gnome-panel, nastavenie panelov a appletov

Sekcia: Aplikácie & Desktop 22.07.2012 | 13:18
Avatar Miro Archlinux  Používateľ
Pouzivam ubuntu 12.04 s doinstalovanym gnome-panel, vsetko ide pekne ale je tu predsa par problemov. Mam doinstalovany indikacny panel a oblast upozorneni,

Problem je v tom ze sa ten panel sprava divne, prikazy laveho kliknutia sa spravaju ako prikazy praveho kliknutia a naopak... Napr ak spustim dropbox lave kliknutie vyvola config menu pricom ma vyvolat otvorenie zlozky s dropbox....

Nestretli ste sa niekto s tym ? alebo ake riesenie by ste odporucali ? Aj ja stale rozmyslam o inom grafickom prostredi ale tak tuna sa mi podarilo zatial vsetko vyriesit az na tuto vec s ktorou si neviem dat rady....
Tyka sa to napriklad aj qutIM kedy ak nechtiac zavriem okno zoznamu kontaktov uz ho viac nedokazem zobrazit lebo lavy klik vyvola akciu menu a nie zobrazenie zoznamu uzivatelov....

Dakujem za rady..
    • Re: gnome-panel, nastavenie panelov a appletov 22.07.2012 | 14:29
      WlaSaTy   Návštevník
      Niekto Ti prepol myšku tak, aby ju používal ľavák. Prepni si to s5.
      • Re: gnome-panel, nastavenie panelov a appletov 22.07.2012 | 14:38
        Avatar Miro Archlinux  Používateľ
        Sranda je v tom ze ak klikam pravou mysou, tak mi to hadze iba about... ziaden config...
        Ale prisiel som nato ze zavrete okno qutIM sa skryva v "obalocke" ktora je v "indikacnom panele" kde sa nastavuje status pre IM a pod. ucty... Tam sa ties skryva aj liferea... Neviem preco to spravili takto, ked predtym to bolo dobre....

        Ale dakujem za odpoved....
        • Re: gnome-panel, nastavenie panelov a appletov 21.04.2013 | 13:33
          Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
          Mám ubuntu 12.04 a na paneli mám indikačný aplet appmenu a ten mi od včera štrajkuje. Vyhodí mi hlášku: The panel encountered a problem while loading "IndicatorAppletAppmenuFactory::IndicatorAppletAppmenu". Skúšal som ho odstrániť, preinštalovať, ale bez výsledku. Neviem sa dostať do ponuky konkrétneho okna a to ma irituje..
          skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
          • Re: gnome-panel, nastavenie panelov a appletov 21.04.2013 | 19:24
            WlaSaTy   Návštevník
            Skús byť konkrétnejší. Do ktorého okna sa nevieš dostať? Ako si skúšal odstrániť indikátor z appmenu appletu? Čo nastalo včera okrem koncertu večer? Nehal si zapnuté nahlasovanie chýb pre Canonical?
    • Re: gnome-panel, nastavenie panelov a appletov 21.04.2013 | 19:29
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      To som úplne nepochopil, máš Gnome panel v Unity, alebo v Gnome3, alebo Gnome2?
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • Re: gnome-panel, nastavenie panelov a appletov 22.04.2013 | 21:27
        Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
        Mám (momentálene nemám) klasický horný panel v gnome3 a v nom je "ponuka okna".. Toto je iba názorný obrázok z netu, aby ste vedeli o čom je reč. V Unity je takisto súčasťou, ale toto prostredie nepoužívam, ale dá sa pridať. (info zo synaptiku: Indicator-applet is an applet to display information from various applications consistently in the GNOME panel.)
        skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
        • Re: gnome-panel, nastavenie panelov a appletov 22.04.2013 | 23:00
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
          Taký bug ani neviem nájsť, možno si niečo omylom zmenil tými ich klávesovými skratkami typu stlačte naraz ľavý a pravý Ctrl, nosom stlačte G ušami Enter a Caps-look :) Osobne by som skúsil nainštalovať gnome-tweak-tool. A keď bude zle tak gconf-editor, ale to je XML hell!
          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • Re: gnome-panel, nastavenie panelov a appletov 23.04.2013 | 19:44
            Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
            ...momentálne to je tak, že jediná vec kde mi to chýba je chromium (vo všetkých ostatných aplikáciách mám možnosť ovládať okno Súbor_Upraviť_Nástroje_atd..) takže teraz mám čas (dva dni som bol mimo pc) a idem ho odinštalovať a niečo budem skúšať.
            skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?