bluetooth neprijimanie suborov

Sekcia: Aplikácie & Desktop 25.07.2012 | 02:37
Avatar Miro Archlinux  Používateľ
Pouzivam ubuntu 12.04 a nedokazem za ziadnu cenu prijat subory smerom z mobilu do NB.

Skusal som posielat subory z inych telefonov a vsetko fungovalo vpohode, no akonahle skusam posielat subor z Windows mobile 6.5 (viem tu by bol vecsinou problem) tak to uz nefunguje.... Iba vypise "Pripajanie" a akonahle naskoci "odosielanie" hned vyhodi chybu "neuspesne". Vsetko funguje vpohode na ubuntu 10.04, no na 12.04 to nefunguje vobec....

Skusal som uz nainstalovat aj blueman, no nepomohlo to. Sparovane zariadenia su, povolene prijimanie z bluetooth je, a je povolene z vsetkych zariadeni... Restart mobilu uz asi 20 krat...

Nenapada nikoho ziadna moznost co by to mohlo byt ?

Dakujem za odpoved.
    • Re: bluetooth neprijimanie suborov 25.07.2012 | 03:52
      Avatar Zer0 Slackware 13.37  Používateľ
      Ja som mal podobny problem (fedora 17 ) ale po sparovani mi islo vsetko ok urcite ich mas sparovane ?
      • Re: bluetooth neprijimanie suborov 25.07.2012 | 04:14
        Avatar Miro Archlinux  Používateľ
        Ano. Uz som skusal aj zmazat sparovanie a znova ich sparovat... Skusal som ich parovat aj cez blueman ale ties bez vysledku....
        Sranda je ze to v 10.04 slo vpohode a v 12.04 uz to nejde cakal som ze chyby skor opravia ako spravia... ale tak stane sa... Snad sa to neako bude dat opravit....
        • Re: bluetooth neprijimanie suborov 25.07.2012 | 11:23
          Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
          Ahoj.

          Iba bohvie kto vie, akú "skrytú" úlohu tam zohrá Windows ....

          Mne sa stáva, že po pripojení sa a spárovaní (Mobilu)+(NB vo Windows 7) sa nepodarí pripojiť a spárovať mobil+NB v Linuxe.

          Zober mobil, nerozbi ho, a VYMAŽ VŠETKO čo súvisí s pripojením do MS Windows NB, a nakonfiguruj nové BT-pripojenie v Linuxe Ubuntu.

          ;-)
          G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
          • Re: bluetooth neprijimanie suborov 25.07.2012 | 11:42
            Avatar Miro Archlinux  Používateľ
            Dakujem za radu, ale ja som mobil cez BT vzivote s windowsom nespojil :D kedze na linuxe som uz asi 5 rokov a windows na NB ani nemam... Ties ma napadlo vsetky parovania vymazat a znova skusit len s linuxom no nepomohlo to :(...
            S tym rozbitim mobilu to je dobry napad, len horsie bude ak to nieje vnom :D....
            • Re: bluetooth neprijimanie suborov 25.07.2012 | 13:58
              Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
              ;-)

              A toto je myslené potom ako ?? :
              no akonahle skusam posielat subor z Windows mobile 6.5 (viem tu by bol vecsinou problem) tak to uz nefunguje.... I
              G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
            • Re: bluetooth neprijimanie suborov 25.07.2012 | 14:12
              Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
              P.S.: A ešte aj k tomu tvojmu semi-problémovému mobilu, zožeň si jeden s Androidom a si v poho ....
              ;-)
              G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
              • Re: bluetooth neprijimanie suborov 25.07.2012 | 14:33
                Avatar Miro Archlinux  Používateľ
                heh nic v zlom ale riesenie v zohnani novsieho telefonu nieje, kedze funguje to v starsiej distrubicii a v novsiej zazracne nie, takze v telefone to najskor nebude nemyslis ?

                Ale tak ano je jednoduchsie riesit problem vymenou telefonu ako riesenie problemu samotneho....
                • Re: bluetooth neprijimanie suborov 25.07.2012 | 14:36
                  Avatar Miro Archlinux  Používateľ
                  Spytam sa len jednu vec bol by tu dnes Linux ak by Stallman riesil tak isto problemy ?
                  • Re: bluetooth neprijimanie suborov 25.07.2012 | 14:59
                    Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                    A ty to robíš ako, pane ?

                    Neodpovedal si na toto: no akonahle skusam posielat subor z Windows mobile 6.5 (viem tu by bol vecsinou problem) tak to uz nefunguje....
                    takže ten dobrý Windows tam kdesi, na tej známej spojnici medzi stoličkou, klávesnicou a iné, asi predsa je, a o tom je moja odpoveď. Čo iné očakávaš, keď neuvádzaš ani presný typ toho (asi) Windows mobilu, a oháňaš sa pánom Stallmanom, Linuxom, aj keď predsa len je tu jedno pozitívum, nespomínaš ešte Apple.

                    :-D
                    G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                    • Re: bluetooth neprijimanie suborov 25.07.2012 | 15:19
                      Avatar Miro Archlinux  Používateľ
                      pisem "tu by bol vecsinou problem" :) nie ze je :) citaj poriadne prosimta.... Zrazu neuvadzam presny typ ? uz je tu tvoja asi 4 odpoved doteraz ta nenapadlo spytat sa na typ radsej tuna somariny rozberas. Az pokial kolega ho nespomenul tak prosimta nehraj zo seba neviem co.... Mozno som trochu pozadu ale absolutne nechapem spojnicu Stallmana Linuxa a Apple no nevadi.... Prosimta radsej sa zdrz takych tvoji komentarov "kup novy telefon" a podobne ktore vobec neriesia problem ktory tu je, a ides tu rozberat hocico ine len aby si bol zaujimavy pricom uplne vynechavas pravu pointu tohto topicu.... Bud komentuj k teme alebo sa prosimta zdrz komentara, ja som tu neprisiel sa natahovat s niekym kto si nieco potrebuje dokazovat, ale sa spytat ci nahodou niekto uz nieco podobne neriesil a ak ano ako to vyriesil.... To radsej locknem temu a budem to riesit sam ako pocuvat taketo tvoje primitivne komentare. Dakujem za pochopenie!
                      • Re: bluetooth neprijimanie suborov 25.07.2012 | 15:23
                        Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                        Ahoj.

                        ;-)

                        Predýchaj to láskavo, a pozri sa na koniec tohoto threadu, moja odpoveď pre riešenie starého firmware na tvojom čarostroji.


                        Ak budeš mať aj iné problémy napr. s postupom, napíš a neboj sa spýtať.

                        ;-)
                        G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                        • Re: bluetooth neprijimanie suborov 25.07.2012 | 17:17
                          Avatar Miro Archlinux  Používateľ
                          Prepac ak som sa ta neako dotkol, len nemam rad ak riesi cosi uplne ine ako danu temu...
            • Re: bluetooth neprijimanie suborov 25.07.2012 | 14:43
              WlaSaTy   Návštevník
              BT nemám na žiadnom PCčku k dispozícii, a ani WinCE 6.5. Ale, ten problém je len s jedným modelom alebo si ich skúsil viac? Totižto tie okresané Windows Mobile boli len kostra systému a akékoľvek ovládače si natvrdo háčkovali výrobcovia. Dosť často to dopadlo tak, že určité rozhranie malo iba čiastočnú funkcionalitu ktorá sa mohla kedykoľvek vytratiť...

              Keby si aspoň povedal, ktorý model teflónu to je a aká revízia firmware, tak by aspoň google poradil. Ale takto? To môžeš skúsiť akurát tak novší firmware pre neznámy telefón.
              • Re: bluetooth neprijimanie suborov 25.07.2012 | 14:56
                Avatar Miro Archlinux  Používateľ
                Praveze nemam k dispozicii iny telefon s WinCE 6.5... Ide o telefon Samsung Omnia I8000... Do NB som skusal posielat subory z 3 telefonov Samsung, 2 telefonov Nokia, 1 Sony Ericson, 1 MP3 prehravac a 1 HTC s androidom... Z kazdeho som dokazal do NB poslat subor no len cez moju omniu nie....

                Ja chapem se WinCE je onicom, len ja mam aktualne aj ubuntu 10.04 aj 12.04 a skusal som sa prepnut do 10.04 a v nej to funguje vpohode iba v 12.04 to nefunguje preto sa tak cudujem.... A novsi firmware nieje uz som skusal hladat je donho iba android on funguje pekne, len je to zatial iba Alfa a dost veci v nom nefunguje.... Googlit som skusal no snad by si mal viac stastia ako ja....
                • Re: bluetooth neprijimanie suborov 25.07.2012 | 15:12
                  WlaSaTy   Návštevník
                  Takže z tých šiestich telefónov bol len jeden z WinCE 6.5?
                  • Re: bluetooth neprijimanie suborov 25.07.2012 | 15:21
                    Avatar Miro Archlinux  Používateľ
                    Prepac zabudol som to dopisat ziaden z nich nebol s CE, iba moj 7 je s CE a iba prave ten jeden ma ten problem.... Z tych 6 su 5 klasicke telefony, a iba to HTC je typu smartfon....
    • Re: bluetooth neprijimanie suborov 25.07.2012 | 15:20
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Ak máš tento čaro-stroj Samsung Omnia II i8000, skús si tento jednoduchý postuppostup:

      http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1535862

      Ak niečo nepôjde. ozvi sa a piš.
      ;-)
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: bluetooth neprijimanie suborov 25.07.2012 | 15:23
        Avatar Miro Archlinux  Používateľ
        Prosimta naco budem davat do telefonu neaky pochybny firmware od niekoho z netu s boh vie cim "gratis", ked mne to na 10.04 funguje vpohode ktoru mam ako druhy OS ? Az by som potreboval prepalit ROM, tak prv by som skusil HARD Reset, a ak by ani ten nesiel skocim za kamaratom ktory s telefonmi robi a ma urcite originalny firmware.... Ale az by bola chyba v OS v mobile nemyslis zeby to neslo ani na 10.04 ?
        • Re: bluetooth neprijimanie suborov 25.07.2012 | 15:37
          Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
          No vidíš a ide to aj bez tvojich <sexuálny_podpriestor> výlevov.

          Ak máš takého kamaráta ako spomínaš, je dobré dať si tam určite posledné firmware pre ten Win-mobil.
          ;-)
          Ja som iba poznamenal, že mám ale zlé skúsenosti s fungovaním BT, akonáhle sa tam objavuje Windows.

          Zle si formuloval otázky, je potrebné vždy spolu s položením otázky na tomto Fóre, zadať aj presný typ HW/SW zariadenia/zariadení ktoré majú problém a predtým si pohľadať aj prípadné bugy v konkrétnej linuxovej distribúcii. TOTO ale väčšina z pýtajúcich sa nerobí a preto vznikajú rôzne <sexuálny_podpriestor> .
          G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
          • Re: bluetooth neprijimanie suborov 25.07.2012 | 17:08
            Avatar Miro Archlinux  Používateľ
            Ano ja to beriem dakujem za odpoved, len ak mi nefunguje posielanie suborov iba na ubuntu 12.04 tak asi nebude problem v mobile... Skusal som na bratov NB (kde je win 7 a XP) posielat subory a funguje to vpohode... Je fakt problem len u ubuntu 12.04 preto si fakt nemyslim ze chyba je v mobile a prepalit firmware beriem ako poslednu moznot... Ano beriem aj to ze windows mobile blbne no ak nefunguje len na ubuntu 12.04 a inde ano tak v nom to asi nebude...
            No ajtak dakujem za ochotu a za najdenie toho linku pre update firmware, len ja nerad robim update firmware v smartfonoch a hlavne ak je tam WinCE radsej to necham na niekoho kto s tym ma skusenosti a mi to aj ukaze ak by som potreboval.... No bugy som skusal hladat ale nic som nenasiel k konkretnemu HW teda im asi skusim napisat e-mail ci mi nevedia pomoct.
            • Re: bluetooth neprijimanie suborov 25.07.2012 | 17:17
              Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
              Takže teraz, ak vieme že to nejde na new-Ubuntu ale na starších U-verziách to ide, je to asi bug napr. si pozri tento:
              http://askubuntu.com/questions/148679/problem-with-bluetooth-ubuntu-12-04
              G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
              • Re: bluetooth neprijimanie suborov 25.07.2012 | 17:20
                Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                • Re: bluetooth neprijimanie suborov 18.08.2012 | 16:04
                  Avatar Miro Archlinux  Používateľ
                  Skusal som to, mobil si presiel Hard Resetom, no stale nic restart PC bol asi 4 krat no stale nic....
                  • Re: bluetooth neprijimanie suborov 18.08.2012 | 16:11
                    Avatar Miro Archlinux  Používateľ
                    Este je jedna sranda, opacne to funguje... ked posielam z PC do mobilu tak to posle, ale ked z mobilu do PC tak to uz nie....
    • Re: bluetooth neprijimanie suborov 25.07.2012 | 22:22
      edel   Návštevník
      ahoj...
      čo ti vypíše ?
      $ lsusb alebo
      $ lsusb | grep -i blue
      • Re: bluetooth neprijimanie suborov 18.08.2012 | 16:04
        Avatar Miro Archlinux  Používateľ
        Bus 007 Device 002: ID 0b05:1712 ASUSTek Computer, Inc. BT-183 Bluetooth 2.0+EDR adapter

        Toto je cely vypis ktory to hodlo....
        • Re: bluetooth neprijimanie suborov 19.08.2012 | 14:46
          WlaSaTy   Návštevník
          a beží Ti blueman applet? mne každú chvíľu v Ubuntu padal. Ale BT nepoužívam. N 100 ho nemá a ostatné hračky mám na WiFi.

          no, ale to padanie som si všimol pred oficiálnym vypustením 12.4.
          • Re: bluetooth neprijimanie suborov 19.08.2012 | 18:02
            Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
            problemom mozu byt este permissions pre prijimanie, pripadne viditelnost zariadenia.