poradíte s hardvérom?

Sekcia: Hardware a Drivery 16.06.2012 | 20:24
martin   Návštevník
nazdar páni. Viem že sa to priamo netýka linuxu ale skúsim. Mám jeden starý počítač, a v poslednej dobe nejako blbne. Keď ho zapnem, nezapne sa monitor, keď ho 3-4 krát vypnem spínačom na zdroji, niekedy sa spustí. Vyhlási milión chýb od chýbajúcej myši a klávesnice až po nezapojené disky. Nedá sa nastaviť čas v biose, čísla preblikujú. Keď vymením baterku tak sa niečo nastaviť dá ale po mesiaci je znovu vybitá. Už som sa pýtal na nejakom fóre ale ako možná príčina bolo všetko. Zdroj je nový, ostatné je po dedovi. Existuje nejaký spôsob ako zistiť v čom je chyba? Nejaký soft alebo čo? (kúpiť nové pc je dobrá rada, už som to urobil, ale rád by som to nejako sfunkčnil) ďakujem.
    • Re: poradíte s hardvérom? 16.06.2012 | 21:49
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Na 90% je v ťahu doska.
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • Re: poradíte s hardvérom? 17.06.2012 | 00:04
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      uplny suhlas s bednom, doska v pecku
      teda mozno len nejake kontakty, uz tu na fore raz niekto pisal o peceny hw v rure, mozno byto pomohlo :?

      druha moznost je vylucovacou metodou skusat komponent za komponentom tak ze sa pouzije v inom funkcnom kompe, napr. prehodit ramku alebo disk, sietovku.... do noveho kompu ci bude fungovat
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: poradíte s hardvérom? 17.06.2012 | 00:59
        Avatar Grawp   Používateľ
        Možno pri mikrogravitácii, inak odpadnú SMD súčiastky zo spodu dosky.
        • Re: poradíte s hardvérom? 17.06.2012 | 01:35
          martin   Návštevník
          tú vylučovaciu metódu nemám žiaľ ako vyskúšať, podobných pc už v okolí nemá nikto. Skúsim to dať teda na ten pekáč do trúby, potom dám referencie. :-)

          ps: kúpim funkčnú dosku. do 30euri
          • Re: poradíte s hardvérom? 17.06.2012 | 06:55
            Avatar Grawp   Používateľ
            Btw. pre istotu dodám: To s tým pečením nie je žart, len to na motherboarde nepojde, pre to čo som napísal.
            • Re: poradíte s hardvérom? 17.06.2012 | 13:49
              WlaSaTy   Návštevník
              Ono, môžu to byť aj nafúknuté kondíky, tie sa dajú občas vymeniť.
              • Re: poradíte s hardvérom? 17.06.2012 | 16:28
                Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                Je dobré všetky kondíky zabaliť do alobalu, ten čiastočne odráža teplo.
                Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • Re: poradíte s hardvérom? 17.06.2012 | 20:32
            Avatar mika_ debian amd64 unstable  Používateľ
            ak chces mam dau asus dosku, socket 478, ddr1 ramky a agp 8x :) kedze nepises aku potrebujes tak neviem ci ti bude pasovat, ale tak dostal by si to aj s celeronom 2,6ghz a 256mb ram :)
            • Re: poradíte s hardvérom? 17.06.2012 | 21:17
              martin   Návštevník
              Mika, vďaka, dohodneme. Martinruman@zoznam.sk :-)
              • Re: poradíte s hardvérom? 17.06.2012 | 22:29
                Martin   Návštevník
                ešte som zabudol, kondenzátory som pozeral, nafúknutý som si nevšimol. dosku svokor kúpil na inzerát, možno už vtedy bola vadná. Len to by ma ešte zaujímalo, či neexistuje nejaký soft ktorý by vedel odhalit chyby v HW.
                • Re: poradíte s hardvérom? 17.06.2012 | 22:43
                  WlaSaTy   Návštevník
                  A načom by ten SW akože bežal?

                  PS.: Detailná vzdialená diagnostika sa dávala iba do serverových dosiek, a tie sa na inzerát nedávali.