re: Dualboot XP a Ubuntu na notebooku 30.09.2005 | 14:45
        Avatar martin Fedora 13  Používateľ
        ja mam diky rozdelene presne tak ako si to napisal. mam vsak presne ten isty problem... vyriesil som to tak ze som prestal pouzivat win...:) to ale riesenie nie...takze ak by niekto na nieco prisiel...
    • Re: Dualboot XP a Ubuntu na notebooku 01.10.2005 | 02:00
      Avatar q-parser Gentoo  Používateľ
      Diky xlapi za snahu, ale uz som to vyriesil. Problem bol medzi monitorom a stolickou, ved klasicky. Zabudol som totiz nahodit bootable flag na spravnu particiu. Cisto lamerska chyba no...
      • Re: Re: Dualboot XP a Ubuntu na notebooku 01.10.2005 | 14:50
        Avatar martin Fedora 13  Používateľ
        a na ktoru particiu si ten bootflag nastavil?