inštalácia distra s iným prostredím bezformátu home

Sekcia: Konfigurácia 22.11.2012 | 09:43
MARTIN   Návštevník
Nazdar páni. Chcem sa spýtať takúto blbosť. Pri inštalácii novej distribúcie zostávajú v home nejaké nastavenie, že? V prípade prechodu na distro s kde na distro s gnome alebo hocičo iné, nebude to robiť problém? Vďaka.
    • Re: inštalácia distra s iným prostredím bezformátu home 22.11.2012 | 10:29
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      maximálne to zjednoduším, ok? :)

      predstav si, že máš dva prehliadače, mozilla firefox a opera.

      prečo by mala opera robiť niečo so súbormi v priečinku .mozilla a prečo by mala opera robiť niečo s priečinkom .opera?

      podľa mňa je ideálne zazálohovať domovský priečinok do nejakého zip súboru a máš... a ak je tam toho veľa, tak veľké veci (stiahnuté súbory napríklad) poslať preč. ak ale meníš ubuntu za kubuntu alebo niečo tomu podobné, teoreticky nemusíš nič zálohovať.

      o aké presne nastavenia máš záujem?
      • Re: inštalácia distra s iným prostredím bezformátu home 22.11.2012 | 10:59
        MARTIN   Návštevník
        nejde mi o to aby som tie nastavenia zachoval, len či to nebude robiť paseku. kde máš napríklad kubuntu 12.4 a chceš dať ubuntu 12.10. alebo naopak, to je jedno. pýtam sa len teoreticky. zálohovať nemám kam a je tam povedzme 500giga.
        • Re: inštalácia distra s iným prostredím bezformátu home 22.11.2012 | 11:53
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          nemáš kam? pár MB dáš aj do mailu :D alebo dropbox je dobrá vec...

          v tomto prípade by nemal byť problém, aj keď ja osobne dávam prednosť čistej inštalácii. používam /home na rovnakej partícii ako / a neviem si to vynachváliť. Dôležité dáta sú na inej a keďže nepotrebujem swap, plne mi stačí rozdeliť systém, na napríklad 40GB na / a zvyšok na /media/data
        • Re: inštalácia distra s iným prostredím bezformátu home 22.11.2012 | 11:58
          WlaSaTy   Návštevník
          Paseku to môže robiť, ale aj nemusí. Všetko to závisí od toho/ktorého programu že ako sa mu zmenil formát konfigurácie v tom/ktorom konfiguračnom súbore.

          Ak by to nenabehlo do grafiky po inštalácii, tak si nahoď LiveCD, daj zobraziť skryté súbory, choď do domovského priečinku na pevnom disku a niekam tie skryté súbory s bodkou na začiatku schovaj. A ak by tam blbli jednotlivé programy, tak si k nim už dohľadáš ich konfigy.