Spadol server bez zalohy DB

Sekcia: Ostatné 30.06.2012 | 17:15
miiisa   Návštevník
zdravim,bezal som web na mojom domacom servery a este som nemal vymyslenu zalohu,vypadla elektrika a teraz mi pri navsteve webu vypise totok
Can't find file: './webforgym/gl8f6_session.frm' (errno: 5) SQL=INSERT INTO `gl8f6_session` (`session_id`, `client_id`, `time`) VALUES ('4jjbdvgdje85idm2c7k0a32kv0', 0, '1341061850')

v logoch mysql.err a apache logu nic nie je... je tam daka rada,na zachranu?
    • Re: Spadol server bez zalohy DB 30.06.2012 | 17:22
      miiisa   Návštevník
      ked som dal restartnut vybafol mi,
      root@server:/var/log/apache2# /etc/init.d/mysql restart
      Stopping MySQL database server: mysqld.
      Starting MySQL database server: mysqld.
      Checking for corrupt, not cleanly closed and upgrade needing tables..
      root@server:/var/log/apache2# ERROR 29 (HY000) at line 1: File './webforgym/gl8f6_newsfeeds.MYD' not found (Errcode: 5)
      • Re: Spadol server bez zalohy DB 30.06.2012 | 21:28
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
        Bez zálohy tú databázu asi neopravíš. Skús sa pozrieť do administrácie toho CMS a pozri či vie skontrolovať správnosť databázy, prípadne či vie opraviť chyby.
        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • Re: Spadol server bez zalohy DB 01.07.2012 | 03:07
          miiisa   Návštevník
          do administracie sa nedotanem :/

          odhlalil som to,ze ten
          Errcode: 2 je to,ze system hlada subor ktory nemam :/,skusal som opravit ten gl8f6_newsfeeds v tabulke cez repair table gl8f6_newsfeed; ale nevyzeralo,ze funguje :/
    • Re: Spadol server bez zalohy DB 30.06.2012 | 21:25
      prasiatko   Návštevník
      odporučam toto: click ...aj mne to pomohlo ked som mal podobny banálny problém :-)
      • Re: Spadol server bez zalohy DB 01.07.2012 | 02:51
        miiisa   Návštevník
        nevravi,ze to nemoze byt zle.. ale momentalne ked chcem riesit vzniknuty problem mi to asi nepomoze :/
    • Re: Spadol server bez zalohy DB 01.07.2012 | 14:21
      WlaSaTy   Návštevník
      Závisí od typu databázy a použitého DB engine. Mysql má napríklad binárne delta logy s transakciami na základe ktorých si vie vyskladať údaje v DB. Používa sa to napríklad aj na replikáciu z Master na Slave alebo Fallbak inštanciu.

      Ak to bola Mysql DB inštalovaná z distribučných balíkov, tak pozri súbory mysql v /var/lib/mysql . Ak nebol úplne rozmr.. disk, tak sa to dá z toho vyskladať. SQL príkazy ako repair database, a cmdline príkazy mysqlcheck, mysqlrepair veďia toho veľa.

      Ale, vzhľadom na to, že pomizli aj súbory na disku, tak tomu nedávam veľkú nádej.

      • Re: Spadol server bez zalohy DB 01.07.2012 | 15:14
        miiisa   Návštevník
        ahoj, WlaSaTy

        ten subor bohuzial chyba,skusil som tam skopirovat predtym z test webu a premenovat ho,ale aj tak mi pise,to co pise...

        ERROR 29 (HY000) at line 1: File './webforgym/gl8f6_newsfeeds.MYD' not found (Errcode: 13)

        takze to asi mozem robit od znova... :/
        • Re: Spadol server bez zalohy DB 01.07.2012 | 16:12
          WlaSaTy   Návštevník
          Smolka.

          Asi by si mal začať rozmýšľať nad zálohovaním dôležitých vecí. A tak isto aj nad rozumným návrhom databázy.
          • Re: Spadol server bez zalohy DB 01.07.2012 | 16:36
            miiisa   Návštevník
            ono to bola tak,ze na dnes som to mal naplanovane...(nedostatok casu...skuskove :/) moze byt inak ten pad,a zmiznutie suboru aj dosledok toho,ze to mam na SSD disku?
            • Re: Spadol server bez zalohy DB 01.07.2012 | 18:32
              WlaSaTy   Návštevník
              Čo som mal k dispozícii testy veľkých databáz, tak tie prežili dlhšiu dobu priemernej podnikovej záťaže na SSD len na špeciálnych diskových poliach ktoré efektívne eliminovali počet prepisov.