instalacia jdk1.7 Arch

Sekcia: Aplikácie & Desktop 25.05.2012 | 19:51
ListrDave   Návštevník
Dobry, dnes v tento prekrasny den som sa rozhodol ze sa pokusim odstranit si svoje openjdk7 a nahradit ho jdk1.7.0_0.4 od Oraclu. Stiahol som si balik *.tar.gz, rozbalil ... no a aj skoncil. Nemozem prist nato ako sa ma dalej pokracovat v instalacii. Na nete som akurat nasiel ze pouzivali update-alternative pre Debian .. lenze na Archu pokial viem to neni. Ak by niekto vedel mi poradit bolo by to fajn :) ... budem zatial na nete hladat odpoved sam ale ak by mi niekto urychlil cestu tak to by bolo SUPER ;)
    • Re: instalacia jdk1.7 Arch 25.05.2012 | 20:22
      Avatar default Debian  Používateľ
      naco stahujes subor ked v AUR repozitary mas:

      aur/jre 7.4-1 (372)
      Java 7 Runtime Environment

      aur/jdk 7.4-1 (295)
      Java 7 Development Kit

      predpokladam ze ani nevies co je AUR (arch user repository)

      Tu je postup:

      1. nano /etc/pacman.conf
      -za posledny repozitar pridaj tento
      [archlinuxfr]
      Server = http://repo.archlinux.fr/$arch


      2. pacman -Syu yaourt

      3. yaourt jre
      -napis 7 a potvrd, sedem preto lebo by to malo byt siedme v poradi, ale over si to je to balik aur/jre 7.4-1 , potvrd tie veci na ktore sa bude pytat

      4. yaourt jdk
      -napis 12 a potvrd, dvanast preto lebo by to malo byt dvanaste v poradi, ale over si to je to balik aur/jdk 7.4-1 , potvrd tie veci na ktore sa bude pytat


      Aby si vedel co si vlastne spravil, tak v prvok kroku si pridal repozitar ktory obsahuje yaourt, ktory potrebujes pre instalaciu toho jre a jdk. V druhom si ho teda nainstaloval. A v tretom uz je instalacia jre, a stvrtom jdk.

      Najlepsie je ale ked mas arch pouzivat arch wiki
      R.K
      • Re: instalacia jdk1.7 Arch 25.05.2012 | 21:43
        ListrDave   Návštevník
        :D .. hoops :D ... ale nie viem co to je ale evidentne som si niekto re veci zle vysvetlil. Dane veci som sa snazil instalovat cez program abs .. niekde som to nasiel na arch wiki ale evidentne som to zle pochopil :D ... to jre a jdk som nasiel aj ja ale nemohol osm sa k tomu dostat. a pacman mi hlasil len openj** .. a ked som si dal to abs tak sa mi spravil zoznam ale jre a jdk tam neboli .. asi by som si mal niektore veci este raz prestudovat :D .. sorry

        Dakujem inak za radu
        • Re: instalacia jdk1.7 Arch 25.05.2012 | 21:58
          Avatar default Debian  Používateľ
          podla toho mojho postupu sa dopracujes k tej jave co chces, ak ti neni daco z neho jasne tak sa pytaj
          R.K
        • Re: instalacia jdk1.7 Arch 25.05.2012 | 22:00
          Avatar default Debian  Používateľ
          a hlavne si nastuduj zaklady systemu ktory pouzivas
          R.K
    • Re: instalacia jdk1.7 Arch 25.05.2012 | 20:34
      Avatar m4jkl   Používateľ
      marek, nechame ta este chvilku trapit sa...

      https://wiki.archlinux.org/index.php/Java#Oracle_JVM

      https://aur.archlinux.org/packages.php?ID=51906

      ale ako sa s tym AUR-om pracuje by si mal vediet ty, kedze pouzivas ten arch ;)