Raspberry PI

Sekcia: Komunita 17.05.2012 | 22:42
jopo   Návštevník
Dneska bola spustená oficiálne stránka zameraná pre Raspberry PI, ktorá je zameraná pre Linux a tento nádherný kus hardware. Tak sa pripojte do komunity. Adresa webu: http://raspi.sk/
    • Re: Raspberry PI 18.05.2012 | 00:32
      Avatar menom   Používateľ
      Vidieť, že si sa na tom narobil, ale s oficiálnym spustením si mohol ešte počkať.
      Je tam dosť pravopisných chýb.
      Texty by asi mal po tebe niekto ešte korigovať.

      Toto ber ako konštruktívnu kritiku, nič iné.
      • Re: Raspberry PI 18.05.2012 | 01:22
        Avatar Maroš K Fedora 20,Arch Linux,Linux Mint  Používateľ
        S gramatikou a jazykovou korekciou by som vedel pomôcť, ak treba
        Linux Mint (desktop),Fedora 38 Gnome (osobný notebook)
        • Re: Raspberry PI 18.05.2012 | 01:46
          miso   Návštevník
          Neblazni, to je workyb, to tak ma byt :)
      • Re: Raspberry PI 29.06.2012 | 16:29
        samalama   Návštevník
        to vies, google translate nie je dokonaly...
    • Re: Raspberry PI 18.05.2012 | 00:36
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Rozmýšľal som postaviť na tom domáci server, len ma odradza pripojenie HDD iba cez USB2. Dá sa GPIO nejak prepojiť s HDD IDE, alebo SATA?
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • Re: Raspberry PI 18.05.2012 | 10:35
        jojo   Návštevník
        O gramatike viem a bude opravena cim skor, beriem lieky a tie ma oblbuju srasne ale v podsate som hladal GPIO na SATA alebo SATA na GPIO adaper a nenasiel som nic zaujimave.
        • Re: Raspberry PI 18.05.2012 | 12:54
          WlaSaTy   Návštevník
          Kit GPIO na SATA sa dá zohnať, ale pomer cena výkon je zúfalý. Pomalé a drahé. Ale, cena za RPI zodpovedá perifériám. Výkon je tam ovšem nadštandardný. A kupovať si beagle alebo eagle board kôli tomu zas neumožňuje cena.

          Holt, zobrali koncept zo zabehaného HD prehrávača, navrhli menšiu dosku a natreli to OLPC.

          Ale, zaujímalo by ma aký to má výkon čítania z SD karty (odozva systému), prietok po USB (odozva dát) a prietok po LAN. Najmä pri fragmentovaných požiadavkách. Asi si zadám do google aspoň "hdparm Raspberry PI" nech sa dozviem prvú časť..
          • Re: Raspberry PI 18.05.2012 | 14:03
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
            Niečo málo o prietoku dát.
            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • Re: Raspberry PI 18.05.2012 | 14:59
            jopo   Návštevník
            Doma mam USB disk pripojeny na NAS a pripustnost toho usb disku je okolo 5MB/s v cistom. Takze to nieje az take hrozne.
            • Re: Raspberry PI 18.05.2012 | 16:36
              WlaSaTy   Návštevník
              Ja mám router s USB, ale ten má zúfalo malý prietok na externý disk. Na prehrávanie SD filmu v MPEG4 z routra cez sieťový disk to stačí, ale život je o inom. Prečo si neodzálohovať dáta na disk pripojený cez krabičku nacvaknutú zo zadu na televízore alebo monitore?

              No nič, zatiaľ som našiel len testy nejakých hračičkárov ktorí dosiahli 20Mbps, čo je necelá polovica výkonu mojich externých diskov pripojených cez USB2. A pri vyššej fragmentácii záťaže napríklad cez rsync som to radšej na tom routri ani neskúšal.
    • Re: Raspberry PI 10.08.2012 | 15:13
      virus   Návštevník
      tak uz je to trosku lepsie ci ? ;)
      • Re: Raspberry PI 17.08.2012 | 19:17
        jb   Návštevník
        Veľké sčítanie Slovenskej Raspberry Pi komunity: http://raspi.sk/velk-sctanie-slovenskej-raspberry-pi-komunity/
      • Re: Raspberry PI 17.08.2012 | 19:50
        Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
        Ano, uz je to o dost lepsie. Len tak dalej. Ked sa konecne spusti hromadny predaj a clovek bude mat moznost s tym naozaj seriozne experimentovat, tak sa snad aj komunita rozbehne.
        Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity