Debian Chroot pre Counter Strike servery

Sekcia: Aplikácie & Desktop 12.11.2012 | 10:13
Avatar satan   Používateľ
Ahojte,

potrebujem pomôcť.
Mám nahodený na svojom serverovom PC debian, bez GUI (len konzola) a spúšťam
na tom servery Counter Strike, servery TeamSpeak a Ventrilo. Ovládam ho cez SSH.
No lenže sa mi stáva, že keď je nejaký server zahltí CPU pre nejaký problém,
tak mi zamrzne PC a už sa k nemu nedostanem. A počul som, že CHROOT je to, že tam spustím
servery a keď zaťažia, tak sa dostanem aj tak do PC a môžem ich reštartnúť.

Čo by som potreboval, je návod, akým spôsobom mám daný CHROOT nahodiť na ten PC a ako
v ňom bezpečne spúšťať servery.

Dík moc za info, lebo už 2hý týžden googlim a nič som k tomu nenašiel.
    • Re: Debian Chroot pre Counter Strike servery 12.11.2012 | 10:28
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      skusil by som skor mat bash script ktory ti v dvojminutovych intervaloch detekuje nadspotrebu syst. prostriedkov a v pripade potreby restartuje danu sluzbu ...
      • Re: Debian Chroot pre Counter Strike servery 12.11.2012 | 10:29
        Avatar satan   Používateľ
        Dík za reakciu, len ten script neošetrí to, že ak to vyletí v 1ms na 100% load,
        tak ani nestihne zareagovať. Či?
        Keď tak poprípade mi hoď nejaký link na taký script, aby som si pozrel, ako pracuje.
        Dík moc
    • Re: Debian Chroot pre Counter Strike servery 05.12.2012 | 21:06
      4lena   Návštevník
      zdravím, potrebujem mini radu, mám zakupit Counter Strike samo vianoce, darcek, chalan ma linux, nepytajte sa ma aky, pojde mu to ak kupim toto? resp, ak nie tak aka ina hra mu pojde pod linux, podobny zaner, dik za kazdu radu kadzy typ :)
      • Re: Debian Chroot pre Counter Strike servery 06.12.2012 | 01:09
        samalama   Návštevník
        enemy territory je zadarmo a nativny pre linux...
      • Re: Debian Chroot pre Counter Strike servery 06.12.2012 | 12:49
        WlaSaTy   Návštevník
        Mno, CS 1.6 je hra z roku 1999, takže by to malo ísť. Emulácia windows pre danú hru má striebornú kompatibilitu a ako písal chalan nado mňou tak existuje asi aj priamo Linux port ktorý by mal fungovať lepšie. Akurát, že to asi nebude zdarma, herné spoločnosti zvyknú dať síce zdrojové kódy hry zdarma, ale dáta (obrázky, mapy a pandrláčikov) ktoré robia hru hrou nehávajú za peniaze. I keď za menšie.

        Ale, v prípade hier by som to nenehával na prekvápko. Radšej by som si ho zavolal na pokec že či to chce alebo či nenavrhne niečo lacnejšie. Napríklad niečo legálne kúpené z gog.com cez kartu na internete. Ceny sú tam niekoľko krát lacnejšie, takže za dvacku si tam kúpi v pohode 3 alebo viac hier.

        Len v prípade gog.com bude treba testovať štuple do uší keďže bude chcieť asi riešiť hry častejšie ako má sviatky. To ako bude píliť ušiská bude výchovou nielen pre neho. Držím palce, a veselého mikuláša.
      • Re: Debian Chroot pre Counter Strike servery 06.12.2012 | 14:19
        Avatar chatpall   Používateľ
        pozrite sa na Urban Terror, ten je zadarmo :) a myslim ze aj viac zabavny :)
        NERUSTE TENTO UCET!!!
        • Re: Debian Chroot pre Counter Strike servery 08.12.2012 | 18:14
          mascoo   Návštevník
          UT nebavý každého cs je iná hrá má svoje čaro čo ut nikdymat nebude mixi cw atd a som rád že už višiel steam pre linuxa je otázka času kým víde csgo s css a dokonca valve robí noví engine source2 ktorý bude od základo fičat na linuxoch a macoch