MOUNT EXT DISKOV

Sekcia: Hardware a Drivery 23.11.2012 | 10:37
MARTIN   Návštevník
Nazdar páni, môžete mi prosím poradiť s týmto? Neviem pripojiť externé disky, ani kĺuč, foťák, mobil. Ide o mint 14.

Adding read ACL for uid 1000 to `/media/koterec' failed: Operation not supported

Error mounting system-managed device /dev/sdb1: Command-line `mount "/mnt/wwn-0x50004cf20880c943-part1"' exited with non-zero exit status 32: mount: wrong fs type, bad option, bad superblock on /dev/sdb1,
missing codepage or helper program, or other error
In some cases useful info is found in syslog - try
dmesg | tail or so




    • Re: MOUNT EXT DISKOV 23.11.2012 | 11:20
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      ako pripajas?
      • Re: MOUNT EXT DISKOV 23.11.2012 | 11:28
        MARTIN   Návštevník
        klikátkom, pripojiť disk. skúšal som to aj cez soft, niečo ako gparted , ale nejde.
        • Re: MOUNT EXT DISKOV 23.11.2012 | 12:22
          Martin   Návštevník
          už nič. už sa mi to zasa zdrbalo celé. asi mám fakt niečo s hardwareom.
          • Re: MOUNT EXT DISKOV 23.11.2012 | 14:27
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
            :) :) daj skontrolovať disk aj RAM.
            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • Re: MOUNT EXT DISKOV 23.11.2012 | 14:13
      WlaSaTy   Návštevník
      Robí to aj keď sa prihlásiš ako čerstvo vytvorený užívateľ?

      A čo sa píše na konci výpisu príkazu dmesg?
      • Re: MOUNT EXT DISKOV 23.11.2012 | 15:59
        Martin   Návštevník
        už je to preč, pri boote sa mi striedal chvíľu kurzor a chvíľu len rôznonofarebný pás. Inak tá kontrola disku čo sme tu minule spomínali bola v rámci gparted a klikátko smart. Práve som to našiel na starom greenie. Zasa mi ukázalo disk bez zlých sektorov. Skúsim nainštalovať to isté čo som mal, mint 14, uvidím či sa to znovu vyskytne.
        • Re: MOUNT EXT DISKOV 23.11.2012 | 16:14
          WlaSaTy   Návštevník
          Skús memtest z nejakého novšieho LiveCD, čím skôr. A nehaj ho pod dozorom bežať niekoľko hodín. Sleduj popritom aj námatkono teplotu.

          Toto už nevyzerá na omylom rozhasenú konfiguráciu systému, ale na zlý HW. Buď dochne zdroj, alebo je zanesené chlladenie, alebo nedolieha RAM, alebo vysychajú kondíky na doske, alebo hocičo iné.

          • Re: MOUNT EXT DISKOV 23.11.2012 | 17:01
            Martin   Návštevník
            ok, urobím to. ešte sa chcem spýtať že prečo pod dozorom a ako kontrolovať tú teplotu. len tak odhadom? inak všetky komponenty majú asi rok. to by bolo blbé keby niečo kapalo. ale zasa vedel by som príčinu lebo toto je fakt k jedu.
            • Re: MOUNT EXT DISKOV 23.11.2012 | 18:43
              Avatar menom   Používateľ
              ako kontrolovať tú teplotu ?
              Otvor terminál a napíš
              sensors
              Ak tam nemáš, tak doinštaluj program sensors.

          • Re: MOUNT EXT DISKOV 23.11.2012 | 17:01
            Martin   Návštevník
            ok, urobím to. ešte sa chcem spýtať že prečo pod dozorom a ako kontrolovať tú teplotu. len tak odhadom? inak všetky komponenty majú asi rok. to by bolo blbé keby niečo kapalo. ale zasa vedel by som príčinu lebo toto je fakt k jedu.