Windows "na zeleze" aj vo Virtualboxe

Sekcia: Aplikácie & Desktop 14.07.2012 | 15:32
Avatar Ľubomír Štulajter Ubuntu 14.04 X64  Používateľ
Nie je to asi celkom ono, linuxakov sa pytat na Windows :-), ale mozno to uz niekto riesil...

Mam OEM licenciu Win7 a chcel by som si Windows nainstalovat aj pod Linuxom vo Virtualboxe (ak zozeniem 32-bitovu verziu), aby som nemusel opustat Linux, ked budem potrebovat nieco urobit vo Windows. Budu sa dat Windows aktivovat, ked na tomto PC uz raz tu licenciu Windows mam aktivovanu, priamo na "zeleze"?
    • Re: Windows "na zeleze" aj vo Virtualboxe 14.07.2012 | 16:14
      Avatar Grawp   Používateľ
      Jo, tak mne to bežalo v pohode na Lenove, ale použil som čistú inštalačku Winu. Aktivácia prebehla bez problémov. (Použitá HW podpora virtualizácie! - nezabudni ju zapnúť aj v BIOSe. Predpokladám, že vďaka nej sa ten aktivátor dostal k detailom o hw.)

      Inštalačku tahaj odtiaľto: http://www.mydigitallife.info/official-windows-7-sp1-iso-from-digital-river/
      Otázne je nakoľko je legálne použit images v linku vyššie.
      • Re: Windows "na zeleze" aj vo Virtualboxe 14.07.2012 | 16:16
        Avatar Grawp   Používateľ
        A zabudol som jednu dôležitú vec. Aktivovať so síce pôjde, ale legálne možeš mať len jednu inštaláciu na počítačí IMHO.
        • Re: Windows "na zeleze" aj vo Virtualboxe 14.07.2012 | 16:26
          Avatar Ľubomír Štulajter Ubuntu 14.04 X64  Používateľ
          Ak sa to bude dat aktivovat a sucasne mi to nezrusi aktivaciu povodnych Windows, tak by s tym hadam nemali mat problem. Pouzivat sucasne sa nebudu dat.
      • Re: Windows "na zeleze" aj vo Virtualboxe 14.07.2012 | 16:23
        Avatar Ľubomír Štulajter Ubuntu 14.04 X64  Používateľ
        V Biose toho vela nezapnem - nemam tam prakticky ziadne volby...
        • Re: Windows "na zeleze" aj vo Virtualboxe 14.07.2012 | 16:24
          Avatar Grawp   Používateľ
          Tak to jednoducho vyskúšaj.