Pohľad na Linux po pár rokoch

Sekcia: Ostatné 09.12.2012 | 21:23
Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
Zdravím Vás priatelia,

asi po 4 rokoch čo som mal na booku Win7 kvôli práci, som sa vrátil naspäť k Linuxu. Začal som navštevovať rovnaké portály zamerané na tematiku, ako aj LinuxOS. Nedá mi ale podeliť sa o moje prvé dojmy: Všimol som si že pred 4 rokmi bola aktivita na tomto portáli omnoho vyššia, bolo tu zaujímavé čítanie s názornými ukážkami ohľadom programov a distribúcií, riešilo sa omnoho viac otázok vo fóre (nie 2-3 za deň), správy bolo ochotných pridávať viac ľudí (vďaka dodedo).

Čomu to pripisujete? Nechápem to, vyskúšal som na booku Lenovo g560 narýchlo distrá Ubuntu 12.04 + openSUSE 12.2 a jednoducho tie distrá sú super, hneď všetko funguje po inštalácii a sú pripravené pre začiatočníkov. Nie je to ako pred pár rokmi keď bol problém rozbehať napr usb modem pod Linuxom a kopec vecí nefungovalo. Jednoducho po pár rokoch vidím obrovský nárast vo vývoji Linuxu ako takého ale záujem akoby padal,,,
    • Re: Pohľad na Linux po pár rokoch 09.12.2012 | 21:54
      Avatar chatpall   Používateľ
      starneme
      NERUSTE TENTO UCET!!!
      • Re: Pohľad na Linux po pár rokoch 09.12.2012 | 22:34
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
        Veru tak,,,
        • Re: Pohľad na Linux po pár rokoch 10.12.2012 | 22:41
          Avatar Tommy Angelo   Používateľ
          Vitaj spat Dumaru, na linuxe. Veru suhlasim...starneme...
          • Re: Pohľad na Linux po pár rokoch 10.12.2012 | 23:11
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            vitaj aj ty, stará škola :) (nič v zlom)
          • Re: Pohľad na Linux po pár rokoch 11.12.2012 | 00:34
            Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
            Ďakujem kámo,,,
    • Re: Pohľad na Linux po pár rokoch 09.12.2012 | 22:02
      Avatar default Debian  Používateľ
      V jednej časti si si odpovedal sám, "jednoducho tie distrá sú super, hneď všetko funguje po inštalácii a sú pripravené pre začiatočníkov" - to je podľa mňa jeden s dôvodov, prečo na fóre nieje už taká aktivita, ináč máš pekný desktop ;)
      R.K
      • Re: Pohľad na Linux po pár rokoch 09.12.2012 | 22:27
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
        Presne toto isté napadlo aj mňa, že to bude vyspelosťou distier. Ale stále sa nájdu nejaké problémy, ja som musel v Debiane riešiť napr wifinu a bez návodu na nete by som si neškrtol,,,
      • Re: Pohľad na Linux po pár rokoch 09.12.2012 | 22:31
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
        A ďakujem, je to KDE 4.4.5, uprednostňujem stable pred novinkami ;)
        • Re: Pohľad na Linux po pár rokoch 09.12.2012 | 22:46
          Avatar default Debian  Používateľ
          Ja tiež. Mám *ubuntu 12.04 , novšie nechcem, ale debian sqeezy je na mňa až moc starý, chýbali by mi nejaké veci ako je vlc s podporou GPU dekódovania videa, blender novšej generácie, xfce novšie, nejaké programy, ktoré nemá vôbec v repozitári: easystroke, screenruler.

          Ešte aby som neodbočoval, linux už podľa mňa začína byť štandardom, alebo ako to nazvať, proste už to neni experimentálny systém pre nerdov, veď aha, moja mama má linux, a všetko jej ide, susedovi som dal linux čo ani s windowsom nemal skúsenosti, za pár dní to zmákol, a dokázal na tom dlho fungovať, a stále funguje, na jednom distre, aj jeho rodina vlastne, proste toto dakedy mám taký dojem nebolo, a keď dačo potrebuje , čo sa veľmi dlho nestalo, tak zavolá mňa. Takže takto si môže kľudne veľa ľudí existovať na linuxe, a ani o tom nemusia vedieť, takže na linuxe možno je viac ľudí ako dakedy, len aktivita je malá pre to čo už som spomenul, ale myslím, že za to môžu aj iné veci, ako je zaujímavý obsah, články, proste dakde to funguje, a navštevuje to veľa ľudí a je tam aktivita, skús si pozrieť napríklad abclinuxu, ja dúfam, že od nástupu nového linuxos.sk sa to zlepší, mám v pláne písať blogy ..., možno pribudnú veci, ktoré môžu zaujať. Každý vidí problém inde, dakto vraví , že je to roztrieštenou komunitou, s tým by sa dalo súhlasiť, tiež sa mi nepáči keď ľudia čo by mali ísť za jedno idú proti sebe, k tomu som sa vyjadril tu . Ak sa ti to nechce čítať, tak proste chcem tým povedať, že ak chceme budovať komunitu, a rozširovať linux, mali by sme spolupracovať.
          R.K
          • Re: Pohľad na Linux po pár rokoch 09.12.2012 | 22:56
            Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
            Na abclinuxu.cz som začínal pred rokmi, tak to stále žije. Vtedy som si proti sebe poštval strašne veľa ľudí, nepáčilo sa mi keď sa pokročilí navážali do začiatočníkov a verejne som to v blogoch kritizoval,,,
            • Re: Pohľad na Linux po pár rokoch 09.12.2012 | 23:10
              Avatar default Debian  Používateľ
              Sranda, ja som rovnakú vec spravil na linuxone, nedávno, práve pre ten istý dôvod, preto som potom napísal, aj ten post o komunite :) .
              R.K
              • Re: Pohľad na Linux po pár rokoch 09.12.2012 | 23:16
                Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
                Tak potom ti držím palce, ja som to riešil možno 5-6 rokov dozadu, neviem presne,,,
                • Re: Pohľad na Linux po pár rokoch 09.12.2012 | 23:21
                  Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                  ak si pokročilí nevážia začiatočníkov, tak to znamená jednoduchú vec - menej začiatočníkov a menej odborníkov po nejakom tom čase... a to je... brekeke...
                  • Re: Pohľad na Linux po pár rokoch 09.12.2012 | 23:40
                    Avatar default Debian  Používateľ
                    Tí pokročilí, by tam mali byť práve, pre začiatočníkov, ale keď tam robia iba zo seba pánov,alebo radia tak s tým, že si neodpustia poznámky na osobu začiatočníka, tak to neni dobre. Aj keby bolo riešenie hneď prvé v googli, je to aj tak iné ako keď ti to dakto napíše, predsa len máš väčšiu istotu, ale zase neni dobré ak sú ti ľudia leniví, ale iné je zas keď sa ponáhľajú.
                    R.K
                    • Re: Pohľad na Linux po pár rokoch 09.12.2012 | 23:45
                      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
                      Súhlas, tí ktorí sú leniví si to nezaslúžia a naopak slušná otázka po troche snahy by mala byť odmenená radou, a nie kritikou. Preto sa aj ja snažím písať do databázy znalostí a posunúť info ďalej ak na niečo prídem. Nie som programátor ale bežný user, preto sa to snažím aj tako formou prezentovať, žiadne odborné výrazy pre začiatočníkov.
                      • Re: Pohľad na Linux po pár rokoch 10.12.2012 | 00:47
                        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                        tak schválne sa tu môžem spýtať? som v KDE 4.x úplný začiatočník. na čo sa dajú šikovne použiť aktivity?
                        • Re: Pohľad na Linux po pár rokoch 10.12.2012 | 01:19
                          Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
                          Aby si bol aktívnejší a nespal na klávesnici :-P
            • Re: Pohľad na Linux po pár rokoch 10.12.2012 | 10:52
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
              Kritizovať môžeš niekoho, ak budeš vedieť viac ako on opačne to nedáva zmysel. Pokora, chlapci pokora to dnešnému svetu chýba.

              Na Abičku je veľmi dobrá komunita, väčšiu časť tvoria vzdelaní a šikovný ľudia, ktorí pracujú na celosvetovo známych projektoch, netreba chodiť ďaleko a keď sa pozriete vpravo na správičky "Vznikol open-source Darling" tak to je napr. Doliho projekt. Ľudia tam radia radi, ale pretože sú trochu iný level, buď treba zapadnúť, alebo ...

              Fakt nejde o žiadne navážanie.
              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
              • Re: Pohľad na Linux po pár rokoch 11.12.2012 | 00:37
                Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
                Nepochopili sme sa, súhlasím že si má začiatočník vážiť názory a snahu skúsenejšieho a byť v "kľude". Lenže ak sa niekto odbavuje na začiatočníkoch, skrýva sa za monitorom a zabúda že aj on niekedy začnal, tak to nemusím a ticho rozhodne nebudem,,,
                • Re: Pohľad na Linux po pár rokoch 11.12.2012 | 12:07
                  Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                  To myslíš ako keď si sa pýtal či existuje virtualizáciu Windows na Linuxe a po odpovedi, že je hneď v prvej správičke, si sa namiesto ospravedlnenia že si otázku zle napísal navážal do Kubečka ako ťa buzeruje? Dostal si jasnú odpoveď na tebou položenú otázku a ešte si tam robil dusno, to je fakt ťažká buzerácia nováčikov.
                  Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                  • Re: Pohľad na Linux po pár rokoch 12.12.2012 | 21:46
                    Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
                    Ty akože čo teraz riešiš moje názory spred rokov? Ale vieš čo, rypni si,,,
                    • Re: Pohľad na Linux po pár rokoch 12.12.2012 | 23:53
                      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                      +1 :))) a vitaj ;)
                    • Re: Pohľad na Linux po pár rokoch 13.12.2012 | 09:00
                      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                      Neriešim, ty si s tým začal, ale ako vidím podľa reakcie nič sa nezmenilo.
                      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • Re: Pohľad na Linux po pár rokoch 13.12.2012 | 22:41
            Avatar Ľubomír Štulajter Ubuntu 14.04 X64  Používateľ
            Moja skusenost: prvykrat som pricuchol k Linuxu este za cias Mandrake. Nainstaloval som, chvilu poklikal, potom to nejaky cas stalo tak, az som ho nakoniec zmazal.
            Po par rokoch to zacalo na mna pomalicky opat prichadzat, poskusal som par Live CD, skusim som nainstalovat Ubuntu...
            Definitivne sa to prelomilo po kupe noveho notebooku a instalacii Virtualboxu. Netrvalo dlho a legalne Win7 som takmer prestal prestal pouzivat. Stale ich sice mam nainstalovane, ale bootujem do nich zriedka, castejsie vyuzivam "light" Windows vo Virtualboxe - pod Linuxom.
            Manzelka spociatku o Linuxe nechcela ani pocut, netrvalo vsak dlho a restartla mi nabehnute Windows, ze ona chce ist na Internet... v Ubuntu. :-)
            Najdlhsie odolaval 11-rocny syn, ale nedavno si aj on vzal odo mna CD Lubuntu a nainstaloval si ho sam. Stale sice castejsie bootuje Windows, ale napriklad v tejto chvili sedi za starym notebookom, na ktorom som zmazal rozbite XP-cka a je tam len Lubuntu.
            Takze pomaly je z nas rodina Linuxakov, dcera (2 r.) uz vyrasta v prostredi, kde je Linux standardom. :-)
            • Re: Pohľad na Linux po pár rokoch 13.12.2012 | 22:54
              Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
              ked som sa dal dokopy s polovickou, bezal som vtedy na debiane 4 + KDE 3.5.x ... ked dostala notas, zapytala si linux ... odvtedy nic ine u nas nebezi ...
            • Re: Pohľad na Linux po pár rokoch 13.12.2012 | 22:55
              Avatar default Debian  Používateľ
              To je super ;) . Ja som dal linux mame, nemala moc skúsenosti ani s windowsom, sem tam jej dačo pomôžem, ale ide jej to tam parádne a neni problém v podstate s ničím, u nás doma proste nikto windows nepotrebuje, oco ide sem tam na internet s doprovodom, ale skôr sa mu páči na SmarTV by som povedal, ale tam tiež beží dačo založené na linuxe, takže ;) , tiež sme opensource Family , ja winows nemám nikde a ani nedám, som sfanatizovaný slobodou , Susedovi som dal linux napríklad, a tiež v pohode, aj bratovi, aj sesternici, aj spolužiakovi, a pozitívne ohlasy, mám v pláne dať linux všade kde to pôjde, Ale, niektoré veci sa mi prestávajú páčiť, napríklad čo sa deje v ubuntu, tá komercia je už prehnaná, najradśej by som používal iba všetko opensource, pretože sa to môže hodiť v budúcnosti, ak by som chcel dačo zmeniť, čo už sa mi aj stalo,a deje, ale niektoré veci mi to ešte neumožnujú, a to bios, ovládače od grafiky - ďalší pc čo si kúpim bude mať Intel HD integrovanú kartu, nech mám opensource ovládače od výrobcu, nvidia , síce nouveau ide fajn, ale v 3D veciach je to nevýkonné oproti propertiálnym. A ešte jedna vec, čo ale dávam do pozornosti , videá na youtube - vraj ide pri uploade vybrať, či môže byť dané video prehrané html5 prehrávačom , je to svinstvo a obmedzovanie slobody, podľa mňa výhovorka, že cez html5 sa videá sťahujú jednoduchšie, je smiešna výhovorka, a skôr to smrdí zmluvou medzi adobe a google, ináč flash ani nejak nepotrebujem, inde by som sa bez neho obyšiel, o reklamy záujem nemám, hlavne nie o tie čo vybehnú na celú obrazovku, a spustí sa zvuk, ale to že je noc a ja mám repráky na plné pecky, to už nikoho nezaujíma.
              R.K
              • Re: Pohľad na Linux po pár rokoch 14.12.2012 | 00:02
                Avatar Ľubomír Štulajter Ubuntu 14.04 X64  Používateľ
                Ja mam tie Windowsy kvoli praci. Ak by som vsetky dokumenty, s ktorymi pracujem, mal v Libre/Open Office prerabat tak, aby rovnako vyzerali aj u partnera alebo kolegu v MS Office, tak pri tom zosaliem. Kompatibilita so starymi MS formatmi je uz sice celkom slusna, ale v pripade novych Open XML formatov sa o kompatibilite neda hovorit.
                • Re: Pohľad na Linux po pár rokoch 14.12.2012 | 00:18
                  Avatar default Debian  Používateľ
                  dakedy sa nedá nič robiť, ja keď si budem hladať prácu, tak najlepšie tam kde sa vyvíja/pracuje s opensource softwarom
                  R.K
                • Re: Pohľad na Linux po pár rokoch 14.12.2012 | 09:06
                  Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                  S čím konkrétne máš problém problém? Pretože moje skúsenosti sú presne opačné.
                  Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                  • Re: Pohľad na Linux po pár rokoch 16.12.2012 | 02:46
                    Avatar Ľubomír Štulajter Ubuntu 14.04 X64  Používateľ
                    Zlozitejsie formatovanie, rozsiahle strukturovane dokumenty, formulare...

                    OOo som sledoval uz roky, aj ked som ho nepouzival. Ta kompatibilita s DOC/XLS sa s kazdou dalsou verziou pomalicky zlepsovala, dnes je celkom slusna, aj ked 100% to stale nie je.

                    Ale potom prisiel MS Office 2007 a Open XML formaty. Ked mam dokument vo formate DOCX/XLSX, jednak jeho otvaranie alebo ukladanie v non-MS aplikaciach (nielen open source) trva nekonecne dlho, jednak je casto absolutne nepouzitelny. Jasne, jednoduche texty alebo tabulky problem nerobia, ale napriklad formular urobeny v MS Word 2007 a ulozeny v DOC formate vyzeral v Libre Office takmer rovnako (s dorazom na takmer), ale ak bol ulozeny do formatu DOCX, po otvoreni v Libre Office z neho nezostalo skoro nic.
                    • Re: Pohľad na Linux po pár rokoch 16.12.2012 | 11:56
                      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                      Prasáci s MS, spravili k OOXML niekoľko tisíc stranovú dokumentáciu a tí čo ju čítali hovoria že je to vlastne dump pamäte, čo ti nepomôže, ale to len tak na okraj.

                      Záleží že s koľkými dokumentami denne bojuješ, pretože nástroje exisujú, či už online, alebo napríklad odf-converter-integrator ktorý po konverzií automaticky spustí OpenOffice.

                      Ešte záleží že čo máš za distro a akú máš verziu OO, alebo LO.

                      Do konca decembra je FreeOffice zdarma, možno stojí za vyskúšanie.
                      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                      • Re: Pohľad na Linux po pár rokoch 16.12.2012 | 14:20
                        Avatar Ľubomír Štulajter Ubuntu 14.04 X64  Používateľ
                        Pouzivam Ubuntu, momentalne 12.10 X64, Libre Office najnovsi dostupny v repozitaroch.

                        Ten FreeOffice poznas blizsie? Ma to obmedzenia v porovnani s full verziou Softmaker Office? A ktora je to verzia (2010, 2012)? Mam 2008-cku, ktora bola uvolnena na bezplatne pouzivanie, 2010 a 2012 som len chvilu testoval, ale nemal som na to vela casu. O tomto FreeOffice som doteraz nevedel.
                        • Re: Pohľad na Linux po pár rokoch 16.12.2012 | 19:58
                          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                          Na FreeOffice som len náhodou natrafil pred pár dňami, môžeš prípadne vyskúšať aj ten konvertor, alebo OpenOffice.
                          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                        • Re: Pohľad na Linux po pár rokoch 16.12.2012 | 21:17
                          Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
                          Tiež som riešil podobný problém a kompatibilitu MS Office dokumentov, nakoniec som to doriešil XPčkom vo VirtualBoxe a zdieľaným priečinkom. MS Office nahodíš aj v Playonlinux,,,
                          • Re: Pohľad na Linux po pár rokoch 16.12.2012 | 22:07
                            Avatar Ľubomír Štulajter Ubuntu 14.04 X64  Používateľ
                            Podobne som to vyriesil ja - len namiesto XP-cka mam vo VB Win7. Nezatazoval som sa ani s antivirom, mam tam len MS Office a par zakladnych aplikacii.
                            • Re: Pohľad na Linux po pár rokoch 16.12.2012 | 23:52
                              Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
                              Ja som nahodil antivirák do Linuxu, clamav s gui Klamav,,,
    • Re: Pohľad na Linux po pár rokoch 09.12.2012 | 22:41
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      inštalujem sem tam Linux... výsledok? kancelársky balík otvorí všetko, sociálne siete idú, je to po slovensky a netreba riešiť nejaké nálepky s číslom a podobné veci, patriace (súkromný názor) do minulého tisícročia...
      • Re: Pohľad na Linux po pár rokoch 09.12.2012 | 22:47
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        teda... sociálne siete až tak veľmi nejdú... z pohľadu bláznov, ktorí majú závislosť na rôznych sociálnych flashových hrách typu farmville a neviem_čo_všetko_možné_ville :)
    • Re: Pohľad na Linux po pár rokoch 10.12.2012 | 09:13
      nikto   Návštevník
      Nie su tu blogy. Odisiel som na abclinuxu.
    • Re: Pohľad na Linux po pár rokoch - môj osobný názor 11.12.2012 | 11:59
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Ahoj.

      Jednoducho po pár rokoch vidím obrovský nárast vo vývoji Linuxu ako takého, ale záujem akoby padal,,,

      "Linux", myslím si nie sú len distribúcie, je to aj napríklad systém Android.
      Iba blbec, zlý a falošný jedinec nie je pyšný na to obrovské víťazstvo, ktoré sa dosiahlo v oblasti mobilných zariadení, ktoré následovalo po vítazstve Linuxu v oblasti serverov.
      Google správne pochopilo, (bez pátosu, prosím no flame), že myšlienky Slobody, otvorenosti pre masy, dostupnosti pre masy užívateľov a podpory mladých ľudí je to pravé orechové. Takže záujem neupadá, pretože to iba ľudia sami berú ako samozrejmosť (linuxové Android-mobil. zariadenia). Do 5. 7- rokov sa teda všetko zmení ... som pyšný na to, čo dokázal linuxový Android!

      A nezabudni prosím na tieto slová: Som len obyčajný nuzák. Mám iba svoje sny. Rozprestrel som moje sny pod vaše nohy. Našľapuj preto ľahko, ľahučko, bo šliapeš po mojich snoch ... :-)
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: Pohľad na Linux po pár rokoch - môj osobný názor 13.12.2012 | 22:27
        Avatar Ľubomír Štulajter Ubuntu 14.04 X64  Používateľ
        Aj Microsoft casom dospeje do fazy, ked bude pren vyhodnejsie prejst na Linux, ako dalej vyvijat Windows. :-)
      • Re: Pohľad na Linux po pár rokoch - môj osobný názor 15.12.2012 | 23:09
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
        Kua ty si poét, a len medzi nami čo je nuzák?
        • Re: Pohľad na Linux po pár rokoch - môj osobný názor 16.12.2012 | 03:39
          Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
          Je to snaha o preklad tohto:
          But I, being poor, have only my dreams;
          I have spread my dreams under your feet;
          Tread softly because you tread on my dreams.
          William Butler Yeats - He Wishes for the Cloths of Heaven
          Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
          • Re: Pohľad na Linux po pár rokoch - môj osobný názor 17.12.2012 | 21:03
            Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
            Ďakujem, Kupka ... žiarim jak král ...

            Všetko spolu hrá, všetko spolu hrá, no počuje len ten, kto nastražené uši má ....

            Fuck.
            G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
        • Re: Pohľad na Linux po pár rokoch - môj osobný názor 17.12.2012 | 22:00
          Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
          Ahoj.
          Nuzák je poetický názov pre človeka, ktorý nemá nič, je chudobný duchom,ako vraví Kristus (o blahoslavených) ...

          Život je krásny, a úlohou mladých ľudí je naučiť sa, prečo starci hovoria, že Život je krásny.

          Uč sa, budeš žiariť ako Kráľ ...

          :-)
          Edo
          G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."