ako sa dostat do harddisku v linux

Sekcia: Hardware a Drivery 24.02.2005 | 23:23
Jozef   Návštevník
S Linuxom iba zacinam, ale zatial sa mi paci, i ked oproti Windows je to nahla zmena. Pouzivam 2 pevne disky, na jednom je Windows XP Profesional, na druhom Red Hat Linux 9. Prosim Vas o pomoc, ako sa dostat v Linuxe na pevny disk s Windows XP. Velmi pekne dakujem.
    • Re: ako sa dostat do harddisku v linux 05.02.2005 | 20:47
      Avatar jiriczech Slackware  Používateľ
      Zkus si precist clanek na ABCLinuxu, treba ti to pomuze... Pokud ne, tak dej vedet ;-)
    • Re: ako sa dostat do harddisku v linux 05.02.2005 | 23:32
      Avatar Marián Ščerbák   Používateľ
      Uz ste si precitali toto? Ale pre neobmedzený prístup na disk s NTFS budete potrebovat nejaku utilitku. Uz som zabudol, ako sa vola, ale najdete to urcite v tomto fore.
      • Re: Re: ako sa dostat do harddisku v linux 05.02.2005 | 23:35
        Avatar jiriczech Slackware  Používateľ
        ntfs=captive, pokud se nemylim. Ale to se tyka jen zapisu, cteni by melo byt bez problemu...
      • Re: Re: ako sa dostat do harddisku v linux 06.02.2005 | 13:12
        otrek   Návštevník
        Ak pouzijes nejaku novsiu distro, napr. mandrake 10 alebo 10.1, tak ti ntfs nadeteguje automaticky, nie vsak na zapis. Na zapis si vytvor nejaku particiu, ktora bude mat suborovy system fat32. ide to celkom v pohode otrek
    • Re: ako sa dostat do harddisku v linux 24.02.2005 | 23:23
      Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
      pokial mas NTFS particiu vo Win tak budes potrebovat natiahnut modul do kernelu a to mas popisane na Linux NTFS aj priamo spolu s tym modulom. v tvojom pripade by som siel priamo na NTFS pre RedHat 9