custom rom android

Sekcia: Ostatné 22.06.2012 | 10:21
MARTIN   Návštevník
zdravím páni. v prvom rade sa ospravedlňujem že s touto vecou leziem na toto fórum, ale inde som sa k ničomu nedopátral. Ide o to že by som potreboval do xperie x10 mini dostať android minimálne 2.3 Hľadal som na rôznych fórach, ale konkrétne odkazy na potrebné súbory sú nefunkčné.zatiaľ mám len root. Preto chcem poprosiť či by sa nenašiel niekto, kto mi stepbystep bol ochotný pomôcť. Ďakujem. (martinruman@zoznam.sk)
    • Re: custom rom android 22.06.2012 | 19:27
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Ahoj.

      BTW. Tu som čítal aj o fungujúcom Android 4,0 na Tvojom smartphóne, atď.

      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
    • Re: custom rom android 22.06.2012 | 19:28
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: custom rom android 22.06.2012 | 21:22
        martin   Návštevník
        ďakujem za tie linky, ale tam som už bol. Tá 4ka vraj nefunguje komplet. Okrem toho je to celkom mimo moje schopnosti. Preto som zháňal niekoho kto s tým má osobnú skúsenosť aby som to nedomrvil.
        • Re: custom rom android 23.06.2012 | 00:43
          Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
          Vieš, to je tak.

          Kto ti rootoval ten smartfón, tak ten je dosť schopný na to, aby tam dostal aj príslušný ROM súbor, lebo návody (CyanogenMod 7.2) nájde na I-nete ...
          Ja by som sa obrátil na túto osobu.
          G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
          • Re: custom rom android 23.06.2012 | 01:02
            martin   Návštevník
            root som robil ja, ale tam nie je čo pokaziť. ale dať tam rom potom zistiť že nejde foto a wifi, tak to je prúser. :-) To je inak prípad tej 4ky.
            • Re: custom rom android 23.06.2012 | 15:08
              Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
              Nič nie je prúser, iba ak si mechanicky rozbiješ smartfón.
              A btw, to riziko, že niečo nepojde je tu vždy, lebo sa väčšinou jedná o vývojársky (beta verzie) soft.
              Nič ti neostáva, len laborovať a skúšať, opakujem, ak si si dokázal rootnuť tú vec, tak potom musíš zvládnúť aj ROM, len dodržuj anglický postup.

              Veľa štastia.
              :-)
              G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
    • Re: custom rom android 23.06.2012 | 17:42
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      neverim ze na xda developers nie je kompletny navod a staihnutelna romka (ja som ju odtial stahoval a podla navodu mi to nakoniec, po asi 10 pokusoch fugovalo bezproblemovo)
      mal som presne ten telefon a dal som tam 2.3 android
      ale uz ho davnejsie nemam a ani si velmi nepamatam ako som to robil
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: custom rom android 23.06.2012 | 17:45
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        travo minutu kym som nasiel toto

        http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1068553
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • Re: custom rom android 23.06.2012 | 22:00
          martin   Návštevník
          jasné, tých rom je na webe veľa. Ale najlepšie je poznať niekoho s osobnou skúsenosťou. mimochodom, všetko už mám pripravené, chyba mi len vyriešiť bootloader.