halus

Sekcia: Hardware a Drivery 09.11.2012 | 14:13
neon   Návštevník
http://jbsoftware.sk/raspitv-prv-televzor-postaven-na-raspberry-pi-na-svete/
    • Re: halus 09.11.2012 | 14:15
      peter   Návštevník
      Tu o tom tiez pisu http://raspi.sk/raspitv-projekt-ukonceny/
      • Re: halus 09.11.2012 | 16:10
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        projekt ukončený? v ktorom zmysle?

        A) je to hotovo, dokončili sme to
        B) nebol záujem, prestali sme na tom pracovať

        asi nie som jediný, koho skôr napadlo B. A btw, Halus či Haluz? Google, Wikipedia a spol sa prikláňa skôr za Z :) Viem, že nie je veľmi pekné hádzať na oči gramatické chybičky, ale tak toto je dosť... bijúce do očí...
        • Re: halus 10.11.2012 | 00:04
          virus   Návštevník
          asi si na omyle trosku, nie ? :)
          skor ako nieco napises tak si prever informacie a ked tak over u zdroja predtym ako daco nepotrebne a bez zmyslu skritizujes ;)
          btw dobra poznamka k tej gramatike,tiez som trochu haklivy na to :) ale musim podotknut ze na tom sa svet nezruti
          • Re: halus 10.11.2012 | 00:25
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            na omyle konkrétne v čom? čítal si to?
          • Re: halus 10.11.2012 | 14:59
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
            Ja nie som gramar nazy, ale toto je fakt moc. Inak väčšinou na komentáre kde nieje diakritika ani neodpisujem.
            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
            • Re: halus 10.11.2012 | 20:46
              martin   Návštevník
              Cez mobil sa niekedy píše lepšie bez diakritiky.
              • Re: halus 10.11.2012 | 21:51
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                diakritika je dobrá vec, ale ak je text písaný bez nej a je písaný dobre, tak je to úplne v poriadku. Najhoršia vec je kombinácia textu s ňou a bez nej a ešte do toho nejaké (sorry za výraz) retardované výrazy. To je potom naozajstná šialenosť.

                (rovnaký text vo formáte, v akom to nemám rád :)

                dyakirika je dobra vec ale aq je text pisani bez nej a je pysaný dobretaq je to uplne w poriaadku!!!!!!!!!!!!! najhorsia wec jekombinacia textu z now a bez nej a este do tohonejaé (sry zavyraz) retardowanee vyrazi to je potom naozajsa šalenost!!!!!!!!!!!
                • Re: halus 10.11.2012 | 22:25
                  virus   Návštevník
                  uuuu. tak tu sa neda nic ine len suhlasit :)
                  taketo daco by zabilo kazdeho
                  A sorry ze nepouzivam diakritiku ale pre mna to je zabijak..vacsinu casu pristupujem z tabletu TF101 z klavesnicou a popravde nemam ani nainstalovany SK jazyk.Uz zopar rokov nezijem na SK a malokedy pisem po slovensky takze sa tomu vyhybam.A pravdou tiez je ze cca od roku '92 kedy som zacal s pocitacmi tak som pouzival vyhradne anglicky jazyk takze ani poriadne neviem kde SK znaky na klavesnici su pokial to nemam oznacene :)
                  dufam ze ma nik za to neukrizuje ;)
                  • Re: halus 10.11.2012 | 22:36
                    Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                    Tak ti poviem môj názor na písanie bez diakritiky. Mám vás u riti, mne sa nechce písať diakritiku a vy si už domyslite či je to kocka, alebo kočka.

                    BTW, čo znamená, "nezijem na SK"
                    Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                    • Re: halus 10.11.2012 | 22:58
                      virus   Návštevník
                      no to znamena ze nezijem na Slovensku :) zijem mimo Slovenskej Republiky :)
                      • Re: halus 10.11.2012 | 23:21
                        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                        Tak to buď rád :) To si buď nainštaluj slovenskú klávesnicu, alebo píš na anglické fóra, alebo kde si. Nie som sám komu to vadí. Asi rovnako by som nasieral ľudí na anglickom fóre keby som tam náhodne pridával dĺžne a mäkčene :)
                        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                        • Re: halus 10.11.2012 | 23:56
                          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                          ale no tak... písanie bez diakritiky je úplne v pohode, zvlášť takéto kecanie. Horšie je písať bez diakritiky písomku, diktát či básničky :)
                        • Re: halus 11.11.2012 | 01:54
                          virus   Návštevník
                          tak teda vdaka
                          s arogantnejsim pristupum som sa teda este nestretol, a to uz som bol hockde po svete...
                          zasa sa len utvrdzujem v tom ze na SK nieje vsetko v poriadku..
                          tak vela zdaru ti prajem a pozdravuj doma a priatelov,teda ak dajakych mas okrem tvojho pc s tuxom
                          • Re: halus 11.11.2012 | 02:37
                            WlaSaTy   Návštevník
                            Som rád, že si odišiel. Vráť sa keď sa ukľudníš.
                            • Re: halus 11.11.2012 | 11:38
                              Avatar default Debian  Používateľ
                              ja v smartphone napriklad ani nemam dlzne a makcene, a to mam oficialny android od orangu, idem sa na to este lepsie pozriet
                              R.K
                              • Re: halus 11.11.2012 | 12:16
                                WlaSaTy   Návštevník
                                Oficiálny android disponuje diakritikou na SW klávesnici, stačí len podržať písmenko. Mal si to v predstavení s telefónom pri jeho prvom zapnutí alebo obnovení továrenských nastavení.

                                Ale, nechápem, čo má toto spoločné s tým výstupom, čo sem dal ten rozmazlený fracek vírus.
                                • Re: halus 11.11.2012 | 12:42
                                  virus   Návštevník
                                  hmmm,huste slova od pana husteho...
                                  no ja niesom ten rozmaznany komu vadi text bez diakritiki pokial sa nemylim :)
                                  ale uz zacinam chapat to co vsetci pisu o tejto stranke...
                                  cela tato tema je uplne bokom od kontextu ktory bol na zaciatku a nechapem admina ze vobec dovoli taketo daco ...
                                  no ale co uz, takto to chodi u "nas na slovensku"
                                  tak vela zdaru vsetkym vo vasom boji s, vlastne ani neviem cim :)
                                  • Re: halus 11.11.2012 | 12:52
                                    WlaSaTy   Návštevník
                                    Nečitateľný text vadí napríklad aj mne. Stupeň nečitateľnosti je obvykle daný počtom chýb pri písaní. A absencia diakritiky je chyba, rovnako ako aj zúameny iných písmen.

                                    Ako si správne podotkol, tak si rád že si neni na Slovensku. Len nechápem, čo sa sem tlačíš.

                                    Asi to bude celé inak. Nedokázal si vyjsť s ľuďmi a tak si emigroval. A tam máš taký istý problém, a tak sa vraciaš naspäť. Z toho je jasné, kde je problém, a prečo sa zrovna Teba drží ako kliešť.
                                    • Re: halus 11.11.2012 | 13:07
                                      virus   Návštevník
                                      no ja som stale aktivny nehladiac na to ci je to zahranicie alebo slovensko,teda co sa tyka online aktivity :)
                                      len nechapem tvoje slovne utoky bez akehokolvek dovodu ???
                                      a toto mi najviac vadi na nasej mentalite,ze sa nedokazeme zmenit k lepsiemu.
                                      Ja sa snazim vychadzat s kazdym nehladiac na narodnost a farbu pleti, a tymto stylom zivota aj zijem a je to jedno ci je to na slovensku alebo niekde inde.
                                      Podla mna je nespravne odsudit niekoho len preto ako pise, ci pouziva gramatiku a podobne na stranke tohto typu.Nikdy nevies aky potencial sa moze v danom cloveku skryvat pokial nezistis kto je a co dokaze.
                                      Nezda sa mi ze tato stranka by bola zamerana na slovensky pravopis a veci bliznke jazyku ;)
                                      • Re: halus 11.11.2012 | 13:15
                                        WlaSaTy   Návštevník
                                        Dôvod Ti bol vysvetlený viacerími ľuďmi. Ak to nechápeš, tak Ti môžem potvrdiť že je to naozaj problém. A ak usmernenie považuješ za útok, tak Ti môžem potvrdiť že je to tak isto problém.

                                        A áno, už tu dosť ľudí zistilo aký potenciál sa skrýva v Tebe. Schovaj ho a zazipsuj. Aby Ti neprechladol. Lebo už teraz prskáš. A prskanie bolo prvé, čím si sa tu prejavil.
                                      • Re: navrh 11.11.2012 | 15:16
                                        Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                                        Ahoj.

                                        Netreba sa, a to plati nielen pre Teba, zbytocne utocit. Navrhujem Ti, pretoze citim v Tvojich slovach zaujem, prispievat do nasich Sprav na linuxos.sk. Tato naozaj vyborna informacia od Teba bola, podla mna, dana zle do Forum, namiesto do Sprav kam pravom patri. Skus teda niecio napisat cez Pridat spravu _ daj tam text bez diakritiky alebo slov. Gramatiky, a ja tu spravu poopravim a doplnim aj diakritiku ...

                                        Co povies na takyto navrh ??

                                        Dododo

                                        :-)
                                        G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                                      • Re: halus 12.11.2012 | 10:36
                                        Avatar vojto   Používateľ
                                        Dufam ze nepisem neskoro. Milý Virus, prosim nevsimaj si tie slovne vypady, obcas tu aj titanov postihne taky ten vyraz johanky z arcu "bojujem za spravodlivost" a uz ich nezastavi nic ine, len zatvorenie temy alebo ked uz nemaju na co odpovedat. Slabsie povahy to urcite odradi prist sem druhy krat. S tym nic nenarobis. Obcas si myslim, ze su to konkurenciou plateni ludia, ale to si myslim vzdy iba chvilocku. Potom sa titani chytia zase na nejaku temu k veci a uz to je v spravnych kolajach.
                                        • Re: halus 12.11.2012 | 11:37
                                          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                                          Niečo ti v tom texte chýba :D
                                          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                                          • Re: halus 12.11.2012 | 11:39
                                            Avatar vojto   Používateľ
                                            :-)
                                            • Re: halus 12.11.2012 | 15:27
                                              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                                              ale no tak... tou potvorou som ja? možno... ale niekedy stačí len úplné maličkosti:

                                              1) skontrolovať po sebe
                                              2) poslať to najskôr kamošovi a až potom na web

                                              nikto nie je dokonalý, ideálny... a ten, čo si to o sebe myslí, má od takého ďaleko :)
                                              • Re: halus 13.11.2012 | 15:31
                                                Avatar vojto   Používateľ
                                                Ešte nedávno som býval namyslený, ale dnes som už dokonalý.

                                                :-)
                                  • Re: halus 11.11.2012 | 17:01
                                    Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                                    Keď som klikal na názov témy "halus" hneď som vedel čo tu nájdem. Áno nechápem admina, že takéto témy rovno nemaže.
                                    Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                                • Re: halus 11.11.2012 | 14:24
                                  Avatar default Debian  Používateľ
                                  aha dakujem
                                  R.K
                                  • Re: halus 11.11.2012 | 14:28
                                    Avatar default Debian  Používateľ
                                    Dobre tak už začínam písať aj ja s diakritikou, aj tak sa mi to zíde keď budem robiť už niečo administratívne, aspoň budem zvyknutý. Takto mi aspoň dajú všetci pokoj. Ináč je dobre , že je tu tá oprava chýb, lebo ja mám v dávaní y/i strašné medzery :) .
                                    R.K
                                    • Re: halus 11.11.2012 | 17:45
                                      WlaSaTy   Návštevník
                                      Som rád, že som pomohol. Keby si chcel alternatívny FW, tak cyanogenmod 9 nemá priamo v sebe SK klávesnicu. Dá sa aj dotiahnúť, ale zrovna som našiel takú čo nemá vokáň.
                                      • Re: halus 11.11.2012 | 17:48
                                        Avatar default Debian  Používateľ
                                        Už začínam uvažovať o alternatívnych možnostiach, okrem iného firmware, by som chcel skúsiť aj nejaké distro, len ide o to, že nechcem prísť o záruku, keby to šlo nejak bez rootu, že by som system spustil s SD karty, alebo niečo také.
                                        R.K
                                        • Re: halus 11.11.2012 | 17:55
                                          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                                          O záruku neprídeš. Kľudne tam naval čo chceš, ja by som z originál ROM nevydržal. Mal som dni keď som ich menil niekoľko za deň :) Jediný problém môže nastať, keď by si menil bootloader, že by umrel. Neviem ako Samsung, ale u HTC sa to prakticky vždy dá prevaliť naspäť softom na ich stránkach.
                                          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                                          • Re: halus 11.11.2012 | 19:30
                                            WlaSaTy   Návštevník
                                            Pokiaľ je predmetom reklamácie funkcionalita závislá na firmware, tak tú záruku po výmene firmware nemá na čo upletniť.

                                            Napríklad blbnúce WiFi nevyreklamuje ak tam má nahrané japonské frekvenčné tabuľky ktoré v Európe rušia pásmo. Tak isto nevyreklamuje nefunkčnosť telefonovania v sieťach GSM ak tam nahrá obsluhžné rutiny pre CDMA.

                                            To len pre upresnenie.
                                            • Re: halus 11.11.2012 | 20:25
                                              Avatar default Debian  Používateľ
                                              Však dobre, ja nechcem záruku na alternatívny firmware čo si dám na SD kartu, tam mi to môže byť jedno, keď tým nijak neohrozujem ten, ktorý mám zabudovaný v smartphone.
                                              R.K
                                              • Re: halus 11.11.2012 | 20:41
                                                WlaSaTy   Návštevník
                                                Pokiaľ chceš mať dualboot medzi internou flash a TF kartou s použitím východzieho zavádzača, tak hľadaj. A hľadaj, hľadaj a hľadaj.
                                                • Re: halus 11.11.2012 | 20:47
                                                  Avatar default Debian  Používateľ
                                                  ok, ja si na to cas najdem, a potom dam vediet ako to dopadlo , dufajme ze dobre :)
                                                  R.K
                                            • Re: halus 11.11.2012 | 23:58
                                              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                                              Jasne to majú napísané aj na ich stránkach.
                                              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                                              • Re: halus 12.11.2012 | 12:36
                                                WlaSaTy   Návštevník
                                                To je pravda, ale licenčné podmienky nikto nečíta.
                                      • Re: halus 11.11.2012 | 17:49
                                        Avatar default Debian  Používateľ
                                        Ale čo sa týka klávesnice, tak to stačí, ako si vravel ty treba len podržať daný znak a zobrazia sa možnosti kde je okrem iného aj diakritika.
                                        R.K
            • Re: halus 10.11.2012 | 20:46
              martin   Návštevník
              Cez mobil sa niekedy píše lepšie bez diakritiky.
              • Re: halus 11.11.2012 | 03:38
                d_   Návštevník
                rychlejsie, cim je to dlhsie :) ... ludia, budte radi, ze sa dorozumieme :)
                • Re: halus 12.11.2012 | 15:36
                  jbakos   Návštevník
                  Bol by som rad keby ste vsetky prispevky, ktore pisu o jbsoftware.sk alebo raspi.sk . Zmazali hned, kedze nechcem mat z linuxos.sk nic spolocne.

                  S pozdravom admin jb
                  • Re: halus 12.11.2012 | 16:22
                    Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                    kolega, mám lepší nápad. vieš veľa o technike, tak o tom pokračuj písať, prečo nie? v čom je problém? že niekto, konkrétne ja, napísal niečo o potrebe upravenia článkov? Opraviť nejakú gramatickú chybičku je ľahké a rýchle a je to to najlepšie, čo môžeš urobiť. Minimálne preto, že si tvoje odborné články viac ľudí prečíta a viac ľudí sa tam bude aj vracať.
                    • Re: halus 12.11.2012 | 16:34
                      jbakos   Návštevník
                      Neviem kto sem dal linky na mna, ale nerad by som bol spajany s linuxos.sk.
                      Dalej budu vznikat dalsie taketo clanky a dokonca aj programy a moja vlastna distribuciua.

                      Nechcem tu byt uvadzany preto lebo tento web a komunita co tu mate ma prisernu povest.
                      • Re: halus 12.11.2012 | 16:43
                        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                        Povesť nie je rakovina
                        tá môže byť stále iná
                        zmena na tú či onú stranu
                        aj tak je tu ľudí ako šafranu

                        Poďme nadávať na komunitu
                        pripojme sa k tomuto hitu
                        zistíme že hádky sú nudné
                        niekedy tiež močopudné

                        Ak je tvoja hlávka unavená
                        z nápadu zmeniť dve písmená
                        nebude v ľuďoch okolo chybička
                        to vie aj zo sáčku kyslá rybička :)
                        • Re: halus 12.11.2012 | 17:08
                          jbakos   Návštevník
                          Vidim ze povest neklame o tomto webu, na svoje weby dnes dam dost vyrazyn text ze si neprajem aby sem davali odkazy z jbsoftware a raspi
                          • Re: halus 12.11.2012 | 17:42
                            jbakos;   Návštevník
                            Na raspi to nedam
                          • Re: halus 12.11.2012 | 20:48
                            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                            To vieš keď tu budeš okolo seba prskať na objektívnu kritiku, to sa asi nikto nenájde, čo by ti pomohol odstrániť chyby na webe. Tak nech ti elán vydrží, časom nám dáš za pravdu.
                            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org