Náhodne nenačitáva web stránky

Sekcia: Ostatné 20.07.2012 | 02:00
Peter S.   Návštevník
Ahoj,

mám problém ktorý tak nejako pravdepodobne postupne nastal v predchádzajúcich dnoch. Mimochodom mam antik (Košice) ak by tu bol náhodou niekto s podobným problémom.

Takže problém je že niektoré stránky, veľmi často www.google.sk nejdú načítať a to aj dosť dlho (cez minútu). Niekedy ale idú načítať normálne.
Ale zakaždým ked dam pingnuť danú stránku, tak pingá pekne.

Moje podozrenia boli

a) vadná sieťová karta - tu som vymenil, stále robí to isté
b) veľkosť MTU, znížil som na 1400 žiadna zmena. V každom prípade ping -s s roznymi hodnotami funguje pekne
c) problém s antikackými dns serverami, teda s resolvovaním ip adries.. Do resolv.conf som dal google dns serveri, zdá sa že je to o dosť lepšie... ale stale to nie je 100%.
Ak je problém s resolvovaním, tak týka sa to web prehliadačov ale nie command line, čo sa mi nezdá.
Taktiež používam dnsmasq, čo trochu komplikuje situáciu, samozrejme...

dalšie možnosti čo ma napadajú:
d) problém s ipv6? No neviem, ta náhodnosť...
e) problém na strane antiku, nejaký sieťový prvok? Tak to neviem overiť....

Ešte podotknem že na mojom stroji (aspon čo sa týka OS) sa nič nezmenilo

Takže to je asi všetko čo mám.

Akekoľvek nápady sú vítané :)
    • Re: Náhodne nenačitáva web stránky 20.07.2012 | 11:46
      Viktor   Návštevník
      Ja som mal podobny problem s routrom od swanu ( Kosice ).
      Islo o to ze do routru sa dostal nejaky skodlivy kod, ktory nahodne zatazoval siet odosielanim nespocetneho poctu requestov...
      Chovalo sa to rovnako, internet kedykolvek siel a kedykolvek nesiel, swan mi pisal ze problem u nich nevidia, realne problem u nich nebol, internet fungoval v poriadku. Len bol obcas mimoriadne zatazeny. Vzhladom na to ze ten router bol zapozicany, nemal som nanho admin prava, tak som si to nevedel overit ja..
    • Re: Náhodne nenačitáva web stránky 20.07.2012 | 23:43
      Peter S.   Návštevník
      takže možnosť "d" a čiastočne "c" boli správne.

      Takže obidve prehliadače mali enablované ipv6 name resolution ako default.

      Takže ked sa www.google.sk nenačítalo, tak ked som skušal ping www.google.sk, tak ten už išiel a rezolvoval cez ipv4. Takže preto sa mi to javilo že cez commandline to ide a cez web nie.

      Riešenie -disablovanie ipv6 na systemovej urovni (ipv6.disable=1 do menu.lst), respektive fungovalo aj disablovanie ipv6 dns resolution vo firefoxe. Ziaľ opera take niečo nemá, takže nakoniec som to riešil celosystémovo ako som uviedol hore.

      Myslel som že antik plne podporuje ipv6 ale zdá sa že naopak...

      A teda prečo sa to stálo práve teraz - citujem "As of version 3.2.6-2, the Arch kernel has IPv6 support built in directly [1]; therefore, the old ipv6 kernel module no longer exists. Blacklisting the module
      does not work anymore", vid https://wiki.archlinux.org/index.php/IPv6.

      Možno to bude pre niekoho užitočné :)