AMD grafika

Sekcia: Aplikácie & Desktop 14.12.2012 | 22:33
caopy   Návštevník
stiahol som si tu to : http://support.amd.com/us/gpudownload/linux/legacy/Pages/legacy-radeon_linux.aspx grafickú kartu ktorá spálňa moje požiadavky pri inštalácii mi vyskakuje takáto hlaška : you need to run this installer as the super-user
pritaom som root
    • Re: AMD grafika 14.12.2012 | 22:52
      mascoo   Návštevník
      typ distribucie ? verzia kernelu ?
      • Re: AMD grafika 14.12.2012 | 22:56
        caopyp   Návštevník
        ubuntu 10.04 verzia kernelu (neviem co chces vediet sorry neviznam sa tak )
        • Re: AMD grafika 15.12.2012 | 17:58
          Avatar menom   Používateľ
          Pre zistenie verzie kernelu (jadra) otvor terminál a napíš napríklad:

          uname -a
          • Re: AMD grafika 15.12.2012 | 18:48
            caopyp   Návštevník
            Linux matej-desktop 2.6.32-40-generic #87-Ubuntu SMP Mon Mar 5 20:26:31 UTC 2012 i686 GNU/Linux

            trochu od témy : ak dám aktualizovať ubuntu na 12.04 tak sa mi vymažú data ?
            • Re: AMD grafika 15.12.2012 | 18:59
              Avatar default Debian  Používateľ
              Nie, len sa aktualizujú balíky na novšiu verziu.
              R.K
              • Re: AMD grafika 15.12.2012 | 19:14
                caopyp   Návštevník
                to presne potrebujem wine 1.4.0 az 1.5.0 to je jedno a graficku kartu aby som spustil hru
                • Re: AMD grafika 15.12.2012 | 21:00
                  Avatar default Debian  Používateľ
                  pri upgrade ubuntu sa nikdy obsah home priečinku nemaže, je to vlastne len aktualizácia balíkov, čisto v podstate, ale môžu sa vyskytnúť problémy, ak si pridával balíky z neoficiálnych zdrojov, preto je lepšia čistá inštalácia
                  R.K
    • Re: AMD grafika 15.12.2012 | 19:41
      WlaSaTy   Návštevník
      Ak tá inštalačka píše že musíš byť super user, tak ním niesi.

      Ako to spúšťaš, a máš dosť miesta na disku?
      • Re: AMD grafika 15.12.2012 | 19:54
        caopyp   Návštevník
        spusťam to cez : vyzva automatickeho spustenie a miesta ma dosť asi 25 GB
        • Re: AMD grafika 15.12.2012 | 20:34
          WlaSaTy   Návštevník
          A ako root sa kam prihlasuješ?
          • Re: AMD grafika 16.12.2012 | 13:23
            caopyp   Návštevník
            po automatickom spustení mi vypýta heslo ktore zadám
            • Re: AMD grafika 16.12.2012 | 13:48
              WlaSaTy   Návštevník
              Ten preklad do Slovenčiny ma raz zabije. Každých 5 rokov si niekto z prekladateľov vymyslí kompletne nové názvoslovie. Tým nemyslím Teba.

              Inak, skúsil si si zapnúť emulátor terminálu a v ňom sa prepnúť na roota a až potom pustiť tú inštaláciu? Tak to tak skús.
              • Re: AMD grafika 16.12.2012 | 20:03
                mascoo   Návštevník
                aká je to verzia ovládača čo inštaluješ ? niekedy ovládače nejdú nainštalovať mimo grafického prostredia aj ked si root . skus sa radšej pozrieť do nadstavenia systému / additional drivers či ti same ubuntu nevyhladá požadovanú verziu ovládača a tam už ju nainštaluješ bez problémov , pár krát sa mi stalo aj s nvidia driverma že nešli klasicky inštalovať 310.1 ovládač ale v additional drivers bol ten ovládač tak tiež a šiel nainštalovať bez problémov
                • Re: AMD grafika 21.12.2012 | 15:15
                  caopyp   Návštevník
                  Prepačte že som sa neozval ale blbol mi internet

                  mal si pravdu :) ale teraz mam iný problém už aj chce nainštalovať ale píše že uz tam je graficky drive ano viem že som ho tam inštaloval pred rokom ale sa mi dodrbal neviem ako :) a teraz mi prosím napíšte ako sa ho zbavím

                  dakujem
                  • Re: AMD grafika 21.12.2012 | 15:37
                    caopyp   Návštevník
                    a vypisuje mi taku to hlášku : A previous install of the fgrix driver has been detected . pleas uninstall the older version before installinthis version . Optionaly , run the installer with --force option to overawrite the existing driver . Forcing install is not recommended . See /usr/share/ati/fglrx-install.log for more details.
                  • Re: AMD grafika 21.12.2012 | 15:37
                    caopyp   Návštevník
                    a vypisuje mi taku to hlášku : A previous install of the fgrix driver has been detected . pleas uninstall the older version before installinthis version . Optionaly , run the installer with --force option to overawrite the existing driver . Forcing install is not recommended . See /usr/share/ati/fglrx-install.log for more details.
                    • Re: AMD grafika 21.12.2012 | 16:01
                      WlaSaTy   Návštevník
                      Chceš to preložiť?