Ovládače

Sekcia: Aplikácie & Desktop 21.09.2012 | 21:51
HC-IVAN   Návštevník
Zdravim , ludia nainštaloval som najnovšie ovládače nvidia ktoré som stiahol priamo na ich webe . no ked spustím nvidia x server settings vypíše mi v tabulke toto "You do not appear to be using the NVIDIA X driver. Please edit your X configuration file (just run `nvidia-xconfig` as root), and restart the X server." neviete poradiť ako to vyrišiť . moj os je ubuntu 12.04 LTS 64bit . A verzia ovladača 304.43
    • Re: Ovládače 21.09.2012 | 22:25
      Avatar default Debian  Používateľ
      1. ctrl+alt+f1

      2. sudo su

      3. killall Xorg

      4. nvidia-xconfig

      5. init 6
      R.K
    • Re: Ovládače 21.09.2012 | 22:52
      Avatar menom   Používateľ
      Si si istý, že je tam ten ovládač naozaj dobre nainštalovaný ?
      Môžeš to zistiť tak, že do terminálu napíšeš
      lspci -v
      a stlač enter.

      Ono pri inštalácí ti ponúka aj vytvorenie toho potrebného súboru s nastaveniami.
      Len treba dať pozor čo potvrdzuješ, a klávesou TAB vybrať tú správnu možnosť skôr ako stlačíš Enter.
      • Re: Ovládače 22.09.2012 | 18:15
        HC-IVAN   Návštevník
        diki za rady , moc si cením vaše rady lebo v linuxe som ešte pomerne neznalí ale už nechcem windows v pc ani sekundu preto som sa po dlhom dualbote rozhodol len pre ubuntu ale s ovladačmi priamo od výrobcov . Ovládač som odinštaloval a idem ho následne nanovo nainštalovať , hádam sa to podarí teraz aj s vašima radama . Dík
        • Re: Ovládače 22.09.2012 | 20:44
          Avatar default Debian  Používateľ
          no to moju radu neaplikuj v pripade ze sa s tou hlaskou uz nestretnes
          R.K
          • Re: Ovládače 22.09.2012 | 20:44
            Avatar default Debian  Používateľ
            inac preinstalovanie je zbytocne, podla mna by ti uplne pomohlo to co som napisal, disk ma urcity pocet zapisov, je zbytocne koli tak malim problemom robit novu instalaciu
            R.K