gnome 2 a krajsi vzhlad

Sekcia: Aplikácie & Desktop 23.07.2012 | 17:13
nighthawk   Návštevník
Caute,
používam Scientific Linux s Gnome vo verzii 2 a chcel by som poradiť, že akým spôsobom je možné vytvoriť krajší vzhľad na mojom desktope. Zatiaľ len sťahujem vzhľadové témy s gnome-look.org, ale to ma moc neuspokojuje. Ak by ste mi niekto poradili akou cestou sa mám vydať aby som dosiahol krajší vzhľad tak by som bol vďačný.
    • Re: gnome 2 a krajsi vzhlad 23.07.2012 | 17:53
      Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
      a čo konkrétne? Ved vzhľad či správanie akejkoľvek časti je len na tebe a od ikôn cez conky a tapety dosiahneš presne to čo chceš. (teda ak vieš čo to má byť..)
      skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
      • Re: gnome 2 a krajsi vzhlad 23.07.2012 | 21:28
        nighthawk   Návštevník
        ikonky a tapety viem ze sa daju zmenit. Aj dekoracia okien, ale nepacia sa mi napr. tvar hornej/dolenj listy, to ako vyzera start menu..Zmenou temy alebo ikoniek to urcite nedosiahnem. Pripadne ak by si mi vedel poradit nejake vychytavky pre desktop..vdaka
        • Re: gnome 2 a krajsi vzhlad 23.07.2012 | 22:33
          Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
          Lišty môžeš odstrániť a nahradiť dokmi ako cairo-dock kde je dostatok rôznych vzhľadov z ktorých si každý vyberie.. Panelov je viacero Awn, docky a treba len trochu pobehať po nete a určite sa ti niečo zapáči.
          skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
          • Re: gnome 2 a krajsi vzhlad 24.07.2012 | 00:54
            nighthawk   Návštevník
            ďakujem za tipy. vyzerá to dobre. Idem skúsiť ten docky.