delenie disku

Sekcia: Ostatné 30.07.2012 | 00:50
dominik   Návštevník
Zdravim,

nerozumiem preco mam na disku 2x free space. Chcel by som to spojit a vytvorit z toho jednu particiu so systemom, bez toho aby som zmazal ntfs particiu (je uplne plna, takze presun suborov do tych 2x 100 GB je vyluceny)
 free space 100 GB  |  ntfs 400GB  |  free space 100 GB 

Predpokladam, ze sa mi to nespoji, lebo NTFS stoji v ceste. Je mozne to presunut? Alebo ako mam tie stovky spojit?
    • Re: delenie disku 30.07.2012 | 03:27
      Avatar menom   Používateľ
      To čo chceš sa dá len tak, že 400 GB ntfs dáš na iný disk, nanovo prerozdelíš a 400 GB dáš späť.
      Teda pokiaľ nechceš o tie dáta prísť.

      Alebo môžeš tých 100 GB čo sú vpravo od ntfs pripojiť k ntfs, veď 100 GB ktoré sú vľavo pre OS bohato stačí.
    • Re: delenie disku 30.07.2012 | 11:08
      guest   Návštevník
      Particia sa da presunut. Ale kazdy rozumny program Ta upozorni, ze je to nie velmi rozumne a bolo by fajn si odzalohovat data. A ked uz mas data odzalohovane, je ovela rychlejsie zmazat particie a vytvorit ich nanovo. Presun particie je na dlho.
    • Re: delenie disku 30.07.2012 | 11:48
      WlaSaTy   Návštevník
      Závisí od toho, aké dôležité dáta chceš mať na tých 2x100G. Ak tam nebude nič životne dôležité, a pravideľne si robíš zálohy vecí aspoň na dve miesta (externý disk a napríklad dropbox ktorý mne nevyhovuje kôli podmienkam), tak si môžeš dať LVM a tým pádom spojiť tie dve partície do jedného logického disku.

      Alternatívny presun NTFS na začiatok alebo koniec disku, alebo jeho odzálohovanie a nahranie s5 (aj s fixom zavádzania systému) už bolo spomenuté.

      Ozaj, závisí od toho, čo očakávaš a koľko prostriedkov chceš investovať do výsledku (čas, nejaké LiveCD ak ten Windows nie je business alebo corporate ktorý vie presúvať disky, alebo detailnejšie prečítanie ponuky inštalátora).