Slaby zdroj v PC zostave z obchodu ?

Sekcia: Ostatné 31.05.2012 | 13:17
Avatar chaser Debian  Používateľ
Caute, kolega si chce kupit uz poskladany desktop z obchodu, tento: Obchod. Vravim mu ze zostava celkom OK, ale zdroj sa mi zda slaby 280W sa mi zda trochu malo. Ci nie, pojde mu to v pohode ? Vopred vdaka za nazory a odpovede :)
    • Re: Slaby zdroj v PC zostave z obchodu ? 31.05.2012 | 14:17
      guest   Návštevník
      To nie je nejaky poskladany PC z obchodu. To je znackovy PC, ktory dava dokopy jedna firma, ktora to vie robit - to nesklada nejaky Janko Mrkvicka z Alzy. Myslim, ze ten zdroj je zvoleny optimalne pre dane komponenty - ved preco by firma montovala zdroj, ktory dany stroj neutiahne?
    • Re: Slaby zdroj v PC zostave z obchodu ? 31.05.2012 | 14:34
      Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
      No, ten pocitac skladaju ludia z Lenova, tak snad vedia, co robia. Zdroj 280W je uplne v pohode.
      Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
      • Re: Slaby zdroj v PC zostave z obchodu ? 01.06.2012 | 10:56
        Avatar chaser Debian  Používateľ
        Vdaka :)
        • Re: Slaby zdroj v PC zostave z obchodu ? 01.06.2012 | 19:06
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          chceš na ňom hrávať najnovšie hry na plných detailoch a minimálne 23 hodín denne prerábať video? ak áno, tak asi by to chcelo niečo trochu iné :) ak nie, tak by to malo stačiť, no bacha na výmenu komponentov za silnejšie...
    • Re: Slaby zdroj v PC zostave z obchodu ? 18.06.2012 | 01:02
      Lotar   Návštevník
      Za tu cenu si viem predstavit aj lepsiu zostavu. A ten zdroj...sa mi ani nechce verit ze v dnesnej dobe este davaju 280 watt-ove. Nie ze by neutiahol dane zelezo, ale aky je to zdroj, znacka, ucinnost certifikat?
      A co vlastne chce robit na tom pc? Lebo procesor je tam celkom dobry pre bezneho cloveka uplne staci aj na hry o ram-ke ani nehovoriac ale ta graficka karta je onicom.
      Na hranie dnesnich hier aspon trosku kvalitne to nestaci a zase ked sa hrat nechce tak naco tam mat pci graf. kartu ved pozerat hd filmy a na starsie hry staci aj ta integrovana grafika co je v tej sandy bridge i5-ke. A ked uz tak za tu istu cenu mas Ivy Bridge i5-ku. Je novsi o nieco lepsi a jeho graf. jadro uz podporuje directx11 kym sandy len directx10.
      A ked o 2 roky si bude chciet do toho kupit lepsiu grafiku alebo pridat este jeden hdd tak ten zdroj pri zatazi uz nebude musiet stacit.
      Zdroj by som dal 350-400 w certifikovany 80-85 % ucinnostou.