firefox vyhladavat v slovencine

Sekcia: Aplikácie & Desktop 13.10.2012 | 18:37
Avatar fram   Používateľ
Ahoj, mam ubuntu 11.04. Asi to nie je problem ubuntu, ale aj tak by ma zaujimalo, ci mi neviete poradit.
Z nicoho nic, mi uvodna stranka google prestala davat moznosti vyhladavat stranky v slovencine. Neviete mi poradit, ako to dostat spat. Bolo to v lavo vedla vyhladanych stranok.
Dakujem
    • Re: firefox vyhladavat v slovencine 13.10.2012 | 21:25
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Aký máš internetový prehliadač?
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • Re: firefox vyhladavat v slovencine 14.10.2012 | 13:05
        fram   Návštevník
        Verzia
        16.0.1+build1-0ubuntu0.11.04.1 (firefox)
        Licencia
        Open source
        Aktualizácie
        Canonical poskytuje kritické aktualizácie Firefox Web Browser do október 2012.
        • Re: firefox vyhladavat v slovencine 14.10.2012 | 13:08
          fram   Návštevník
          toto je napisane v podrobnostiach
          • Re: firefox vyhladavat v slovencine 14.10.2012 | 16:28
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
            Pozri či tu máš nastavenú slovenčinu https://www.google.sk/preferences?hl=sk#languages
            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
            • Re: firefox vyhladavat v slovencine 15.10.2012 | 00:54
              fram   Návštevník
              j v "Aký jazyk by mal byť použitý v produktoch Google?" aj v časti: "V ktorých ďalších jazykoch by ste chceli zobrazovať výsledky vyhľadávania?", je iba slovenčina.
              • Re: firefox vyhladavat v slovencine 15.10.2012 | 00:55
                fram   Návštevník
                všade je Slovenčina
                • Re: firefox vyhladavat v slovencine 15.10.2012 | 01:11
                  WlaSaTy   Návštevník
                  Rozumiem tomu dobre, že si si z ničoho nič nastavil vyhľadávanie v Slovenčine a vadí Ti že to nemôžeš potvrdiť kliknutím vždy keď niečo hľadáš?

                  Tak si zruš prednastavený slovenský jazyk.
                  • Re: firefox vyhladavat v slovencine 15.10.2012 | 16:29
                    fram   Návštevník
                    Nie, z nicoho nic mi prestalo davat moznosti vyhladavat stranky zo slovenska. Ak chcem stranky zo slovenska musim za vyhladavany text napisat "site:sk". Predtym bola tato moznost na google stranke vlavo vedla najdenych vysledkov. A dalo sa to pouzit kliknutim na text: "vyhladat stranky v slovenskom jazyku"
                    • Re: firefox vyhladavat v slovencine 15.10.2012 | 17:32
                      edel   Návštevník
                      Ahoj..skús si to nastaviť vo firefoxe-upraviť-možnosti-obsah-jazyky-a tam si nastav prioritu jazyka : napr:slovenčina ako prvá atď..
                    • Re: firefox vyhladavat v slovencine 15.10.2012 | 18:46
                      WlaSaTy   Návštevník
                      Hmmm. Vypnutý java skript cez nejaký plugin (napr. noscript) a nepovolil si si skripty z google.sk.

                      Až tie skripty Ti zobrazujú túto vetu:

                      Tip: Hľadať stránky iba v jazyku slovenčina . Svoj jazyk si môžete vybrať na stránke Nastavenia.

                      Tiež ma to rozčuluje, ale opačne. Keď hľadám niečo po anglicky a jadro výrazu je založené na slove s koreňom v latinčine, tak mi to podhadzuje slovenské texty ktoré s tým nesúvisia. A vypnúť sa to nedá.

                      PS: Vyhľadávanie v jazyku Slovenčina a vyhľadávanie na stránkach .sk sú dve rôzne veci. V prípade SK to nie je veľký rozdiel. Ale keď chcem nájsť niečo v technickej angličtine, tak to je labúžo. Asi ako malý bobrík s kopancom medzi nohy.
                      • Re: firefox vyhladavat v slovencine 15.10.2012 | 23:26
                        fram   Návštevník
                        V nastaveniach je slovencina ako prva, potom je cestina a potom anglictina. Musi to byt v niecom inom. Nechce sa mi preinstalovat firefox, lebo tam mam dolezite zalozky o ktore by som nerad prisiel.
                        Vypnuty java skript? No dobre, ale ako ho zapnem a cez aky plugin?
                        • Re: firefox vyhladavat v slovencine 15.10.2012 | 23:36
                          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                          Keď o tie dáta nechceš prísť, tak hlavne zálohuj :-)
                          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                        • Re: firefox vyhladavat v slovencine 16.10.2012 | 12:33
                          WlaSaTy   Návštevník
                          Java skript sa vypína buď špecializovaným doplnkom (jeden som spomínal aj keď si jeho meno prehliadol, takže si pozri doplnky ktoré si si nainštaloval, je ich viacej k dispozícii), alebo v nastaveniach (tools/options/content/enable jaba script). Ľudia to vypínajú aby im stránky s tancujúcimi škrečkami nepreťažili RAM a zapnú to len na požiadanie.

                          Ak sa bojíš len o bookmarky, tak si ich daj zazálohovať cez bookmarks/show all bookomarks kde máš tlačítko import/backup.

                          Nepredpokladám, že si inštaloval vlastnú inštanciu firefoxu. Takže si odzálohuj záložky (bookmarky), premenuj si skrytý priečinok .mozilla na niečo iné a naštartuj firefox. Ak to pôjde tak ako malo, tak si jednoducho tie cenné záložky naimportuj naspäť.