Vytvaranie komunity

Sekcia: Komunita 19.11.2012 | 04:25
miiisa   Návštevník
Ahojte,velice sa mi zapacil ten Vas projekt, komunita = kamaratov :)

ja sa snazim spravit presne to iste,ale so sportom,dietenie,treningoch atd.... ale moj problem je v tom,ze ludia dojdu,precidaju clanok./clanky a potom idu prec.... vo fore pobruzdia ale tam tiez nic nie je....

neviete mi poradit,ako by som mohol vytvorit komunitu svojpomocne? dake rady/tipy
    • Re: Vytvaranie komunity 19.11.2012 | 06:10
      martin   Návštevník
      Nijako. Opýtaj sa nejakého starého komunistu ako sa snažili vytvárať rôzne komunity zhora, na pracoviskách, v školách, v kravínoch, všade. Ale zhora to akosi nefunguje. Môžeš iba poskytnúť priestor, tému a to je všetko.
      • Re: Vytvaranie komunity 23.11.2012 | 03:08
        miiisa   Návštevník
        ja proste chcem vytvorit komunitu... a trosku rozbehnut forum,kde by sa uz ty 2-3 clenovia mohli venovat supportom atd... :),ale kedze som na to sam,tak preto som sa to spytal :)) ,ze jak to vznika od zaladu :/
        • Re: Vytvaranie komunity 23.11.2012 | 09:36
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          o tieto témy sa zaujímam, ja by som tam bez problémov občas nakukol aj niečo napísal - ale "čo za to" ? :) inak ak chceš tak sa ozvi na mail
    • Re: Vytvaranie komunity 19.11.2012 | 14:03
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      mám web s knižkami. chcem tam komunitu. a je to síce pekné, ale... väčšina ľudí príde, niečo pozrie a odíde. fórum zíva prázdnotou.

      aj preto, že dnes sú diskusie skôr na rôznych sociálnych sieťach, aj na rôznych veľkých blogoch je vždy brutálne viac ľudí, čo niečo prečítajú, ako tých, čo sa nejako zapoja.

      taktiež ak tam urobíš 70 dobrých podstránok, či sa ti to páči alebo nie, návštevníci si pozrú jednu, dve či tri. A niekedy aj sedem, ale to sa musia strašne nudiť.
    • Re: Vytvaranie komunity 19.11.2012 | 14:49
      Avatar default Debian  Používateľ
      Musíš dať ľuďom dobrý dôvod, aby tvoje stránky navštevovali, a vykazovali aj nejakú aktivitu, dôvod prečo, a dôvod prečo práve ty, aby si okrem náhodných návštevníkov získal stálych, ktorý musia mať dôvod na pravidelnú návštevu. Ďalšia vec ešte pred dôvodom, ale tiež dosť dôležitá je správne cielená reklama, aby tam vôbec niekto chodil, to ako spôsobiť aby tvoja reklama mala aj iný účinok ako to , že si hu nikto nebude všímať, musíš vedieť sám kde by dakoho taká reklama mohla zaujať. Potom je ešte dobré mať na poriadku SEO, pre lepšie miesto vo vyhladávačoch, ak by ťa niekto cielene hľadal.
      R.K
      • Re: Vytvaranie komunity 19.11.2012 | 14:51
        Avatar default Debian  Používateľ
        Viem, že to nieje tak celkom o komunite, ale toto je vec ktorá tomu predchádza, potom v komunite je samozrejme dobré napríklad aby tam boli dobré vzťahy, nebola hustá atmosféra, robiť tam poriadok, dobré je organizovať nejaké akcie, kde sa ľudia stretnú.
        R.K
    • Re: Vytvaranie komunity 03.12.2012 | 14:38
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      podarilo sa niečo? :)