podsvietenie monitora po prebudení

Sekcia: Hardware a Drivery 16.07.2012 | 12:09
Avatar arino Fedora 16  Používateľ
Ahojte, zaujímavá chyba. Po uspatí PC a následnom prebudení všetko nabehne ako má, okrem podsvietenia monitora. Inak povedané vidím plochu aj všetko pri pohľade zboku, ale to podsvietenie neanbehne.

Stretol sa s tým už niekto pls ? Kde hľadať chybu ?

ďakujem
    • Re: podsvietenie monitora po prebudení 17.07.2012 | 00:38
      Peter   Návštevník
      Stretol, zial mam pocit, resp.neskusal som uz beh sluzieb ci su ok, stalo sa to na Asus A9RP s Buntu///vlastne od kedy ten book mam....a okrem toho nepomoze vypnut a zapnut, zas to nabehne do rezimu s ciernym oknom, vzdy musim vytiahnut baterku....az potom
      • Re: podsvietenie monitora po prebudení 17.07.2012 | 11:58
        Avatar arino Fedora 16  Používateľ
        its tricky. vlastne som už prehľadal pol netu a nenašiel som uspokojivú odpoveď. podľa všetkého to súvisí s Kernelom a ACPI, ale to je tak všetko, čo som zistil.. teda okrem toho, že na to na viacerých rôznych modeloch vyskytuje
        • Re: podsvietenie monitora po prebudení 18.07.2012 | 16:36
          WlaSaTy   Návštevník
          Obvykle to môže byť, ako si správne podotkol, chyba ACPI. Tú zvykne riešiť oprava cez update BIOSu (ehm, EFI). Je to kôli tomu, že Windows nedokážu naštartovať, pokiaľ nemajú aspoň 5 chýb v ACPI tabuľkách. Výrobcovia lacného HW v tomto vychádzajú v ústretí firme MS. Niekedy sa to vyrieši, keď vývojári OS dajú do jadra opravené ACPI tabuľky. Teda, keď máš šťastie a počkáš si. A niekedy nie.
          • Re: podsvietenie monitora po prebudení 19.07.2012 | 13:02
            Avatar arino Fedora 16  Používateľ
            ur fakin right ! 3.5 Kernel z Rawhide-u poriešilo problém ! :)