youtube farby ako avatar x)

Sekcia: Aplikácie & Desktop 08.12.2012 | 19:14
mascoo   Návštevník
ludia mám problém už dlhu dobu a chcel som to sám vyriešit ale nepodarilo tak sa opäť obraciam na vašu pomoc , mám taký problém že ked pozerám videá na youtube tak mám neaké dohúkané farby proste všetko je to také namodralé x) najprv som si mislel že čo som farboslepí ale niesom našťastie . niektoré videá ale idú normálne ako majú že majú farby tak ako majú mať tu je ukážka http://img202.imageshack.us/img202/6984/avataroz.png
    • Re: youtube farby ako avatar x) 08.12.2012 | 19:52
      Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ
      Ten istý problém mám aj ja. Upozornil ma na to môj malý syn, ktorého postavičky Ninjago (alebo tak nejak), majú úplne iné farby, ako majú byť a postavy majú tiež modrastý nádych. Keď ale spustím Virtulabox s Win, tak youtube-videá idú normálne, bez zmien farieb. Aj mňa by teda zaujímalo, čím to môže byť spôsobené.
      • Re: youtube farby ako avatar x) 08.12.2012 | 20:11
        Avatar default Debian  Používateľ
        bug vo flashplayeri, stretol som sa s tým aj ja, riešenie je povoliť hardwarovú akceleráciu videa pre flashplayer, lenže mne sa potom stal flash nestabilný - začal padať, ale možno vám nebude , takže:

        1. Zadať do terminálu
        sudo nano /etc/adobe/mms.cfg

        2. Pridať do súboru:
        EnableLinuxHWVideoDecode=1
        OverrideGPUValidation=true
        R.K
        • Re: youtube farby ako avatar x) 08.12.2012 | 20:13
          Avatar default Debian  Používateľ
          Namiesto nano môžte samozrejmäepoužiť aj iný editor, stačí v tom príkaze zameniť za nano, názov editoru, ktorý chcete použiť.
          R.K
      • Re: youtube farby ako avatar x) 08.12.2012 | 23:29
        Avatar Grawp   Používateľ
        Skor ako na modry nadych to vyzera na kompletne invertovane farby... tzv. smolko syndrom. Mne pomohlo vypnut hw akceleraciu... klikni na youtube video pravym tlac. krysi -> nastavenia flashu -> vypnut akceleraciu -> restart prehliadacu.
        • Re: youtube farby ako avatar x) 09.12.2012 | 01:37
          Viktor   Návštevník
          Tento postup pomohol dávnejšie aj mne, mal som problém na pôvodnom noťasi, kde som mal nvidia grafickú kartu. Nejakú novšiu, cuda tuším? (nevyznám sa)
        • Re: youtube farby ako avatar x) 09.12.2012 | 03:12
          mascoo   Návštevník
          kliknem pravím dán settings a ked chcem odškrtnut akceleraciu tak sa neda ano dat cloce sa neda
          • Re: youtube farby ako avatar x) 09.12.2012 | 03:20
            mascoo   Návštevník
            už som to vyriešil takto

            sudo add-apt-repository ppa:tikhonov/misc
            sudo apt-get update
            sudo apt-get install libvdpau1
            • Re: youtube farby ako avatar x) 09.12.2012 | 09:45
              Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ
              Ja to zatiaľ neviem vyskúšať, som pracovne mimo domu, v pondelok sa s tým pohrám. Tento problém je len na PC, na NTB je všetko v poriadku.
              • Re: youtube farby ako avatar x) 09.12.2012 | 10:15
                Avatar default Debian  Používateľ
                záleží na grafickej karte, jedná sa o problém nvidia kariet
                R.K
                • Re: youtube farby ako avatar x) 10.12.2012 | 15:21
                  Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ
                  Tak tie príkazy od mascoo fungujú. Je to naozaj problém Nvidia kariet. Obraz na youtube je už v poriadku. :)